Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Ako sa 1. mesiac začne rozbiehať, bude to rovnako skvelý čas aj pre vás, aby ste sa nakopli a rozbehli. Začnite nový projekt! Príďte s novým nápadom. Nahrajte nový hit! Zapíšte sa na nejaký šport! Čokoľvek už to je čo ste chceli robiť, teraz je definitívne čas to naozaj začať robiť. Okolo super ohromne romantického 6. a 7. by ste mohli začať celkom nový takpovediac prenájom lásky. Waví. Iste tou bude poriadna jarná horúčka. Vaša kreativita je vaším najúžasnejším darom tak ju dobre využite 10., 11. a 12. Budete prekvapený, s čím nakoniec prídete! Ak niečo už dlho vrelo a teraz sa už všetka voda vyvarila a karfiol a brokolica zostali na dne hrnca a začali prihárať, bude 17. najvyšší čas sa s tým vysporiadať! To bude platiť aj 18. a 19. Okolo 22, 23. a 24. budú vaše zdroje limitované, tak nebuďte márnotratný. Buďte taký objektívny a fér ako to len bude možné, pokiaľ si budete 29. a 30. robiť o niečom úsudok. 31. začnú žiť vaše nápady svojím vlastným životom.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Keď mesiac 1. začne budete vo veľmi chytrom a inteligentnom období. To bude super vec - môžete použiť reflektor vašej inteligencie na akýkoľvek problém, ktorý vám príde do cesty. Ale keď už bude pritom,nezabudnite počúvať aj svoje srdce. Ako sa s tým dáko vyrovnať? Otázky, ktoré si kladiete, nie sú predsa čiste akademické. Okolo krásne osviežujúceho 4. a 5. budete mať pár veľmi udivujúcich nápadov, ktoré budú pokrývať pozoruhodne širokú škálu tém. Páni! Počas báječného 8. a 9. budete s druhými vychádzať naozaj veľmi, veľmi dobre a budete si to naozaj veľmi užívať a bude to pre vás naozaj veľmi inšpirujúce v v každej oblasti vášho života. 13. a 14. by ste s vašimi totálne radikálnymi (a naozaj vynikajúcimi) myšlienkami proste mohli začať revolúciu (alebo aspoň evolúciu). Vy dvaja budete mať kopu chémie a keď sa stretnete, môže dôjsť k explózii! Tak vopred varujte každého, nech si 17., 18. a 19. pre istotu radšej dá ochranné laboratórne okuliare. 25. buďte rozvážny pokiaľ pôjde o obchodné rozhodnutie a dávajte pozor na všetky detaily. 31. buďte v kontakte.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Niekedy sa treba k niečomu jednoducho odhodlať - najmä ak sa jedná o vzťahy. Viete, že o nikom nie je možné vedieť všetko, predtým než naozaj niekoho spoznáte. Tak prečo si myslíte, že by ste toho mali byť schopní? Nie, nie. Je oveľa rozumnejšie myslieť si, že ich spoznáte a až potom budete môcť urobiť informované rozhodnutie, či tá osoba ide alebo nejde s vami alebo s istou vecou dokopy. Preto sa 1. v mesiaci odhodlajte - ale majte na pamäti aj svoje srdce, kým nebudete vedieť viac. 5. sa majte na pozore. Budú vaši psychologickí „zlí duchovia” na fláme?. Spojenec na dobrom mieste vám 10. uľahčí cestu. Počas veľmi romantického 14. tu budú pre vás objatia a bozky. Viac toho istého bude pre vás skladom 15. Páni! Nebudú vás volať miláčik a chrobáčik len tak pre nič za nič! Krása vás bude obklopovať počas slnečného/zasneženého/daždivého/veterného a senzačne vlhkého 20. Či už bude svietiť slnko, alebo pršať budete sa cítiť super! Vaše zdravie bude prvoradé 25. Vaše vzťahy budú centrom vašej pozornosti 27. Dovoľte im to!
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Teda to je zívnutie - 1. sa budete cítiť trocha - trošička unudene. Nuž, ale kto by vás z toho mohol viniť? Niekedy všetky tie všedné povinnosti sú na jedno veľké zaspanie. Ale to neznamená, že ich môžete jednoducho ignorovať. Nie, jednoducho musíte urobiť čo treba urobiť a čím skôr akceptujete túto nie zrovna fascinujúcu pravdu, tým skôr budete pripravený na to, aby ste svoje povinnosti spravili a nude dali bozk na rozlúčku. Okolo 5. veci možno nebudú také ľahké. Nebude to vaša vina. Tak sa neobviňujte - len sa cez to prehryzte! 10. budete vy a nejakí ďalší skvelým pionierskym tímom - teda tímom, ktorý príde s niečím novým. Budete mať nápady, ktoré predtým nikto nemal! Bude vám 15. niečo nejasné ba dohode alebo zmluve? Tak potom to, pre pána kráľa, nepodpisujte! 16. a 17. sa naozaj chytíte svoj krok - a bude to platiť aj doma aj v práci. A 18. - to bude tiež fantastický deň. Niekedy, ako 23., sa stane že budete veľmi citlivý. Nerobte si z toho veľké problémy! Bude to naozaj, naozaj zdravé (naozaj). 27. nezabudnite na cvičenie.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

1. moc nevystrkujte rožky. Nechcete sa predsa unáhliť, keď bude treba prijať nejaké veľké rozhodnutie – alebo i pár menších, keď už o to ide. Okolo 2. a 3. budete v tip-top kondícii na plnenie príkazov a zadávanie príkazov na plnenie všetkých druhov kancelárskych činností. Budete pripravení aj na niekoľko osobných záväzkov. 8. a 9. ste viac než nažhavení na boj, ale pred prvou metaforickou ranou sa radšej dvakrát zamyslite. Viete, každá minca má dve strany. 14. a 15. sa vaše emócie prehlbujú. Čo keby ste jednej špeciálnej osobe povedali, ako sa cítite? Ocení pohotovosť. 18. ste naozaj, ale naozaj nastavení ísť večer do mesta. Nasaďte si party klobúk, zavolajte kamarátke a hor sa na tanečný parket! 22. vám pôjde na nervy kolega z práce. Priamo ho usmernite. 25. si nemôžete dovoliť stratiť spojenca, takže zintenzívnite podporu. 28. budete vyzerať dobre a tak sa budete aj cítiť. Niekto je do vás celkom určite zamilovaný.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Priatelia sú 1. vaším najlepším zdrojom. Či už pôjde o pracovné rozhodnutie, ľúbostnú zápletku alebo radu k výchove dieťaťa, najlepšie urobíte, ak sa opriete o staré známe spoľahlivé rameno. Kamaráti vás dobre poznajú (niekedy aj lepšie ako vy sami seba!) a vždy vedia, čo treba poradiť. Ak by ste si napokon vybrali odlišnú cestu, už len poznanie, že sú na vašej strane, všetko uľahčí. 3. a 4. ste pripravení na štart a vaše predsavzatie nabité super energiou a železnou vôľou vás povedie k úspešnému koncu. 9. sa pripravte na úžasný deň – choďte von a užívajte si! 13. sa všetci chystáte vybrať jednou cestou, ale inšpirácia v poslednej minúte vás presvedčí zvoliť si opačný smer. 17. ste pripravení na uzavretie dohody. Zavolajte a predstavte svoje podmienky. 22. môžete zmeniť názor. Buďte opatrní, ako to oznámite, nechcete predsa, aby ste vyzerali nespoľahlivo. 27. sa pripravte, že pôjdete do mesta. Hoci máte na večer skromné plány, nezabudnite tráviť spoločný čas s priateľmi.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Poznáte to, že keď niekedy meškáte, ste v panike a nemáte ani chvíľočku času, práve vtedy vám zmiznú kľúče od auta, pretrhne sa šnúrka na topánke, mobil zahapruje a na pevnú linku vám zavolá dlho stratená sesternica? Ak si nebudete dávať pozor, 1. by to mohlo vyzerať trošku aj takto. Nechajte si množstvo času a ak sa nakopí meškanie, určite nepanikárte. 2. sa budete cítiť oveľa pokojnejšie, chladnokrvnejšie a sústredenejšie, keď každého nadchnete žiarivým úsmevom a uvoľneným správaním. 5. a 6. určite dosiahnete, čo si zaumienite. Môžete dostať ohromný nápad – povedzme, postaviť zrub na zadnom dvore a dávať ho do podnájmu za extra peniaze, ale 12. a 13. na to nik nereflektuje. 17. sa nevzdávajte, práve vtedy je mimoriadne dôležité, aby ste rástli. 23. nesmiete zabúdať na peniaze. Mesiac zakončite 28. nejakou peknou party s večerou. Veď ste predsa naladení na romantiku!
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Čo by ste robili, keby vám živor neprinášal nové výzvy a príležitosti učiť sa? 1. na túto otázku našťastie nemusíte odpovedať, pretože ste intelektuálne (a je celkom možné, že aj citovo) stimulovaní. Radi si osvojujete poznatky a máte z toho dobrý pocit! Ale dajte pozor, aby vám to 3. nestúplo do hlavy. Predávkovanie pýchou môže predstavovať skutočný mentálny blok. 8. prejdite rovno k vedúcemu triedy. Ste jednotka! A dostanete zlatú hviezdu! 12. a 13. si s niekým špeciálnym vymieňate pohľady cez konferenčnú sálu plnú ľudí (kaviareň, kuchyňu u vás doma). Čo keby ste túto osobu pozvali von, napríklad... tak 14.? Mohlo by to skončiť veľmi romanticky, pokiaľ si nenaplánujete nič príliš nákladné. „Šetrný“ a „roznežnený“ predsa nie sú protiklady. Existuje taká vec, ako sranda za lacné! 19. musíte počúvať. Usilovne. 23. začnete veci vidieť jasnejšie, ale ani to však nemusí zabrániť zrážke s egom toho druhého. 28. rozožeňte chmúry – najmä v práci.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Ako sa mesiac rozbieha, pri mnohých príležitostiach budete mať pokušenie podľahnúť náhleniu. 1. nechcete venovať ani minútu navyše čisteniu zubov. Chcete vynechať čistenie zubnou niťou. Chcete kliknúť „Odoslať“ skôr, než skontrolujete pravopis. Chcete kúpiť kostým bez skúšania. Nechcete nechať kura v rúre na celých 45 minút. Ale na aké pravidlo nesmiete zabúdať? Spomaliť! Náhlením sa nikam nedostanete (ale mohli by ste chytiť salmonelu), takže pozor! 5. a 6. bude na konanie a rozhodovanie lepšia situácia. Váš život je 10. a 11. viac-menej začarovaný, lebo všetko, čoho sa chytíte, bude úspechom. Jediné, čo sa vám 16. bude chcieť, je dať sa niesť prúdom, ale zistíte, že vaše kanoe sa zaseklo. Opatrne sa oddeľte. 19. a 20. sa cítite strašne romanticky, tak zabezpečte, aby s vami niekto v tieto dva večery išiel na rande! 25. sa vám podarí všetko rýchlo vybaviť, ale vaši kolegovia nie sú na rovnakej strune, tak si dajte pozor. 28. hovorte o svojej práci. Bude sa vám to páčiť.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Začiatkom mesiaca vám po rozume chodia zastarané prístupy a novinky, špecifiká, všeobecné rámce aj detaily vzťahovej dynamiky, ale kým sa 1. budete zamýšľať nad jedným konkrétnym vzťahom, tento mesiac bude dobrou príležitosťou zamyslieť sa nad všetkými vzťahmi prebiehajúcimi vo vašom živote. Počínajúc láskami až po rodinu, od šéfa až po chlapca, od ktorého si každé ráno kupujete bagetu – musíte preskúmať, ako prebieha vzájomná interakcia. Dajte sa do toho a pedantne preštudujte tieto veci. Budete radi, že ste sa tomu venovali, keď 4. dospejete k dôležitému zisteniu, ktoré posilní harmóniu vo vašom živote. 9. bude fyzická aktivita a prítomnosť priateľov presne to, čo by vám lekár predpísal. Aké máte plány na 14.? Nezáleží na tom, ako romantickí chcete byť, ide o to, aby ste na to nemuseli vykradnúť banku. 19. a 20. odpočívajte a netrápte sa, ak vás zachváti smútok. Je to spôsob, ako si sami sebe naznačíte, že potrebujete dobiť baterky. 23. už budete zas vo svojej koži a 28. budete pripravení na romantiku.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Ak sa 1. cítite trošku nadmieru agresívni, vždy pripravení stlačiť spúšť, vytočení a svrbia vás dlane, viete, čo to znamená? Je najvyšší čas vrátiť sa k svojmu tréningovému režimu! Áno, len sa spätne zamyslite: Nezvyšuje sa miera podráždenosti priamo úmerne k vynechaným cvičeniam? Uhm-uhm. A nemyslíte, že by pre každého bolo lepšie, ak by ste v kancelárii prestali zúriť a vybrali sa do fitnesscentra? Uhm-uhm. Tak na čo čakáte? Do toho! Prínosy tohto prístupu sa prejavia už 5. 10. máte chuť si naplánovať niečo veľké. Sústreďte sa a bude z tohto veľký úspech! 15. vám nikto nepovie nie, tak žiadajte len o veci, ktoré si zaslúžite. 20. sa môžete dostať do bitky dvoch vôlí. Bojujte čestne. 25. sa budete cítiť ohromne romanticky, čo keby ste si naplánovali niečo osobité s niekým, koho máte tak naozaj radi? Mesiac zakončite 28. snahou o väčšiu otvorenosť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Ak 1. sedíte niekde vonku v snehu, plávate v mori, šplháte sa na kopec alebo sa hráte s lietajúcim tanierom v parku, postupujete správne. Bez ohľadu na to, čo sa deje v práci alebo doma, musíte sa dostať von a byť aktívni, aby ste sa cítili v tej najlepšej forme. A určite sa tak cítiť budete! Užívajte si a v závislosti od zemskej šírky sa aj teplo oblečte! 5. musíte venovať zvláštnu pozornosť svojej nálade. Cítite sa šťastní? Smutní? Vystrašení? Pokojní? Zaľúbení? Zaláskovaní? Podráždení? Potešení? Zmätení? Akokoľvek sa cítite (a mohlo by ísť o nejakú divnú kombináciu vyššie uvedeného), venujte tomu mimoriadnu pozornosť. Pocity vysledujte až ku samým koreňom a zistíte niečo veľmi zaujímavé. 9. cestujte a budete mať šťastie! 14. buďte otvorení voči všetkým druhom predstavivosti a možno vás postretne viac romantiky, než ste si kedy želali. Ľúbostná záležitosť by sa potom 17. a 18. mohla zmeniť na hotovú lásku. Tešte sa! 23. si o tom pohovorte a pripravte sa, že 28. to bude zas veľmi romantické.