Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Bude november mesiac, keď sa vám konečne podarí mať všetko spravené? Na svojom tanieri toho máte dosť, ale 6. novembra budete mať zrazu potrebu pomáhať aj druhým. Vzrastie vaša charizma a príde aj obdobie snov. Nájdete správny kompromis? Dokončite najprv to, čo ste už začali (inými slovami, postarajte sa najprv o svoje povinnosti) a až potom prejdite k charitatívnym činom. Okolo 9. môže naštartovať váš spoločenský život, ale komplikácie môžu nastať, ak nepochopíte, alebo si zle vysvetlíte akcie niekoho druhého. Možno ste nato šli príliš rýchlo a správne ste nepochopili niektoré znamenia? Čím rýchlejšie pôjdete, tým väčšia je šanca, že vám ujde niečo dôležité. 16. bude ešte väčšia možnosť, že veci nebudete brať za správny koniec. Čím viac sa budete snažiť, aby ľudia pochopili váš uhol pohľadu, tým ťažšie to pôjde. Máte pocit, že sa vám to dakedy už stalo? Ak sa omyly z minulosti opakujú, zvyčajne to znamená, že ste lekciou vtedy neprešli. 27. novembra budete tvrdým pracovníkom a z intenzívnej práce od ruky budete pociťovať veľa uspokojenia. Ak sa pritom zapotíte, spojí vás to viac s úlohou, na ktorej robíte a pripomenie vám to, čo znamená "najprv práca".
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Mesiac začnete 1., 2. a 3. jednou z vašich obľúbených vecí: super horúcim romantickým spojením! Páni! Z vás dvoch sa naozaj dymí. Ale počkajte - máte pocit, že je čas sa naozaj usadiť namiesto veľkého vzplanutia a vyhasnutia? Prečo tomu nedať šancu s touto osobou, ak si myslíte že máte veľa spoločného na viacerých úrovniach? Nebojte sa a vyskúšajte to. Nakoniec, čo by ste mohli stratiť? Okolo veľmi kreatívneho 6. a 7. budete vo vašom pracovnom živote generovať veľa žiary s svetla. To bude báječné! Polapte býka za rohy. Ak vás bude 11. a 12. brzdiť istá osobná vec, o ktorej nie ste si istý ako ju vyriešiť, poobzerajte sa aj mimo vašich bežných okruhov po vnuknutí. Niekto s celkom iným pohľadom by vám naozaj mohol pomôcť vidieť veci úplne inak. Počas chaotického 17.a 18. musíte absolútne precvičovať striktnú disciplínu. A áno, znamená to, že musíte ísť aj do telocvične alebo si zašportovať aj keď sa vám nebude chcieť. Počas báječne jesenného 19. a 20. bude všetko pobozkané námrazou z rosy a ružové. 24. a 25. budú vaše myšlienky a nápady úžasné. Ďalší krásavec či krásavica vám prinesie zimomriavky na chrbte 29. alebo 30. Čo s tým urobíte?
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Ach, vzťahy. Nuž ale keby to s nimi nebolo také ťažké, ako by sme sa dozvedeli o sebe aj o iných? 1. a 2. Budete vnímať niekoľko vzťahov vo vašom živote ako nejakú výzvu. Prederte sa cez ne a dostanete sa na druhú stranu. Šťastná pauza 7. alebo 8. vo vás vyvolá vďaku za všetko šťastie, čo vás v živote postretlo! 11. si doprajte time-out. Musíte oddychovať a relaxovať. Výborné správy a dobré vibrácie vás čakajú 14. a 15. Vedeli ste, že to bol dobrý nápad! 20. deň bude celý o láske. Tá osoba si skutočne myslí, že ste super! Naozaj by ste však mali zabezpečiť, aby ste ju spoznali skôr, ako sa tomu všetkému úplne poddáte. A doprajte si veľa času na vypátranie prípadných restov, ktoré ste nechali nedoriešené na poli vzťahov. Zdá sa, že 23. to bude veľmi romantické. Prestaňte toľko myslieť a vychutnajte si jazdu. Je to úžasné! Ako to 26. vyzerá s vašou životosprávou? Ak ste vynechávali jogu, teraz je najlepší začať sa jej znova venovať. 30. si skontrolujte si šekovú knižku – a svoju súvahu. Kto komu čo dlží?
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Rutina, rutina, rutina. Ste 1. chorí a unavení z rutiny? Aj 2.? Nepodliehajte zúfalstvu. Namiesto toho sa pokúste čo najviac vyťažiť z rôznych denných mechanizmov, ktoré ste si v priebehu rokov vytvorili a ktoré vám pomáhajú všetko vybaviť. Tak je to správne: Takáto rutina má svoj účel, ktorým je pomôcť vám včas vstať, cvičiť, urobiť si svoju prácu a stihnúť aj spoločenské kontakty a tri hlavné jedlá. Rutinu by ste teda nemali odmietať! Ale ak sa nudíte, musíte sa pokúsiť veci rozhýbať 3. a 4. tým, že si pôjdete za tým, čo chcete. 11. ostaňte na zemi bez ohľadu na to, aké bláznivo-napínavé veci sa budú diať! Okolo 14. sa vám vďaka kolízii na ceste naskytne šanca niekomu pomôcť. 16. 17. a 18. sa ocitnete v nádhernom svete so všetkou pozitívnou energiou a rozvojom prebiehajúcim vo vašej blízkosti. Vari niečo konečne vyšlo, či už v práci alebo v láske (či oboch smeroch)? Všetko presne spoznáte 21. a 22. Tak neváhajte a vyslovte svoj názor. V čase takých romantických dní, ako sú 26. a 27., ste pripravení to skutočne roztočiť. Nasaďte vysoké obrátky a idete! Ostatní sa z toho tešia rovnako ako vy. 30. pristúpte na kompromis. Bude to pre vás dobré.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Zábava, zábava, zábava a ešte väčšia zábava – presne toto 1. chcete a presne to aj dostanete. Či už vašu predstavu zábavy napĺňa jazda na húsenkovej dráhe alebo módna prehliadka v Paríži, túra v divočine alebo noc strávená n najnovšej, najvychytenejšej a najhustejšej diskotéke v meste, presne toto vás začiatkom mesiaca čaká. Obujte si teda svoje tanečné/turistické/najmódnejšie topánky a pripravte sa na krásne časy. Okolo 5. sa prepnete do „seriózneho“ režimu. Dobre sa zamyslite nad tým, čo chcete. Hĺbkové pochopenie detailov situácie z vás 9. a 10. robí ideálneho kandidáta ma riešenie problematickej dynamiky. 14. a 15. – čo sú dni zamerané na priateľstvo – už je naozaj najvyšší čas ozvať sa svojím najlepším kamarátom. Nech vás neprekvapí prílev dobrej energie, ktorá vás postretne vo veľkolepé dni 19. a 20. Napokon ste na tom tvrdo pracovali! 25. navarte niečo dobré a pozvite niekoho špeciálneho, aby ste sa podelili. 30. sa zamerajte na kondíciu. Azda nemáte v tomto smere nejaké resty?
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Sú časy, keď je jednoducho ťažké zvládnuť isté veci, najmä čo sa týka citlivých rodinných záležitostí. Ak sa zdá, že 1. bude presne taký deň, priveľa sa netrápte. Nemôžete urobiť viac než svoje maximum a skutočnosť, že veci nie vždy idú ľahko, znamená napokon len toľko, že všetci zúčastnení sú len ľudia. Okolo 5. využijete svoje ochraniteľské pudy a niekto bude naozaj neskutočne rád, že ste boli nablízku. Pochopiteľne, napätie s milostným partnerom alebo v práci v 9. a 10. deň vám na nálade nepridá – ale nezaoberajte sa s tým. Nie je to vaša chyba, že sa im daná situácia nepáči. Keď budete 14. a 15. vyjadrovať, čo potrebujete, buďte čo najpresnejší. Ako zdravo ste sa v poslednej dobe stravovali? Túto otázku si položte 19. a 20. Ak stres pretavujete do chuti na vyprážané, viete, čo treba zmeniť: hladinu stresu a vaše reakcie na stres. 23. a 24. si zostavte rozpočet, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Viete, čo potrebujete, takže treba len vypočítať ako to môžete 28. a 29. získať. Nakreslite si graf a zistite, ako sa dostať z bodu „A“ do bodu „D“ (k „dokonalosti“). Mesiac zakončite 30. nejakou romantikou. Zaslúžite si to!
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Sú dni priaznivé pre komunikáciu a dni veľmi priaznivé pre komunikáciu. Zdá sa, že 1. a 2. pôjde o ten druhý typ, takže sa vyrozprávajte do sýtosti! Možno si vymeníte nejaké veľmi životne dôležité informácie. 7. a 8. urobte pre seba niečo skutočne špeciálne. Zaslúžite si to mydlo napustené jahodami, áno, zaslúžite! K ťažko riešiteľnému problému pristupujte 12. a 13. pomocou rozumu. Tento oriešok napokon rozlúsknete. 17. alebo 18. musíte byť voči svojmu nadriadenému jednoznační a priami. Ak budete chodiť okolo horúcej kaše, nedozvie sa, čo treba zmeniť. Okolo 23., 24. a 25., čo sú emocionálne napĺňajúce, energiou sršiace a všeobecne super fantastické dni, budete mať dobrý pocit zo všetkého, čo robíte. 27. sa nerozčuľujte: žiadne gesto nie je príliš extravagantné, pokiaľ sa najprv uistíte, či si to môžete dovoliť. Nový projekt vás bude 30. veľmi priťahovať. To je dobre, ale dbajte, aby ste vedeli, do čoho idete skôr, než sa k tomu zaviažete.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Ale no teda! Kto sa to 1. cíti ako introvert? Žeby vy? Hoci sa to vo vašom prípade zdá nezvyčajné, vyzerá to tak, že na začiatku mesiaca budete mať jeden z tých dní typu „chcem byť sám“. Hej, to je dobre! Vyhraďte si nejaký čas sami pre seba a využite ho na preskupenie a dobitie bateriek. Na sebareflexiu nikdy nie je lepší čas, ako keď práve nemáte náladu ísť von a stretávať sa s niekým. Okolo 5. a 6. už budete pripravení ponoriť sa skutočne hlboko do onej „sebareflexie“. Nuž, teraz objavíte pár dôležitých vecí. 11., 12. a 13. si pomaly precvičujte umenie nechať veci tak. Tak je to správne: Nemusíte ľpieť na svojej autorite. Veci riešte jemne a posuniete sa ďalej. 18. stretnete múdreho muža alebo ženu, ktorá zmení váš uhol pohľadu. V intuitívny a prezieravý 23. deň už budete vedieť, ako naložiť s touto novou perspektívou. 26. a 27. rozjasní váš život fantastický vývoj. Podeľte sa o svoje šťastie! Romantickosť je presne to, čo 30. potrebujete. Choďte teda von a urobte si nejakú romantiku!
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď sa mesiac začne, pri mnohých príležitostiach budete mať pokušenie podľahnúť náhleniu. 1. nechcete venovať ani minútu navyše čisteniu zubov. Chcete vynechať čistenie zubnou niťou. Chcete kliknúť „Odoslať“ skôr, než skontrolujete pravopis. Chcete kúpiť kostým bez skúšania. Nechcete nechať kurča v rúre na celých 45 minút. Ale na aké pravidlo nesmiete zabúdať? Spomaliť! Náhlením sa nikam nedostanete (ale mohli by ste prísť k úrazu), takže pozor! 5. a 6. bude na konanie a rozhodovanie lepšia situácia. Váš život je 10. a 11. viac-menej úžasný, lebo všetko, čoho sa chytíte, bude úspechom. Jediné, čo sa vám 16. bude chcieť, je dať sa niesť prúdom, ale zistíte, že vaše kanoe sa zaseklo. Opatrne z neho vyskočte. 19. a 20. bude fajn stráviť dva večery v rodinnej pohode alebo s priateľmi. 25. sa vám podarí všetko rýchlo vybaviť, ale ostatní nemusia byť rovnako naladení, tak si dajte pozor a nevyčítajte im to. 28. rozprávajte iným o svojej práci. Oplatí sa vám to.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Ak sa neviete zbaviť dotieravého pocitu, že ste 1. zabudli na niečo dôležité, urobte si dôslednú inventúru. Zabudli ste na niečo? Ten dotieravý hlas zvyčajne má niečo do seba. Do úplne vynikajúceho 3. a 4. dňa to už budete vedieť, vďaka čomu vám ostane veľa energie na flirtovanie. Žmurk! 7. si niekto bude myslieť, že ste tá najchutnejšia osoba. A vy si hneď pomyslíte, že aj ona je poriadne chrumkavá. To niekedy prosto viete, však? V kamarátske dni 12. a 13. robíte veľké kroky so svojimi kolegami. Nakoľko vás to uspokojuje? Veľmi! Prekrásna osoba vo vás 19. alebo 20. vyvolá magnetickú príťažlivosť. A čo je ešte lepšie, ide o rovnakú osobu, ktorá sa vám už dávno páčila. Áno, naozaj! 25. prijmite, čo vám naložia. Ušetríte tým veľa energie a vyhnete sa zbytočnému konfliktu. V úžasný 30. deň sa všetko ukáže mimoriadne hladko. Kto by to povedal, že v jeden deň môžete mať toľko úspechu? Vychutnajte si to – zaslúžili ste si to.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Harmónia. Áno, iste môže byť veľmi fajn mať a užívať si kopec harmónie, ak naozaj chcete toho veľa spraviť - doma či v práci - alebo proste všeobecne. Ak zistíte (a to sa môže stať), že 1., 2. alebo 3. čelíte nedostatku harmónie, mali by ste naozaj zastaviť, poobzerať sa dookola a počúvať. Čo spôsobuje tento nesúlad? Je niečo, čo by sa s tým dalo spraviť? Ak je odpoveď „áno”, potom urobte čo sa dá, aby ste spravili zmenu. Ak nie je nič, čo sa dá spraviť, v kľude prečkajte, kým to všetko prefičí. 9. a 10. buďte otvorený k návrhom - alebo k požiadavkám partnera (keďže aj takýto prípad môže nastať). Okolo 16. a 17. by ste mohli mať chuť povedať vášmu šéfovi, čo si myslíte o jeho či jej stupídnom nápade a to bez servítky. Vyhnite sa tomu a nenechajte sa uniesť takýmto nutkaním. Sú konštruktívnejšie spôsoby komunikácie - ako uvidíte počas super 23. a 24. Okolo 29. a 30. by ste sa mali opäť pozrieť na mieru harmónie, ktorú zakúšate. Je to dobré, zlé alebo neutrálne? A čo môžete spraviť, aby to bolo skvelé?
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Ak budete 1., 2. alebo 3. mať náhle nutkanie prisadnúť si k neznámemu na autobusovej zastávke a spýtať sa, čo majú z tejto šialenej veci zvanej „život”, nuž, prečo nie? Urobte tak. To isté platí, ak budete chcieť nadviazať konverzáciu s osobou, ktorá vám pripravuje latte alebo jednoducho s kýmkoľvek. Nakoniec, aký zákon vesmíru vraví, že musíte niekoho poznať predtým, než sa s ním dáte do reči? Okolo 9. a 10. by ste už mohli vidieť nejaké krásne priateľstvá alebo dôležité nové vnuknutia, ktoré vzídu z tejto smelosti na vašej strane. Jáj! To bude veľmi, veľmi dobré, veď viete. 16. a 17. veci rozbehnite a užite si vzrušenia. Aké veci? Akékoľvek, ktoré vás budú najviac priťahovať. 21. a 22. by sa do popredia naozaj mohla dostať vaša túžba po spravodlivosti. Nechajte ju teda v popredí. 25. a 26. budú super skvelé dni a dočkáte sa nejakých celkom solídnych komplimentov, nezmieňujúc sa aj o kope lásky a možno dokonca aj o nejakej romanci. 29. a 30. komunikujte a rozprávajte čo najviac. Naozaj vám urobí dobre, ak tie myšlienky dostanete zo seba von. A kto vie? Možno si urobíte nového priateľa.