Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Od 5. marca sa mnoho vecí môže pokaziť. Merkúr totiž začne cúvať a jeho zvyčajná podpora pri riešení problémov vymizne. Zvyčajne Ste hrdý nato, že vždy viete nájsť nejaké riešenie, ale niekedy žiadne riešenia nebudú. Tak, čo teraz? Skúste pokojne sedieť a zahryznúť si do jazyka kým Merkúr nebude opäť smerovať vpred 28. marca. 9. marca získate späť kontrolu nad vašou súčasnou situáciou. Čímkoľvek budete prechádzať, budete mať nástroje na zlepšenie. Nestraťte istotu. 20. marca by váš úsudok nemusel byť taký presný ako zvyčajne. Dajú sa odložiť dôležité rozhodnutia? Vypočujte si aj názory iných, predtým než spravíte finálny výber. 26. vstúpi finančne sústredená Venuša do kreatívnych Váh. Tak bude koniec mesiaca dobrým obdobím na uskutočnenie zaujímavých spôsobov, ako zarobiť peniaze. Budete vynikať vo všetkom, čo svojimi rukami spravíte. Keď bude mesiac prechádzať vašim praktickým znamením od 27. do 29. marca, dodá vašim činom metodickú energiu. Záleží vám natom? Áno. Ale vy radšej všetko robíte pomalšie s radosťou.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Keď mesiac 1. začne budete vo veľmi chytrom a inteligentnom období. To bude super vec - môžete použiť reflektor vašej inteligencie na akýkoľvek problém, ktorý vám príde do cesty. Ale keď už bude pritom,nezabudnite počúvať aj svoje srdce. Ako sa s tým dáko vyrovnať? Otázky, ktoré si kladiete, nie sú predsa čiste akademické. Okolo krásne osviežujúceho 4. a 5. budete mať pár veľmi udivujúcich nápadov, ktoré budú pokrývať pozoruhodne širokú škálu tém. Páni! Počas báječného 8. a 9. budete s druhými vychádzať naozaj veľmi, veľmi dobre a budete si to naozaj veľmi užívať a bude to pre vás naozaj veľmi inšpirujúce v v každej oblasti vášho života. 13. a 14. by ste s vašimi totálne radikálnymi (a naozaj vynikajúcimi) myšlienkami proste mohli začať revolúciu (alebo aspoň evolúciu). Vy dvaja budete mať kopu chémie a keď sa stretnete, môže dôjsť k explózii! Tak vopred varujte každého, nech si 17., 18. a 19. pre istotu radšej dá ochranné laboratórne okuliare. 25. buďte rozvážny pokiaľ pôjde o obchodné rozhodnutie a dávajte pozor na všetky detaily. 31. buďte v kontakte.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Niekedy sa treba k niečomu jednoducho odhodlať - najmä ak sa jedná o vzťahy. Viete, že o nikom nie je možné vedieť všetko, predtým než naozaj niekoho spoznáte. Tak prečo si myslíte, že by ste toho mali byť schopní? Nie, nie. Je oveľa rozumnejšie myslieť si, že ich spoznáte a až potom budete môcť urobiť informované rozhodnutie, či tá osoba ide alebo nejde s vami alebo s istou vecou dokopy. Preto sa 1. v mesiaci odhodlajte - ale majte na pamäti aj svoje srdce, kým nebudete vedieť viac. 5. sa majte na pozore. Budú vaši psychologickí „zlí duchovia” na fláme?. Spojenec na dobrom mieste vám 10. uľahčí cestu. Počas veľmi romantického 14. tu budú pre vás objatia a bozky. Viac toho istého bude pre vás skladom 15. Páni! Nebudú vás volať miláčik a chrobáčik len tak pre nič za nič! Krása vás bude obklopovať počas slnečného/zasneženého/daždivého/veterného a senzačne vlhkého 20. Či už bude svietiť slnko, alebo pršať budete sa cítiť super! Vaše zdravie bude prvoradé 25. Vaše vzťahy budú centrom vašej pozornosti 27. Dovoľte im to!
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Na začiatku marca vstúpi Venuša do Vodnára a nezávislosť a sloboda budú hlavnými témami, či už ste vo vzťahu alebo nie. Budete veľmi inovatívny, tak nájdete spôsob aby to fungovalo v takom či onakom prípade. 5. marca retrográdny Merkúr zastaví párty a vyskytnú sa zvyčajné strasti. Aplikácie môžu padať, počítače prestať fungovať, lety môžu mať oneskorenie - podobné veci môžu byť súčasťou potešení, ktoré prinesie cúvajúci Merkúr. Trpezlivosť nie je vašou silnou stránkou, ale budete nejakú potrebovať, kým 28. Marca nepôjde Merkúr opäť vpred. 14. marca môžete veľa dosiahnuť. Je niečo, čo ste dlho odkladali? Dajte sa do práce Baran, a nechoďte von, kým nebudete mať hotovo. 26. budete cítiť vnútorné teplo a pohodu a budete chcieť podeliť sa o dobré pocity s ostatnými. Najlepší spôsob ako využiť túto šťastnú energiu bude stráviť čas s ľuďmi, na ktorých vám najviac záleží. 30. marca vyniknete v intelektuálnych projektoch a rozširovaní vašich záujmov. Bude ťažké zastaviť sa, keď sa rozbehne - tak sa pripravte aj na nejakú tú úlohu, čo trvá neskoro do noci, ak to bude to, čo treba.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

1. marca dostanete nezvyčajné nápady pokiaľ pôjde o lásku a o peniaze. Zas nie, že by ste celkom zišli z cesty, ale chytia vás inovatívne myšlienky. 5. marca začne Merkúr cúvať, vytvárajúc zvyčajnú sériu nepríjemností. Komunikačné nedorozumenia a technologické závady môžu byť vašim najväčším problémom, najmä ak sa budú týkať vašej práce alebo oblasti lásky. Teraz bude čas využiť dobre známu trpezlivosť Býka - kým Merkúr nepôjde zas vpred 28. marca. Urán vstúpi do vášho konzervatívneho znamenia 6. marca, čo ešte viac zatrasie vecami. Priťahuje vás stabilita, ale nebudete si vedieť pomôcť, keď budete vidieť ako iní ľudia robia veci inak - a s veľkým úspechom. Zmeníte vaše spôsoby? Možno dočasne. 21. maca choďte za tým, čo chcete - či už romanticky alebo finančne. S rozhodnutiami, ktoré teraz urobíte budete musieť ďalej žiť, ale predsa málokedy urobíte krok bez toho, aby ste si neboli sami sebou istí. 27. až 29. marca bude Mesiac v znamení praktického Kozorožca držať vaše emócie pevne zviazané a musel by to byť niekto naozaj špeciálny, aby ich rozviazal. Opustením opatrnosti však nič nezískate.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

5. marca vaša domáca planéta Merkúr začne cúvať a začne obvyklými spôsobmi vytvárať chaos vo vašom živote. Ale už viete čo sa deje a ako nato. Nájsť alternatívne riešenia na vaše komunikačné problémy bude krok číslo jeden. 15. vytvoria Merkúr s Jupiterom zaujímavú dynamiku. Do budúcnosti vkladáte veľké nádeje, ale stále sa budú ukazovať prekážky na vašej ceste vpred. Buďte optimistický napriek ľuďom, ktorí sa snažia pokaziť vaše parádne počasie. 20. marca budete mať motiváciu uskutočniť projekt, ktorý ste už dlho odkladali. Pocit vzrušenia bude teraz späť, čo by vám mohlo pomôcť nakoniec dokončiť to, čo ste začali. 24. marca budú vaše myšlienky niekde medzi realitou a fantáziou. V tomto období bude dobré meditovať, ale možno trocha ťažké niekedy sa sústrediť. Merkúr nakoniec pôjde vpred 28. marca, čo prinesie úľavu od chaotickej energie, s ktorou ste sa museli pasovať. Teraz, keď veci začnú bežať znova normálne, môžete si zhlboka vydýchnuť. Tak nech príde Apríl!
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Poznáte to, že keď niekedy meškáte, ste v panike a nemáte ani chvíľočku času, práve vtedy vám zmiznú kľúče od auta, pretrhne sa šnúrka na topánke, mobil zahapruje a na pevnú linku vám zavolá dlho stratená sesternica? Ak si nebudete dávať pozor, 1. by to mohlo vyzerať trošku aj takto. Nechajte si množstvo času a ak sa nakopí meškanie, určite nepanikárte. 2. sa budete cítiť oveľa pokojnejšie, chladnokrvnejšie a sústredenejšie, keď každého nadchnete žiarivým úsmevom a uvoľneným správaním. 5. a 6. určite dosiahnete, čo si zaumienite. Môžete dostať ohromný nápad – povedzme, postaviť zrub na zadnom dvore a dávať ho do podnájmu za extra peniaze, ale 12. a 13. na to nik nereflektuje. 17. sa nevzdávajte, práve vtedy je mimoriadne dôležité, aby ste rástli. 23. nesmiete zabúdať na peniaze. Mesiac zakončite 28. nejakou peknou party s večerou. Veď ste predsa naladení na romantiku!
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Čo by ste robili, keby vám živor neprinášal nové výzvy a príležitosti učiť sa? 1. na túto otázku našťastie nemusíte odpovedať, pretože ste intelektuálne (a je celkom možné, že aj citovo) stimulovaní. Radi si osvojujete poznatky a máte z toho dobrý pocit! Ale dajte pozor, aby vám to 3. nestúplo do hlavy. Predávkovanie pýchou môže predstavovať skutočný mentálny blok. 8. prejdite rovno k vedúcemu triedy. Ste jednotka! A dostanete zlatú hviezdu! 12. a 13. si s niekým špeciálnym vymieňate pohľady cez konferenčnú sálu plnú ľudí (kaviareň, kuchyňu u vás doma). Čo keby ste túto osobu pozvali von, napríklad... tak 14.? Mohlo by to skončiť veľmi romanticky, pokiaľ si nenaplánujete nič príliš nákladné. „Šetrný“ a „roznežnený“ predsa nie sú protiklady. Existuje taká vec, ako sranda za lacné! 19. musíte počúvať. Usilovne. 23. začnete veci vidieť jasnejšie, ale ani to však nemusí zabrániť zrážke s egom toho druhého. 28. rozožeňte chmúry – najmä v práci.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Začiatkom mesiaca sa veci stanú chaotické. A vy máte radi poriadok. Najlepšou obranou počas tohoto tranzitu bude zostať pokojný a vymyslieť nejaké alternatívne riešenia problémov. Okolo 15. marca sa možno budete snažiť vyjadriť ďalekosiahle myšlienky a dosiahnuť vznešené ciele, ale zrejme sa to nepodarí. Bude to frustrujúce, ale nevzdávajte to. 17. sa bude zdať, že sa veci pohli kupredu, v skutočnosti však bude treba vynakladať úsilie, aby to šlo stálou rýchlosťou. Vôľa bude, tak môžete byť trocha sklamaný, že sa snaha až tak nevypláca. 26. marca sa bude zdať, že všetko okolo je super. Snívať počas dňa alebo sem tam niekam uniknúť bude fajn, ale bude treba aj čeliť realite. 28. marca se veci akoby vrátia do normálu - čas mizérií a porúch bude zrazu preč. Chopte sa znova vecí a dajte ich do poriadku a tešte sa, čo prinesie Apríl.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Začiatkom mesiaca vám po rozume chodia zastarané prístupy a novinky, špecifiká, všeobecné rámce aj detaily vzťahovej dynamiky, ale kým sa 1. budete zamýšľať nad jedným konkrétnym vzťahom, tento mesiac bude dobrou príležitosťou zamyslieť sa nad všetkými vzťahmi prebiehajúcimi vo vašom živote. Počínajúc láskami až po rodinu, od šéfa až po chlapca, od ktorého si každé ráno kupujete bagetu – musíte preskúmať, ako prebieha vzájomná interakcia. Dajte sa do toho a pedantne preštudujte tieto veci. Budete radi, že ste sa tomu venovali, keď 4. dospejete k dôležitému zisteniu, ktoré posilní harmóniu vo vašom živote. 9. bude fyzická aktivita a prítomnosť priateľov presne to, čo by vám lekár predpísal. Aké máte plány na 14.? Nezáleží na tom, ako romantickí chcete byť, ide o to, aby ste na to nemuseli vykradnúť banku. 19. a 20. odpočívajte a netrápte sa, ak vás zachváti smútok. Je to spôsob, ako si sami sebe naznačíte, že potrebujete dobiť baterky. 23. už budete zas vo svojej koži a 28. budete pripravení na romantiku.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Ak sa 1. cítite trošku nadmieru agresívni, vždy pripravení stlačiť spúšť, vytočení a svrbia vás dlane, viete, čo to znamená? Je najvyšší čas vrátiť sa k svojmu tréningovému režimu! Áno, len sa spätne zamyslite: Nezvyšuje sa miera podráždenosti priamo úmerne k vynechaným cvičeniam? Uhm-uhm. A nemyslíte, že by pre každého bolo lepšie, ak by ste v kancelárii prestali zúriť a vybrali sa do fitnesscentra? Uhm-uhm. Tak na čo čakáte? Do toho! Prínosy tohto prístupu sa prejavia už 5. 10. máte chuť si naplánovať niečo veľké. Sústreďte sa a bude z tohto veľký úspech! 15. vám nikto nepovie nie, tak žiadajte len o veci, ktoré si zaslúžite. 20. sa môžete dostať do bitky dvoch vôlí. Bojujte čestne. 25. sa budete cítiť ohromne romanticky, čo keby ste si naplánovali niečo osobité s niekým, koho máte tak naozaj radi? Mesiac zakončite 28. snahou o väčšiu otvorenosť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Ak 1. sedíte niekde vonku v snehu, plávate v mori, šplháte sa na kopec alebo sa hráte s lietajúcim tanierom v parku, postupujete správne. Bez ohľadu na to, čo sa deje v práci alebo doma, musíte sa dostať von a byť aktívni, aby ste sa cítili v tej najlepšej forme. A určite sa tak cítiť budete! Užívajte si a v závislosti od zemskej šírky sa aj teplo oblečte! 5. musíte venovať zvláštnu pozornosť svojej nálade. Cítite sa šťastní? Smutní? Vystrašení? Pokojní? Zaľúbení? Zaláskovaní? Podráždení? Potešení? Zmätení? Akokoľvek sa cítite (a mohlo by ísť o nejakú divnú kombináciu vyššie uvedeného), venujte tomu mimoriadnu pozornosť. Pocity vysledujte až ku samým koreňom a zistíte niečo veľmi zaujímavé. 9. cestujte a budete mať šťastie! 14. buďte otvorení voči všetkým druhom predstavivosti a možno vás postretne viac romantiky, než ste si kedy želali. Ľúbostná záležitosť by sa potom 17. a 18. mohla zmeniť na hotovú lásku. Tešte sa! 23. si o tom pohovorte a pripravte sa, že 28. to bude zas veľmi romantické.