Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Sústredenie tu bude na vaše znamenie, Kozorožci a slnko vás bude do 20. januára povzbudzovať, aby ste sa vyjadrili a ukázali a zdieľali svoje talenty so svetom. Je to príležitosť pozitívnu zmenu u seba a čas na aktivity, ktoré sú blízke vášmu srdcu. Avšak s Merkúrom, ktorý na svojej dráhe cúva až do 18. januára, budete musieť počítať s predĺženiami a oneskoreniami. Aj tak by vás to nemalo zastaviť pred zameraním sa na budúcnosť a nato, čo s vami naozaj rezonuje. Spln mesiaca 6. januára sa bude odohrávať vo vašej zóne vzťahov a môže dosť zvýšiť tenzie medzi vami a druhými.Ak sa emócie doteraz hromadili, ale nikto nič nepovedal, mohlo by všetko vyjsť na povrch. Vyhnite sa rozhodovaniu v takomto horúcom momente. Neskôr by ste mohli ľutovať. Dynamický Mars začne svoju priamu dráhu 12. januára v sektore vášho životného štýlu, čo urobí veľký rozdiel vo vašej produktivite. Ak ste trpeli kolísavými hladinami energie a zistili ste, že vaše najlepšie plány moc nevyšli, veci sa čoskoro zmenia na pozitívne. Čoskoro začne všetko fungovať. Slnko 20. januára vstúpi do znamenia Vodnára a vašej osobnej finančnej zóny a zostane tu zhruba štyri týždne. To bude príležitosť zhodnotiť svoju aktuálnu situáciu a zistiť, ako môžete svoje peniaze prinútiť, aby pre vás pracovali lepšie. Nov mesiaca 21. bude najlepší čas na iniciovanie nových návykov, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze a udržať si kontrolu. Ak ste pripravení začať aj netakú vedľajšiu činnosť, bude ideálny čas sa do toho pustiť. Napokon, Venuša vstúpi 26. do znamenia Rýb a jej prítomnosť môže pomôcť pri diskusiách a rokovaniach a pri riešení komunikačných problémov.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Vodnári, dôraz na vašu duchovnú oblasť bude trvať po celý mesiac a môže vám dať príležitosť hlbšie pochopiť samých seba. Možno budete mať väčší sklon meditovať, nájsť si čas na oddych v ústraní alebo sa budete viac venovať joge či iným užitočným praktikám. Nový rok naštartuje veľmi pozitívne. Bude tu šanca na dotiahnutie starých vecí s cieľom urobiť si priestor pre nový rozvoj. Slnko vstúpi do vášho znamenia 20. a vy budete pripravení preskúmať viac zo svojho potenciálu. Máte skryté talenty a v tomto období by ich mohol zvýrazniť sen alebo náhoda. Ak áno, bude načase, aby ste talent uplatnili v praxi. Z rovnováhy by vás mohol vyviesť spln mesiaca 6. januára. Pokúste sa v tento deň zjednodušiť svoj program, a ak si môžete vziať deň voľna, urobte tak. Bude lepšie venovať čas na oddych a načerpanie nových síl. Možno sa ďalej na vašej ceste týmto mesiacom vyskytne niekoľko nečakaných prekážok, s ktorými sa budete musieť popasovať. Ak sa tak stane, budete musieť odložiť niektoré plány alebo zistíte, že sa vyskytli nečakané zmeny, ktoré ohrozujú prebiehajúce veci. Najlepšou radou je byť pripravený, aby ste nemuseli na poslednú chvíľu niečo riešiť. Posledná dekáda januára bude však dôvodom na oslavu. A potom nasledujúce štyri týždne budú časom, keď sa môžete venovať veciam, ktoré robíte radi. Podeľte sa o svoje nápady, vyjadrite svoje názory a nakŕmte svoju zvedavosť. Nebojte sa, že budete pôsobiť sebecky. Tento čas bude váš a môžete si ho užívať. Aj nov mesiaca 21. januára by mohol mať charakter dobrého impulzu. Je to čas na spustenie nových nápadov a projektov, ale najprv sa uistite, že máte pevnú stratégiu. Príťažlivá Venuša vám navyše tento mesiac pomôže s rozhodnutiami, o ktorých ste uvažovali v posledných približne šiestich týždňoch.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Ryby, možno ste pripravení uskutočniť svoj sen a začať rok 2023 fantasticky. Slnko v Kozorožcovi a váš sektor vytúžených želaní by vás mohli inšpirovať k tomu, aby ste sa dali do pohybu. Už len to, že urobíte niekoľko prvých krokov, vás môže povzbudiť, aby ste pokračovali a dotiahli to do konca. Až do 20. januára prechádza slnko sektorom, ktorý vás nabáda k rozširovaniu spoločenských obzorov a pohybu v nových kruhoch, takže sa nachádzate aj v spoločenskom vrchole roka. Budete sa chcieť spojiť s vplyvnými ľuďmi a toto bude nato skvelá príležitosť. Avšak vzhľadom na spln Mesiaca v znamení Raka 6. by mohli byť emócie intenzívnejšie ako zvyčajne. Môžete sa cítiť zraniteľní a defenzívni, čo sa môže prejaviť vo vašich vzťahoch s partnerom alebo inými ľuďmi. Nie je to najlepší čas na prvé rande, pretože by pre vás mohlo byť ťažké uvoľniť sa a byť skutočne sami sebou. Mohli by ste byť príliš úzkostliví, čo by pokazilo atmosféru. Rázny Mars 12. januára zmení svoj smer na priamy vo vašom domácom pásme, čo je dobrá správa, najmä ak ste vaše plány odkladali. Teraz môžete dosiahnuť pokrok, najmä ak ste posledné týždne využili na vybudovanie pevných základov pre svoje aktuálne plány. 20. vstúpite do pokojnejšej fázy, keď sa Slnko presunie do Vodnára a vášho duchovného sektora. Nasledujúce štyri týždne sú pre vás časom na oddych a načerpanie nových síl. Využite túto príležitosť na uzavretie záležitostí, dokončite všetko, čo ste začali, a nechajte si čistý štít na budúci mesiac, keď sa Slnko presunie do vášho znamenia. A napokon, nov mesiaca vo Vodnárovi 21. januára bude výborným časom nato, aby ste sa začali venovať cvičeniu, ako je joga alebo meditácii alebo čomukoľvek inému, čo vám pomôže priniesť väčší pokoj v duši.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Dôraz sa kladie na vaše znamenie Kozorožca, so slnko, ktoré vás tu až do 20. januára povzbudzuje, aby ste sa vyjadrili a podelili sa so svetom o svoje talenty. Je to príležitosť zamerať sa na seba a zapojiť sa do aktivít, ktoré sú blízke vášmu srdcu. Avšak vzhľadom na to, že v tomto sektore je až do 18. januára cúvajúci Merkúr, stále si budete musieť dávať pozor na dohody a rokovania a byť si vedomí, že sú možné oneskorenia. Napriek tomu by vás to nemalo zastaviť v tom, aby ste sa sústredili na svoju budúcnosť a stanovili si ciele, ktoré s vami skutočne rezonujú. Spln 6. januára sa odohráva vo vašej zóne vzťahov a mohol by zvýrazniť napätie medzi vami a druhým človekom. Ak sa vo vás hromadili city, ale nikto nič nepovedal, práve teraz by to mohlo vyjsť na povrch. Vyhnite sa rozhodovaniu v horúcom momente. Neskôr by ste toho mohli ľutovať. 12. sa dynamický Mars obráti na priamu dráhu vo vašom sektore životného štýlu, čo výrazne ovplyvní vašu produktivitu. Ak ste doteraz trpeli kolísavou hladinou energie a zistili ste, že vaše najlepšie plány sa neuskutočnili, situácia sa čoskoro zmení k lepšiemu. Čoskoro budú všetky veci v poriadku. Slnko vstúpi do znamenia Vodnára a vašej osobnej finančnej zóny 20. januára a zostane tu približne štyri týždne. Je to príležitosť zhodnotiť svoju súčasnú situáciu a zistiť, ako môžete svoje peniaze viac využiť. Nov mesiaca 21. bude najlepším časom na zavedenie nových finančných zvykov, ktoré vám pomôžu šetriť peniaze a mať ich pod kontrolou. Ak ste pripravení začať s vedľajšou zárobkovou činnosťou, bude to ideálny čas pustiť sa do toho. A napokon, 26. vstupuje Venuša do znamenia Rýb a jej prítomnosť môže pomôcť pri diskusiách a pri riešení komunikačných problémov.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Býk, silný dôraz na vašu dobrodružnú zónu prináša veľa príležitostí, ako podporiť svoju vec tým, že budete predom myslieť na všetko, čo by ste chceli dosiahnuť. Nasledujúce týždne do 20. januára budú vynikajúce na realizáciu možností, ktoré vo vás vyvolajú to najlepšie. Budú pre vás výzvou a podporia váš osobný rast. Krásna Venuša, vaša osobná planéta, sa 2. presúva do vášho sektora kariéry, čo vám dodá šarm a takt potrebný na nadviazanie kontaktov s ľuďmi, ktorí vám môžu pomôcť napredovať. Ak môžete, bolo by dobré sa s nimi spoločensky stýkať, pretože to urýchli vašu cestu k úspechu.V čase splnu Mesiaca v znamení Raka 6. januára by ste mohli byť dosť rozladení. Mohli by ste viesť búrlivý rozhovor alebo by vás mohli rozčúliť niekoho slová. Mohlo by to však byť pre vás odhalením, pretože zistíte, akí sú v skutočnosti, a podľa toho s nimi potom môžete jednať. 12. sa ohnivý Mars zmení na priamy vo vašej zóne peňazí, čo je dobrá správa, ak ste zažili prieťahy s finančnými záležitosťami. Veci môžu začať naberať priaznivejší smer už v priebehu nasledujúceho týždňa. Žiarivé slnko sa 20. januára presunie do znamenia Vodnára, čo znamená, že nasledujúce štyri týždne budú výzvou nato, aby ste strávili viac času v centre pozornosti propagovaním svojej práce a talentu. Je to vaša príležitosť zažiariť, tak ju využite na dosiahnutie svojich cieľov. Nov mesiaca 21. by mohol zmeniť pravidlá hry. Môže vás postrčiť k tomu, aby ste zvážili nový začiatok, takže ak ste pripravení rozbehnúť projekt, začať novú prácu alebo obnoviť svoju kariéru, bude tu správny čas na to, aby ste sa rozbehli. Napokon, elektrický Urán sa 22. januára posunie vpred vo vašom znamení, takže ak je nejaká oblasť vášho života zaseknutá, budete mať snahu s tým niečo urobiť.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Blíženci, keď nadíde január a rok 2023 vás uvíta vo svojom náručí, bude to skvelý čas na to, aby ste sa uvoľnili a rozbehli. Obdobie do 20. januára bude príležitosťou na uzavretie záležitostí, ktoré vyčerpávali vaše zdroje, a vytvorenie si priestoru na všetky dobré veci, ktoré prichádzajú. Spln mesiaca v znamení Raka 6. januára bude príležitosťou na uvoľnenie. Keďže sa vyskytuje cez vašu finančnú os, je to skvelý čas na usporiadanie finančných záležitostí s cieľom nájsť riešenia problémov, ktoré vám bránia cítiť sa bezpečne a spokojne s vašou finančnou situáciou. A budete sa cítiť oveľa lepšie, pretože bojovný Mars 12. zmení svoju dráhu na priamu vo vašom znamení po tom, čo približne desať týždňov cúval. Zistíte, že sa vám vracia energia a sebadôvera a projekty, ktoré boli pozastavené, môžete oprášiť a znovu rozbehnúť. Merkúr, vaša sprievodná planéta, 18. januára zmení tiež dráhu na priamu vo vašom finančnom sektore, čo znamená, že od tohto momentu bude menej odkladov v obchodných a finančných záležitostiach. 20. januára pocítite zmenu, keď sa slnko presunie do znamenia Vodnára a do spokojnejšej zóny. Ak boli veci v poslednom čase intenzívne, možno bude fajn rýchly útek na predĺžený víkend alebo aj dlhšiu dovolenku, aby ste si oddýchli a zregenerovali sa. Bude to aj čas, kedy sa môžete dostať k zaujímavým príležitostiam a chopiť sa ich. Nov mesiaca v znamení Vodnára 21. januára bude ideálny čas na naštartovanie nápadov a projektov, ktoré vám už dlho ležia v hlave. Pustite sa do hneď, kým sa budete cítiť nadšení. A napokon, krásna Venuša sa 26. januára presunie do vášho sektora kariéry, čo môže byť výzvou na stretnutie s vplyvnými ľuďmi a osobnosťami, ktorí vás môžu inšpirovať na ceste vpred.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Vzťahy budú na prvom mieste vašej agendy až do 20. januára, čo bude vynikajúce pre všetky druhy romantických aj obchodných záležitostí, spoluprácu a iné interakcie. V nasledujúcich týždňoch sa vám bude lepšie pracovať v tíme, než sólo. Využijete schopnosti a odborné zručnosti iných ľudí, aby ste dosiahli výsledky, ktoré by ste sami nikdy nezvládli. Počas splnu vo vašom znamení 6. januára však možno budete potrebovať zvýšenú opatrnosť, pretože v tomto období by ste sa mohli cítiť zraniteľnejšie. Do popredia by mohli vystúpiť emócie a aj tá najmenšia vec by vás mohla premôcť k slzám. Ak sa potrebujete vyplakať, urobte tak. Budete sa cítiť oveľa lepšie. Okrem toho sa 12. januára temperamentný Mars zmení na direktný vo vašom sektore duchovna. To by vás mohlo inšpirovať k tomu, aby ste nadviazali kontakt so životným trénerom alebo mentorom, ktorý vám pomôže prekonať vaše limity. Možno ste si ich uvedomovali najmä v posledných týždňoch na konci roka, ale teraz je čas s nimi niečo urobiť. 2. januára sa do vášho sektora financií a podnikania presunie krásna Venuša a 20. žiarivé slnko. Nasledujúce týždne budú príležitosťou posunúť svoje podnikanie vpred a zároveň sa ponoriť do riešenia problémov, ktoré vám bránia v napredovaní. Na jednej strane sa budete snažiť zarobiť viac, na druhej strane budete chcieť zefektívniť svoje náklady a dosiahnuť, aby vaše peniaze pre vás lepšie pracovali. Nov mesiaca vo Vodnárovi 21. januára bude ideálny čas na naštartovanie nových iniciatív. Či už chcete začať podnikať, uviesť na trh nejaký produkt, alebo zmeniť spôsob, akým narábate so svojimi financiami, bude to vynikajúci čas nato, aby ste urobili potrebné kroky. 26. sa krásna Venuša presunie do znamenia Rýb a vášho sektora nových príležitostí. Zvýši sa vaša chuť do života a budete mať aj šancu tešiť sa zo stretnutí s ľuďmi z iných krajín a kultúr.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Zdá sa, že tento mesiac bude povznášajúci, so známkami pokroku na obzore. Všetko sa začína optimistickým Merkúrom, ktorý 3. februára začne ísť vpred vo vašom sektore práce a životného štýlu. V nasledujúcich týždňoch to môže znamenať veľkú zmenu, pretože plány a projekty, ktoré sa nehýbali, sa teraz môžu pohnúť. Dôraz na váš sektor vzťahov podporuje spolupatričnosť a tímovú prácu, či už ide o užšiu spoluprácu s partnerom, alebo o spoluprácu so skupinou. Zdá sa, že ste veľmi zaneprázdnení aj v práci alebo rôznymi úlohami a projektmi. Dynamický Mars sa pohybuje v znamení Kozorožca, takže vaša energia môže byť vysoká a vaše organizačné schopnosti veľmi výrazné. Mohlo to byť pre vás produktívne obdobie. Existuje aj šanca na nové príležitosti a šťastné zlomy, ktoré sú výsledkom úsilia, ktoré ste vynaložili v uplynulých týždňoch a mesiacoch. S niekým by ste mohli nadviazať užitočné spojenie, ktoré by mohlo viesť k tomu, že budete spoločne podnikať. V čase splnu Mesiaca vo vašom znamení 16. februára buďte opatrní, pretože city by mohli prebiť logiku a mohli by ste urobiť niekoľko unáhlených rozhodnutí. Môžete mať pocit, že potrebujete pozornosť, čo môže spôsobiť, že budete nevedome dramatizovať situácie a vyvolávať rozruch. Na druhej strane by ste mohli byť hviezdou spoločenského večera alebo podujatia. A napokon, 18. februára sa Slnko presunie do znamenia Rýb a do centra pozornosti sa dostanú financie, obchod a hlboké citové väzby. Budete si veľmi dobre uvedomovať, čo je potrebné urobiť, aby ste v týchto oblastiach dosiahli pozitívne zmeny. Stačí, ak sa pustíte do práce.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

V tomto prvom mesiaci roku 2023 kladie Panna dôraz na sebavyjadrenie, tvorivosť a citové vzťahy. Slnko vás tu až do 19. januára inšpiruje k tomu, aby ste podporili svoje talenty a zistili, kam vás to zavedie. Venuša by vás mohla občas zastihnúť v pochybnostiach o sebe samých. Nedovoľte však, aby vás to zožieralo. Odvážte sa prezentovať bez ohľadu na to a čoskoro zistíte, že máte veľa obdivovateľov. Možno sa budete musieť uskromniť v strede mesiaca. Vopred sa na to pripraviť vám veľmi pomôže. Počas mesiaca by sa mohla konať oslava alebo iná spoločenská udalosť, ktorá by mohla byť emocionálna - v dobrom slova zmysle. Spln v znamení Raka v tento deň by mohol vystupňovať pocity a tie by mohli usmerniť všetky rozhodnutia, ktoré musíte urobiť. Ste pripravení zmeniť svoje zvyky a životný štýl? Presun Slnka do Vodnára 19. januára môže tento proces naštartovať a povzbudiť vás, aby ste robili veci inak. Čo chcete skutočne dosiahnuť? Je to dobrá príležitosť zorganizovať si čas tak, aby ste to mohli dosiahnuť. Nov mesiaca 21. môže naznačiť nový začiatok, ktorý môže prísť nečakane. Ak cítite, že by vám to vyhovovalo, choďte do toho. Vyhnite sa akémukoľvek konaniu založenému na impulze, ale pohrávajte sa s nápadmi, ktoré sú svieže a inovatívne, pretože by vám mohli dobre vyjsť. Tvorivosť a romantika dostanú impulz na konci januára. Možno budete pripravení vynaložiť viac úsilia na romantiku, tvorivú príležitosť alebo zručnosť, ktorú chcete zdokonaliť. Budete mať aj ambicióznu náladu, čo zintenzívni vaše odhodlanie dosiahnuť to, čo chcete.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Domáca zóna bude do 20. januára zvýraznená - takže bude vhodný čas nato, aby ste si dali doma veci trocha do poriadku. Ak máte po sviatkoch chuť na dôkladné upratovanie, možno budete chcieť zájsť ešte o krok ďalej a dať svojmu príbytku nejakú vítanú zmenu. Bude vhodný čas na použitie sviežich farieb a úplne nového vzhľadu na privítanie roku 2023. 6. januára bude vo vašom sektore kariéry a ambícií silný spln, s ktorým bude ale dobré zaobchádzať opatrne. Asi budete v pokušení podeliť sa verejne o svoje pocity, ale neskôr by ste to mohli oľutovať. Snažte sa obmedziť stres vo svojom živote a dajte si viac príležitostí na oddych. S krásnou Venušou, vašou osobnou planétou, ktorá sa už 2. januára presunie do znamenia Vodnára, to pôjde lepšie - budete vo svojom živle, a to po tvorivej aj romantickej stránke. Vesmír vás bude nabádať, aby ste si našli čas na zábavu. 12. energický Mars zmení svoju dráhu na priamu vo vašom sektore cestovania a nových možností. Ak bola vaša hladina energie nízka alebo ak chýbala motivácia, čoskoro sa dostanete znova do formy. A ak kľúčové projekty stáli na vedľajšej koľaji, teraz bude ten správny čas ich oprášiť a znova rozbehnúť. Slnko vstúpi do znamenia Vodnára 20. januára, takže nasledujúce štyri týždne vás povzbudí, aby ste využili svoje schopnosti a talenty a venovali sa svojim obľúbeným koníčkom. Bude to príležitosť odložiť pracovné projekty a venovať sa činnostiam, ktoré vás napĺňajú radosťou. Môžete priťahovať ľudí, ktorí milujú to, čo robíte, takže bude tiež vhodný čas nato, aby ste aktívne prezentovali svoje schopnosti na internete aj mimo neho. A napokon, nov mesiaca vo Vodnárovi 21. januára bude jedným z najlepších období na spustenie nové projektu, realizáciu dobrého nápadu alebo čohokoľvek, na čom chcete pracovať. A ak túžite posunúť vzťah na vyššiu úroveň, teraz bude ten správny čas.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Škorpión, tento mesiac by ste mohli byť mať pres debou fascinujúce rozhovory, konštruktívne dialógy a kľúčové rokovania. Pokračujte v komunikácii - to je cesta k dosiahnutiu cieľov, uzatváraniu dohôd a rozbehnutiu obchodu. Je to tiež príležitosť na usporiadanie a prehodnotenie rozhodnutí a záväzkov. Nov mesiaca v Kozorožcovi 2. januára by sa mohol zhodovať s uzavretím dohody alebo úspešným vyjednávaním. Ak máte dôležité veci na prerokovanie, vyhnite sa impulzívnym sľubom, ktoré by ste nemuseli byť schopní dodržať. Skôr podceňujte ako preceňujte svoje možnosti a malo by sa vám dariť. Aj napriek tomu 14. januára geniálny Merkúr v znamení Vodnára začne cúvať, a tak sa môže stať, že veci nepôjdu podľa plánu. Mohli by sa vyskytnúť oneskorenie či frustrácia v súvislosti s obchodmi. Mohlo by sa oneskoriť sťahovanie alebo sa nepodarí včas zrealizovať iné rodinné projekty. Ak dokážete počkať, kým táto rýchla planéta 3. februára opäť obráti a začne ísť vpred, záležitosti môžu prebiehať hladšie. Spln 17. januára by mohol priniesť túžbu po úteku. Ak sa vám podarí odísť na dovolenku alebo krátky výlet a užiť si nové zážitky, mohlo by vám to prospieť. Deň v kúpeľoch v liečivom prostredí by mohol byť presne to, čo potrebujete. Keď sa 19. žiarivé Slnko presunie do znamenia Vodnára a vašej domácej zóny, môže vás inšpirovať k stanoveniu cieľov, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť váš životný priestor a rodinu. Mars v Kozorožcovi 24. januára môže byť vynikajúci, ak pracujete v oblasti predaja alebo máte ambície viesť nejaké podnikanie. Veci môžu ísť od ruky. A napokon, nov mesiaca vo Vodnárovi 31. bude ideálny čas na nový začiatok, najmä na domácom fronte. Ak ste pripravení na zmenu, tento deň je vhodný na stanovenie vašich zámerov a preskúmanie možností, čo zlepšiť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Strelci, zdá sa, že nadchádzajúci mesiac bude veľmi rušný, pretože si budete organizovať veci. Avšak môžete naraziť aj na niekoľko prekážok. Tie by vás mohli priviesť k tomu, aby ste sa zamysleli nad svojou skutočnou hodnotou a sebaúctou, a či si náhodou za svoju prácu neúčtujete príliš málo alebo naopak neočakávate príliš veľkú odmenu. V prvých týždňoch januára môžete zažiť oneskorenia či prieťahy. Fáza Merkúra bude vo vašej komunikačnej zóne, čo by mohlo viesť k zmiešaným pocitom a nedorozumeniam. Ľudia môžu byť nespoľahliví alebo budete musieť niečo zmeniť kvôli nepredvídaným udalostiam. Ak sa dokážete vopred pripraviť, budete o krok pred všetkými ostatnými. Presun Slnka do znamenia Vodnára 19. môže byť vynikajúcou príležitosťou na propagáciu vášho podnikania alebo služieb na internete aj mimo neho. Ak ste uvažovali o založení blogu, vytvorení webovej stránky alebo o tom, že sa začnete na nových sociálnych sieťach, bude vhodný čas. Medzitým sa v priebehu januára presunie dôraz aj do vašej zóny peňazí. Budete povzbudení k tomu, aby ste akýmkoľvek spôsobom zvýšili svoje príjmy. Ak sa cítite byť priťahovaný aj nejakou vedľajšou činnosťou, dajte sa do toho. Z dlhodobého hľadiska z toho budete mať veľký úžitok. Nov mesiaca 21. by mohol naštartovať pozitívne zmeny. Táto lunárna fáza bude vynikajúca na získanie rád, ktoré môžu vyriešiť vaše najháklivejšie problémy. Je to tiež dobrá príležitosť na vytvorenie rozpočtu, na uzavretie dohody alebo odhodlanie sa k niečomu dôležitému. S pribúdajúcim Mesiacom potom môžu vaše plány nabrať na obrátkach.