Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Vaša myseľ bude 10. januára počas spojenia slnka a Merkúra veľmi agílna, čo vám dovolí nájsť veľa riešení na istý problém. V tomto období si odškrtnite čo najviac položiek z vášho zoznamu úloh, ktoré treba spraviť, keďže vaša sústredenosť bude teraz taká silná, ako vaše schopnosti. Komunikatívny Merkúr sa spoji s vašou domácou planétou Saturn 12. januára, čo bude tiež skvelý čas na zvládnutie veľa vecí. Váš mozog bude pracovať cezčas, a tak nájdete spôsoby, ako vyriešiť komunikačné problémy, ktoré vás už nejaký čas potrápili. Bonusových bodov sa vám dostane za pomoc priateľovi, šéfovi či kolegovi! Keď mesiac 21. januára vstúpi do vášho znamenia, emócie nevystúpia až tak vysoko ak keď vstúpi do iných znamení a tak budete môcť zostať kľudný a vyrovnaný vo väčšine chaotických alebo nebezpečných situácií. Nebuďte prekvapený, ak vás zavolajú na pomoc tam, kde by to iní nezvládli. Budete teraz jedným z tých hlasov rozumu. Láska a peniaze nebudú ľahké, keď idealistický Neptún vstúpi do kvadratúry s Marsom 28. januára, najmä ak zistíte, že veci sa nemajú tak, ako ste si mysleli. Môžete sa pokúsiť skryť svoje sklamanie, ale kto vás skutočne pozná, iste si to všimne.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

1. a 2. namiesto toho, aby ste skočili hneď po prvej možnosti pred vami, zjednávajte. Ak chcete nižšiu cenu, alebo sa obzeráte po inej farbe, vypýtajte si, čo chcete a uvidíte kam konverzácia bude ďalej povedie. 5., 6. a 7. budete skvelý debatér, ale možno bude lepšie nájsť si lepšie miesto na vaše argumenty než verejnosť. A pamätajte, na udržanie konverzácie vždy treba dvoch. 15. a 16. bude vo vzduchu zmena a vy budete mať skvelé možnosti, aby ste pomohli veciam stať sa. Zistite, čo z humanitárnej oblasti vás najviac priťahuje a potom pracujte na tom, aby Zem bola lepším miestom - a to tak, že urobíte toľko charitatívnych skutkov, koľko len bude humánne možné. Nie je nič lepšie ako ísť spať s pocitom, že vaša snaha naozaj niekomu inému pomohla. 22. a 23. asi totálna zmena nebude nutná, ale pridať do plánu pár alternatív bude dobrým nápadom. 30. a 31. by bolo fajn na 100% veriť ľuďom, ale keď pôjde o peniaze, nič také nerobte. Potrasenie rukou bude fajn, ale žiadajte to aj na papieri.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Máte práve vrátiť dlh, poslať splátku alebo splatiť pôžičku? 5., 6. a 7. sa bude treba vyrovnať s finančnými záležitosťami, čo môže byť skľučujúce. Spýtajte sa priateľa či priateľky na radu - môže to pomôcť, ale ak myslíte, že potrebujete viac pomoci než vám vedia poskytnúť, najmite si profesionála. Nemalo by sa to len tak odfláknuť! 10., 11. a 12. budete dobre spať, ak budete vedieť, že máte čisté ruky - robiť niečo s čistým svedomím naozaj veľmi stojí za všetky obete, ktoré bude treba preto urobiť. Mať vysoké štandardy nie je ľahké, ale naozaj to bude stáť za pocit, ktorý teraz budete mať. Vaši priatelia,príbuzní a kolegovia vás poznajú ako niekoho dôveryhodného a spoľahlivého, ale je to všetko, čím ste? 17. a 18. budú dobré dni na odskúšanie celej kopy klobúkov, aby ste videli, ktorý vám najviac pasuje. Môžete byť kým len chcete - rezonuje vo vás táto fráza? Vaše nápady budú 24. a 25. naozaj veľkolepé - ale bude dobré držať sa najprv v plánovacej fáze namiesto okamžitej akcie. Urobte nejaké testy, nakreslite čí zhotovte model alebo rozdajte pár vzoriek, aby ste sa uistili, že vaše koncepty sú solídne.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Váš mesiac aj rok začne 1. januára so vzrušujúcim Mesiacom vo vašom odvážnom, istom znamení. Teraz to nebude o tom, že budete sedieť a čakať, čo sa stane. Budete pripravení rozbehnúť vaše novoročné predsavzatia, a budete sa dať len ťažko zastaviť, kým nedosiahnete svoje ciele! Majster komunikácie Merkúr sa 12. januára spojí so zodpovedným Saturnom v stabilnom Kozorožcovi, čo bude viesť k serióznym rozhovorom o dôležitých a asi aj dlhodobých plánoch. Aj keď nebudete vedieť úplne všetko, budete pripravený zistiť čo potrebujete, aby ste porazili konkurenciu. Merkúr sa 18. januára dostane do kvadratúry s excentrickým Uránom, čo vás bude nútiť k zmene každodennej rutiny a spôsobu, ako komunikujete s inými. Nebudete mať problém opustiť svoju zónu pohodlia a mali by ste byť schopný urobiť veľa pozitívnych zmien v existujúcich procedúrach a postupoch. Len neočakávajte, že všetci budú tak technologicky pokročilí, ako ste teraz vy. Romantická Venuša vstúpi 26. januára do kvadratúry s mocným Marsom. V tomto bode sa môže stať vaša agresívna časť skôr slabinou než silnou stránkou. Je dôležité, aby vás tí, čo vás majú radi rešpektovali, ale nie je dobré prekročiť hranicu, keď by sa vás báli. Je možné že sa nevidíte taký, aký naozaj ste? Spýtajte sa nejakého priateľa na jeho názor.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Čo dobré vám robí uzavretosť? Nové skúsenosti vám 1. a 2. pomôžu urobiť nové vzrušujúce spojenia. Vzrušenie a mrazenie v chrbte bude pre vás na ceste 5., 6. a 7. a výnimočne nebudete až tak vystrašený a podstúpite to riziko. Viete, čo sú vaše limity a budete ochotní ich prekonať, aby ste našli šťastie. 10., 11. a 12. budú o dobrom hospodárení, a aj keď nie ste z lacného kraja, slová ako „výpredaj” a „likvidácia zásob” budú pre vaše uši ako hudba! 17. a 18. bude na vašom zozname medzi prvými dobročinnosť a nebude treba ísť ďaleko, aby ste našli niekoho, kto potrebuje podať pomocnú ruku. Ak sused bude potrebovať zaviezť na nákup, alebo kolegovi bude treba požičať pár korún, budete viac než rád, že im môžete vyhovieť. 22. a 23. nájdete potešenie v kráse okolo vás a prirodzene vás bude priťahovať najlepšie vyzerajúca osoba v miestnosti. Váš šarm dokáže, aby sa stali magické veci. 28. a 29. budete mať schopnosť formovať dlhotrvajúce väzby s ľuďmi, ktorí ešte včera boli cudzími - tak sa viac snažte rozprávať s každým a vypočuť ci jeho či jej unikátny životný príbeh.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Bude toho toľko, čo sa bude dať naučiť, keď bude 6. januára Mesiac prechádzať vašim znamením. Budete zvedavý na všetko a každú skúsenosť budete vidieť ako šancu trocha povyrásť. Sú veci, čo by sa dali pridať do vášho zoznamu úloh, ktoré treba spraviť? Chcete skúmať, viesť intelektuálne konverzácie alebo navštevovať zaujímavé miesta? Teraz nato bude dobrý čas. Spojenie slnka a Merkúra v inteligentnom Kozorožcovi 10. januára vám pripomenie ako využiť racionálnosť a rozumné zdôvodňovanie k vášmu najlepšiemu prospechu. Je pre vaše znamenie prirodzené, že niekedy zvyknete odbočovať od témy, ale to neznamená, že nemáte vynikajúce mentálne schopnosti. Predvedenie vašej zrelej, rozumnej stránky počas stretnutia alebo dôležitého rozhovoru všetkým pripomenie vaše pôsobivé komunikačné schopnosti. Komunikatívny Merkúr vstúpi do rozmanitého Vodnára 16. januára a dá vám zaujímavé príležitosti na preskúmanie vašej intelektuálnej stránky. Vaše myslenie a schopnosť efektívnej komunikácie budú znásobené, a tak bude vynikajúci čas na interakciu s ostatnými a zlepšenie vášho spoločenského postavenia. Nespojíte sa so všetkými, ale môžete nadviazať pár skvelých spojení. Milujúca Venuša vytvorí 26. januára kvadratúru s mocným Marsom a tým sa zvýši vaša frustrácia so situáciou v láske. Ak sa medzi vami a terajším alebo nádejným partnerom tvorilo napätie, môžete očakávať, že počas tohto tranzitu v určitom bode to napätie exploduje. Nestraťte kontrolu.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Máte peniaze nato, aby ste si kúpili všetko čo chcete? 1. a 2. budete mať veľa 2zarábajúceho” potenciálu, tak ak vás bude otravovať priateľ ohľadom založenia spoločného biznisu, berte to opatrne. 10., 11. a 12. budú perfektné dni na zmenu a ak zrovna nechcete komplet prerobenie, isté vaše časti si zaslúžia trochu vylepšenia. A ktokoľvek, kto vám to spomenie, nebude neprimerane hrubý, Rak - bude sa snažiť byť vašim dobrým priateľom. 17. a 18. vás bude baviť skúmať svet filozofov, ale niektorým ľuďom to proste nedôjde, tak bude zbytočné deliť sa s nimi a špeciálnu prózu či verše, ak budú v negatívnom rozpoložení. Priekopnícka nová myšlienka či koncept skríži vaše cesty 22. alebo 23., čo znamená, že budete prvou osobou, ktorá ju bude môcť prezentovať šéfom, či dakde vyššie. Asi hneď priamo z toho nepotečú peniaze, ale pravdepodobne sa vám dostane ocenenia zato, že ste to uvideli do pozornosti iných ľudí. 28. a 29. sa nepredávajte pod cenu. Hocikto, kto nebude vidieť, že za to naozaj stojíte, si nezaslúži miesto vo vašom živote.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Keď sa komunikatívny Merkúr 2. januára spojí s neobmedzeným Jupiterom, možnosti budú nekonečné. Nebudete si môcť pomôcť, ale budete sa cítiť optimisticky ohľadom všetkých nových kontaktov a spojení, ktoré zrazu budete schopní nadviazať. Ak ste ako väčšina ostatných Levov, iste máte spoločenskú osobnosť, ale tento tranzit ešte zvýši vašu snahu´v tejto oblasti. Emocionálny mesiac vstúpi do vášho demonštratívneho znamenia 11. januára, vytvárajúc drámu a podnecujúc záujem a zvedavosť. Milujete byť centrom pozornosti, a počas tohto tranzitu by ste mohli reagovať aj prehnane či neprimerane, aby ste dosiahli viac takejto pozornosti. Ľudí bude teraz priťahovať vaša magnetická osobnosť, bude ich fascinovať váš talent a vy sa budete tešiť z ich potlesku! Mocné spojenie slnka a Pluta v ambicióznom Kozorožcovi zvýrazní 13. januára veľa vecí na vašom zozname úloh, pripomínajúc vám, že pred zábavou a oddychom sa treba ešte postarať o veľa svojich povinností. Dobré bude, že budete mať motivovanú energiu Kozorožca, ktorá vám pomôže sa cez to prepracovať. Nov mesiaca v znamení nepredvídateľného Vodnára 24. januára pomôže priniesť do vášho života späť trocha vzruchu a zábavy a čím viac otvoríte svoju myseľ, tým lepšie. Budete mať veľa skvelých nápadov, tak sa posnažte nájsť niekoho, kto by vám ich pomohol zrealizovať. Budete teraz oveľa lepší v úlohe vedúceho či dohliadajúceho, než keby by ste si všetko robili sám.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď sa brilantné slnko spojí s vašou domácou planétou Merkúr v rozhodnom Kozorožcovi 10. januára, všetko sa môže splniť. Komunikácia bude bezproblémová, čo vám umožní zamerať sa na ďalšie dôležitejšie veci. Vaším hlavným cieľom by mala byť efektívnosť. Počas spojenia Merkúra a Saturna (tiež v Kozorožcovi) 12. januára sa môže ukázať pár mentálnych výziev, budete však na ne mimoriadne pripravení.Možno si myslíte, že lúštenie hádaniek a hranie hier bola strata času, ale v skutočnosti pomáhalo vytrénovať váš mozog aby ste sa vedeli vynájsť v skutočných situáciách. Dobrá práca, Panna! Emocionálny mesiac nebude celkom dobre vedieť ako konať, keď bude tráviť čas vo vašom praktickom znamení 13. januára, ale jedna vec bude istá: váš svet bude určite čistejší, elegantnejší a organizovanejší ako obvykle! Ak si nebudete istí, ako konať, zaoberajte sa vecami, ktoré viete robiť a do tejto kategórie spadajú aj všetky druhy každodenných prác! Počas nového mesiaca v znamení Vodnára 24. januára budete schopní otvoriť svoju myseľ a vidieť veci trocha inak než obvykle, čo bude dobre. Ak ste v poslednom čase nechceli alebo nemohli konať inak ako ste zvyknutý, táto nepredvídateľná energia by mala byť závanom čerstvého vzduchu. Kto vie, čo sa sa môže stať, ak sa otvoríte novým možnostiam?
Libra

Váhy 24. september - 23. október

1. ráno to bude vyzerať, ako by na vás spadlo zorganizovať vecí pre každého. Dobre, že ste sa v posledných dňoch starého roka zásobili kávou, mliekom, čajom a máte z čoho urobiť palacinky a môžete teraz pozvať k sebe pár ľudí na poldenné posedenie! Budú to milovať. A vy si tiež vychutnáte, že budete sociálnym hrdinom. Nával celkom fantastického šťastia vám 5. všetko uľahčí (a áno, zahŕňa to aj romancu). 10. bude obzvlášť dobrý deň na vyjadrenie vašich pocitov, prianí, túžob a potrieb. Nezabudnite: ten pocit strachu, ktorý prichádza, keď si predstavíte ako seba robíte zraniteľným je dobrou vecou. Znamená, že vyzývate sám seba. Vy dvaja spojíte vaše mysle 15. a bude to veľmi zmyselné. Ak si budete 20. a 21. myslieť, že veci idú zle, premýšľajte znova: to všetko je váš vlastný uhol pohľadu. 26. bude dobré niečo zdieľať alebo pomôcť. Pomalý a rozvážny bude nakoniec prvý - platiť to bude 31., tak sa neponáhľajte.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Výzvam sa 1. a 2. nebude dať vyhnúť, ale nebude záležať či pôjde o test toho či onoho, keďže iste zabodujete. 8. a 9. budete vyžarovať veľmi veliteľskú energiu, ale opatrne, aby ste si neznepriatelili ľudí, ktorí vám chcú pomôcť. Áno, celkom iste by ste to zvládli sami, ale prečo nepozvať každého, aby sa zúčastnil na tejto zábave? 10., 11. a 12. si nakrátko dovolíte nasledovať svoje rozmary, ale žiť v daný moment nie je vaša šálka kávy. Len preto, že spontánnosť funguje pre iných ľudí, neznamená, že je to pravé pre vás. A teraz, späť k plánovaniu vopred! 17. a 18. vás budú priťahovať dramatické udalosti, ale nebudete chcieť ich naozaj prežiť. Choďte si teda pozrieť divadelnú hru alebo si pozrite dramatický príbeh v kine či telke - potom si môžete vydýchnuť, že to nebolo naozaj, ale len vo filme. 26. a 27. budete mať veľa snahy a odhodlania, ale niekedy ani samotná vôľa nestačí, keď treba zvládnuť niečo komplikované. Priznanie si prehry nie je nikdy ľahké, ale možno nebudete mať na výber. Pritiahnuť pozornosť na seba môže 28. ,a 29. zlyhať, čo vašu myseľ len uistí, prečo to nerobíte veľmi často.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Bude sa vám 2. a 3. zdať, že každý nosí masku? Budete sa musieť naozaj dobre pozrieť, aby set videli až pod fasádu, ale akonáhle to urobíte, budete mať šancu sformovať s niekým novým dlhotrvajúce a hlboké spojenie. 8. a 9. budete mať pocit, že všetko pôjde ako v lete na saniach a keď budete chcieť niečo urobiť - čo ako sa budete snažiť, niečo vám akoby bude brániť pohnúť sa vpred. Hm, možno sa treba len zhlboka nadýchnuť a ticho sedieť, kým tento pocit pominie. Porozprávať sa len tak s neznámymi môže byť 15. a 16. zábava, pretože ak sa spýtate tie správne otázky, zrejme zistíte, že väčšina neznámych ľudí, s ktorými sa počas týchto dní budete rozprávať, sú v určitom stupni známi vašich známych či príbuzných. Svet je nakoniec taký malý! Mladí duchom budete 19. a 20. nezávisle na vašom chronologickom veku a tak hranie hier, robenie grimás, a hlasný smiech aj na hlúpe vtipy budú súčasťou vášho dobre stráveného dňa. 26. a 27. tu bude nerovnomerný prúd energie, čo môže spôsobiť, že budete robiť veci, ktoré by ste normálne nerobili. Aktuálne dôsledky toho čo spravíte nemusia byť nakoniec zlé - pokiaľ sa potom budete môcť na seba pozrieť do zrkadla, počínali ste si fajn.