Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Keď začne jún, slnko bude v zvedavých Blížencoch a vo vašom sektore životného štýlu, Kozorožci, takže sa pripravte na tri týždne plné aktivít a nových objavov. Budete zvedaví na mnohé veci, čo povedie k tomu, že sa zapojíte do plánov a projektov, ktoré vás budú zaujímať. Bude to dobrý čas aj nato, aby ste aj zladili svoje priority a vyhli sa tomu, že budete toho mať príliš veľa. V centre pozornosti bude aj vaša zóna voľného času a vďaka veselému Jupiterovi, ktorý tu bude ešte nejaký čas pokračovať vo svojej ceste, vás budú fascinovať koníčky, tvorivé projekty a spoločenské aktivity. Ak máte umelecký talent, môžete prezentovať svoje diela a možno ich aj predávať. So správnym postupom by sa vám mohlo dariť naozaj dobre. Spln mesiaca 3. júna vo vašom súkromnom sektore vás povzbudí k tomu, aby ste si oddýchli a zrelaxovali. Aj keď máte pred sebou rušné dni, uznanie tejto mesačnej fázy vám môže priniesť mnoho užitočných impulzov a odhalení. Veľkou novinkou tohto mesiaca je, že 11. sa silné Pluto presunie späť do vášho znamenia a zostane tu až do januára 2024. Ak máte ciele a ambície, ktoré ste doteraz nezrealizovali, návrat Pluta vás môže povzbudiť, aby ste to skúsili znova - tentoraz s výhľadom na úspech. Opatrný Saturn 17. júna začne cúvať vo vašom sektore komunikácie. To by vám mohlo uľahčiť život, najmä ak ste veľa pracovali. Tento vplyv vás povzbudzuje, aby ste pracovali skôr inteligentnejšie než usilovnejšie a šetrili si čas. Nov Mesiaca v Blížencoch, ktorý nastane tiež 17., bude skvelý na naštartovanie nových návykov a zmien vo vašom životnom štýle, vďaka ktorým sa môžete cítiť šťastnejšie a zdravšie. A napokon, keď sa slnko 21. júna dostane do znamenia Raka, vaše vzťahy a spoločenský život sa dostanú do centra pozornosti. Nasledujúce približne štyri týždne budú vynikajúce na vyjednávanie, uzatváranie dohôd, prácu v tíme a spoluprácu. Možno pocítite prirodzenú túžbu tráviť viac času s partnerom a ďalšími blízkymi.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Vodnár, slnko v znamení Blížencov posil%nuje vašu zónu voľného času až do 21. júna. Je to čas, keď môžete dať priechod svojmu vnútornému dieťaťu a užívať si hravosť. Táto zóna bude v centre pozornosti po celý mesiac, pretože 13. sa do nej presunie slobodomyseľný Merkúr a nasledujúci týždeň pôvabná Venuša. Budete sa s chuťou učiť nové zručnosti a venovať sa svojim obľúbeným záujmom. A ak ste romantik, je to pre vás vhodný čas a veľa príležitostí na stretávanie sa a trávenie času s partnerom. Živý Merkúr sa 3. júna zmení na priamy vo vašej domácej zóne, čo môže byť úľavou, ak ste zažili zádrhele alebo nečakané meškania. Čoskoro dosiahnete pokrok. Super spln mesiaca v Strelcovi rozýiari vašu spoločenskú zónu 14. júna. Ak máte na tento čas naplánovanú nejakú udalosť, mohla by to byť zábava, aj keď trochu búrlivá. Táto turbofáza Mesiaca by mohla byť aj emocionálna. Ak ste si svoje pocity dlho nechávali len pre seba, niečo nepodstatné by mohlo vyvolať výbuch hádky. Nechajte to všetko ísť ako má a budete sa cítiť lepšie. Presun slnka do znamenia Raka 21. júna vthne svetlo váš sektor rutiny. Zostane tu štyri týždne a môže byť príležitosťou na bilancovanie vašich plánov a zvykov. Ste schopní dosiahnuť svoje ciele? Cítite sa vo svojom každodennom živote v pohode? Ak nie, budete chcieť nájsť riešenia. Poznanie vašich priorít a stanovenie vašich zámerov vám môže pomôcť robiť múdre rozhodnutia. A napokon, nov mesiaca v znamení Raka 28. môže byť skvelým pomocníkom pri iniciovaní nových nápadov, začatí práce alebo podnikania alebo pri zavádzaní zdravších návykov do vášho každodenného života. Nevyvíjajte však hneď na seba príliš veľký tlak. Začnite v malom.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Ryby, vo vašom sektore komunikácie sa toho deje veľa a to vám môže pomôcť posunúť vaše plány na vyššiu úroveň. Veselý Jupiter bude ešte dlhé mesiace pokračovať vo svojej ceste touto zónou a prinesie skvelé príležitosti a báječné kontakty. Budete mať šancu rozbehnúť svoje najžiarivejšie nápady a plány. Slnko pokračuje vo vašej zóne domácnosti a rodiny až do 21. júna a jeho prítomnosť vás povzbudí, aby ste ustúpili krok späť a zorientovali sa. Je to čas na odpočinok a väčšiu starostlivosť o seba. Napriek slnko v Blížencoch je veľmi spoločenské obdobie, takže sa možno budete chcieť aj naďalej zabávať a vítať časté návštevy. 3. nastane spln vo vašom sektore cieľov a ambícií, takže možno získate nejaké verejné uznanie alebo zistíte, že ste populárnejší na sociálnych sieťach. Možno zverejníte niečo, čo sa stane virálnym a to výrazne zvýši počet vašich sledovateľov. Ľudia si vás v tomto čase budú skôr všímať, preto by bolo dobré konať poctivo a prezentovať svoje najlepšie vlastnosti. Nov mesiaca 17. júna nastane v Blížencoch a vo vašom domácom sektore, čo prináša šancu na nový začiatok. Nech už chcete začať akékoľvek projekty, pustite sa do nich práve teraz. A ak túžite kúpiť alebo predať nehnuteľnosť, využite tento nov nato, aby ste nabrali tempo a vzbudili záujem ľudí. 21. vstúpi žiarivé slnko do Raka a vášho sektora voľného času a radosti a zostane tu približne štyri týždne. To vás môže povzbudiť, aby ste sa venovali tým záujmom a koníčkom, ktoré vás najviac napĺňajú. Táto zóna je spojená aj s romantikou, takže ak si chcete s partnerom od všetkého oddýchnuť, bude nato ideálny čas. Oddych od starostí a problémov môže pomôcť oživiť iskru medzi vami.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Barani, vaša zvedavosť v tomto mesiaci naberie na obrátkach. Budete túžiť objavovať nové idey, nadväzovať kontakty s ľuďmi zo všetkých oblastí a hľadať odpovede na otázky a hľadať riešenia. Silný aspekt 2. júna by vás mohol zastihnúť na prahu príležitosti, po ktorej už nejaký čas túžite a ste pripravení ju čo najlepšie využiť. S vašimi znalosťami by sa vám to mohlo podariť. Nov Mesiaca v Blížencoch 6. môže byť výzvou na objavovanie niečoho nového. S rozvážnym Saturnom v pozadí by to mohla byť aj príležitosť preformulovať nejaký pretrvávajúci problém tak, aby ste ho vyriešili nielen vo svojom živote, ale aby ste to naučili aj ostatných. Vaša schopnosť vyliečiť ťažký problém vás môže nasmerovať na novú cestu a k zdieľaniu toho, čo viete. 8. júna sa vaša divoká sprievodná planéta Mars vydá na približne šesťtýždňový pobyt do Býka a vďaka tejto energii budete môcť naplno využiť svoju myseľ a jej brilantnosť. Budete tak mať silu, ktorú potrebujete nato, aby ste veci dotiahli do konca. A to vám môže pomôcť dosiahnuť veľa a zájsť ďaleko. Krásna Venuša vstúpi 16. do Raka a o štyri dni neskôr ju bude nasledovať Slnko, ktoré vám dodá viac empatie a citlivosti. Možno vás to bude ťahať aj k domácim činnostiam a budete mať chuť tráviť viac času s blízkymi. Spln v Kozorožcovi 21. júna sa priblíži k zasnenému Neptúnovi, takže je veľmi pravdepodobné, že veci nebudú také, ako sa budú zdať. Pri rozhodovaní alebo záväzku k čomukoľvek buďte opatrní, pretože by sa v tom mohli skrývať nebezpečenstvá o ktorých momentálne neviete. Aj napriek tomu by vám široká zmes energií v tomto mesiaci mohla pomôcť rozbehnúť sa naplno, ak dobre rozohráte karty.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Býci, v priebehu mesiaca budete citovo naladení na druhých a ľahko budete vnímať ich pocity. Slnko v citlivom Rakovi vám až do 22. júla dá výhodu v tom, že budete chápať, odkiaľ ľudia prichádzajú, a môžete to využiť na povzbudenie rozhovoru, hľadanie riešení a uzatváranie dohôd. 3. bude spln v Kozorožcovi a vo vašom sektore ďalekých obzorov, ktorý kladie dôraz na cestovanie, vyššie vzdelanie a ponáranie sa do neznáma. V tomto období sa môžete nechať zlákať príležitosťou, ktorá sa zdá byť príliš dobrá nato, aby bola pravdivá. Napriek tomu by bolo múdre preskúmať ju zo všetkých strán skôr, ako sa do nej pustíte. Bojovný Mars sa 10. júla dostane do znamenia Panny a vašej zóny voľného času a tak nasledujúcich šesť týždňov bude ideálnych na zdokonaľovanie vašich schopností a zručností. Ak vás baví umenie a remeslá, nebude vám vadiť, ak strávite hodiny pri učení sa nových techník a pri zdokonaľovaní kreatívneho projektu. Nov mesiaca v znamení Raka 17. bude ideálny na rozbehnutie marketingovej kampane, online podnikania alebo čohokoľvek, čo súvisí so sociálnymi médiami. Keďže táto lunárna fáza je zároveň v konjunkcii s elektrickým Uránom, geniálny nápad by vás mohol spojiť s ostatnými, ktorí zdieľajú vašu lásku k určitému záujmu. Tak môže vzniknúť niečo magické. Veľkou novinkou tohto mesiaca je, že krásna Venuša, vaša sprievodná planéta, začne 22. júla cúvať vo vašej domovskej zóne a bude tak pokračovať až do 3. septembra. Buďte mimoriadne opatrní pri kúpe alebo predaji nehnuteľností, pri prerábaní svojho bytu alebo pri zariaďovaní domova. Vaše predstavy o tom, čo chcete, by sa v tomto období mohli zmeniť, preto by bolo lepšie odložiť rozhodnutia až do septembra. 22. sa Slnko napokon presunie na štyri týždne do znamenia Leva a prinesie do vášho domáceho sektora energiu a iskru. Bude to skvelý čas na zábavu, ako aj na rozmaznávanie a starostlivosť o seba.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Slnko bude vo vašom znamení až do 21. júna, Blíženci, takže budete skutočne vo svojom živle a budete mať chuť ukázať svetu svoje schopnosti a zručnosti. Pôjde vám to veľmi ľahko a ak sa budete chcieť podeliť o nejaké posolstvo, budete si to vychutnávať. A nie je toho málo, pretože dynamický Mars v znamení Leva a vo vašom sektore rozhovorov a myšlienok prinesie do vašich aktivít aj tvorivý sklon. Je to vynikajúci čas na brainstorming, rozbiehanie nových projektov a spoluprácu s ostatnými, aby ste svoje nápady uviedli do života. A vďaka šarmantnej Venuši, ktorá sa 5. júna presunie do Leva, budete veľmi presvedčiví a podmaniví, keď to bude potrebné. Podsvetné Pluto sa 11. júna presunie späť do Kozorožca a intenzívneho pásma a zostane tu až do januára 2024. Počas tohto obdobia budete pripravení ísť do hĺbky, aby ste odhalili tie emocionálne bloky, ktoré vám bránia byť takí šťastní a úspešní, ako by ste mohli byť. Disciplinovaný Saturn 17. zmení fázu na retrográdnu a zostane tak až do 4. novembra, čo by mohlo spomaliť tempo vášho napredovania. Ak máte ambície a ciele, ktoré túžite dosiahnuť, táto fáza môže byť výzvou, aby ste sa viac venovali prieskumu a dvojnásobne sa uistili, či sú vaše základy pevné. Nov mesiaca vo vašom znamení 17. júna je bude vás najlepším obdobím roka a vynikajúci na naštartovanie nových aktivít. Nech už chcete urobiť čokoľvek, začnite s tým práve teraz. Či už uvažujete o nadviazaní nového vzťahu, zavedení zdravších návykov alebo o začatí veľkého projektu, teraz bude ten najlepší čas pustiť sa do toho. 21. slnko vstúpi do Raka a vášho osobného finančného sektora a zostane tu približne mesiac. Počas tohto obdobia by ste si mohli prilepšiť vedľajšou činnosti a obmedzením zbytočných výdavkov, aby ste mohli ušetriť na veci, ktoré naozaj chcete.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Život má nejaké ponaučenie na každom kroku, stačí len vedieť sa pozerať. To je pravidlo, ktoré bude treba mať tento mesiac na pamäti. Začnúc 1. a 2. a pokračujúc po celý mesiac, vždy si pomyslite: Čo by som sa z toho mohol naučiť? Ak vám nič neprichádza na myseľ, pozrite sa lepšie. 6. a 7. si urobte nejaké plány. Život, práca, láska: Dobre popremýšľajte čo chcete, kde by ste chceli byť a ako by ste sa tam dostali. Počas veľmi intenzívneho obdobia 12. a 13. budete v strašne dobrej pozícii na uskutočnenie a rozbehnutie vecí. Ale ak na tom tvrdo nezapracujete, neuspejete. 18. a 19. sa nebojte a uvoľnite sa nejakou intelektuálnu zábavou a hrami. Áno, všetko bude pripravené nato, aby ste vyhrali v nejakej vedomostnej hre. 23. a 24. trocha spomaľte. Nakoniec, načo sa ponáhľať? Naozaj sa oplatí robiť si také starosti o to, či budete minútu alebo dve meškať? Prečo namiesto toho nezastaviť a nevychutnať si vôňu kvetov? 28. a 29. stíchnite a dobre počúvajte: akú správu vám chce prezradiť vaše vnútorné ja? 30. zabaľte mesiac zaujímavými aktivitami vonku.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Lev, mesiac sa začne s bojovným Marsom vo vašom znamení, ktorý vám dá odvahu a odhodlanie. Ak ste nadšení pre nejaký cieľ alebo plán, urobíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ho uskutočnili. A so šťastným Jupiterom v zóne vysokého letu ešte po niekoľko mesiacov, máte všetky predpoklady na to, aby ste vzali svet útokom. Slnko bude v Blížencoch a vo vašom spoločenskom sektore, čo bude skvelé pre zábavu aj podnikanie. Zostane tu až do 21. júna a bude to ideálny čas, aby ste sa pohybovali v nových kruhoch a nadviazali kontakty s ľuďmi na vašej vlnovej dĺžke. 3. júna nastane spln v Strelcovi a to bude vhodný čas na usporiadanie večierka alebo oslavy, aj keď tá by mohla byť trochu búrlivá. Dávajte si počas splnu pozor nato, čo vravíte, pretože by ste mohli neúmyselne niekoho rozčúliť. 11. júna sa silné Pluto vráti do Kozorožca a vášho sektora životného štýlu a zostane tu až do januára 2024. To znamená, že najbližšie mesiace môžete uskutočniť zmeny, ktoré ste predtým nestihli - a niektoré z nich by mohli byť zaujímavé. 17. júna sa opatrný Saturn stane retrográdnym v súkromnej zóne a zostane tak až do 4. novembra. Možno bude dobré získať nejakú pomoc pri riešení akýchkoľvek blokád, ktoré vám bránia, aby ste boli takí spokojní a prosperujúci, ako by ste len mohli. A 17. júna nastane aj nov mesiaca v Blížencoch, ktorý bude výborný na odštartovanie skupinového projektu alebo naštartovanie prác na cieli, ktorý vám už nejaký čas leží na srdci. A napokon, 21. sa Slnko presunie do Raka, čím sa dostanete do pokojnejšej fázy, kedy bude dobré relaxovať a odpočívať. Máte šancu dotiahnuť niektoré veci a premyslieť si svoje plány a ciele na nadchádzajúce obdobie. Čo naozaj chcete? Ak vás to urobí šťastnými, choďte za tým.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Pripravte sa na veľmi vzrušujúci mesiac, Panny! Je toho veľa, na čo sa tešiť, a veľa bude závisieť aj od vašej schopnosti komunikovať s ľuďmi na vedúcich a zodpovedných miestach. Keďže sa zameriavate na svoju kariéru a budete v centre pozornosti, je to ideálny čas nato, aby ste sa veľkolepo posunuli vpred. Navyše, vďaka dynamickému a ďalekosiahlemu vplyvu máte začiatkom júna dobré predpoklady nato, aby ste sa chopili príležitosti, ktorá by mohla zvýšiť vaše šance na vzostup do výšok. Nov Mesiaca v Blížencoch sa 6. uhlovo priblíži k rozvážnemu Saturnu. Bude dobre rozvážne si poradiť so všetkým, čo vás brzdí. Či už sú ľudia žiarliví, alebo nechcú vidieť, ako vám ubližujú, nemôžete dovoliť, aby ich zmýšľanie ovplyvnilo vaše odvážne a smelé plány. Vy viete, čo chcete, tak nedovoľte, aby vám niekto stál v ceste. Bude tiež čas preskúmať nové príležitosti a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, pretože cieľavedomý Mars sa 8. júna presunie do stabilného Býka. Vstúpi do vašej cestovateľskej zóny, takže budete mať silnú túžbu opustiť známe a vykročiť za neznámym. Ukazuje sa aj veľmi spoločenské zameranie, keďže pôvabná Venuša, zhovorčivý Merkúr a žiarivé Slnko sa v polovici júna presúvajú do Raka a vašej zóny priateľstva. Vaši priatelia majú tendenciu cítiť sa ako rodina, takže toto obdobie môže byť pre vás veľmi príjemné a povzbudzujúce. Je to tiež príležitosť nadviazať kontakty s tými, ktorí vám môžu pomôcť pri realizácii vašich cieľov a plánov. Budete mať šarm a vitalitu a budete mať aj schopnosť empatie. Vďaka tomu budete veľmi sympatickí a ľudí budete priťahovať. A napokon, 21. júna sa spln v Kozorožcovi uhlovo priblíži k éterickému Neptúnovi, preto si v tomto období dávajte mimoriadny pozor. Ľahko by ste sa mohli nechať oklamať nepravdivými informáciami alebo sa zapliesť do nedorozumenia. Niekoľko dní a vyhýbajte prijímaniu kľúčových rozhodnutí a záväzkov.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Váhy, tento mesiac budete chcieť preskúmať nové možnosti, aj keď to bude znamenať, že budete musieť trocha von z vášho pohodlia. Vďaka slnku v Blížencoch a vo vašom sektoru ďalekých obzorov až do 21. júna sa budete chcieť rozbehnúť a prijímať nové výzvy. Vaše presvedčenie o tom, čoho ste schopní, by sa mohlo zmeniť k lepšiemu. Na pomoc vo vašom snažení vám 3. júna príde šikovný Merkúr. ktorý sa obráti na direktnú dráhu, čo veľmi uvítate, ak ste sa v uplynulých týždňoch stretli s oneskorením v oblasti financií alebo obchodných záležitostí. Od tohto momentu sa plány postupne dostanú do svojich koľají a vy konečne uvidíte pokrok. Komunikatívny Merkúr sa 13. júna presunie do Blížencov a 22. júna ho bude nasledovať láskavá Venuša, vaša sprievodná planéta. Vaša zvedavosť bude na vrchole a myšlienka na cestovanie alebo štúdium by mohla pôsobiť ako katalyzátor vzrušujúceho vývoja. 14. júna sa vo vašom sektore rozhovorov a myšlienok objaví spln mesiaca, takže city by sa mohli rozprúdiť. Sila vašich emócií by vás mohla prinútiť hádať sa o vec, ktorá by vás za normálnych okolností netrápila. Ak však máte čo povedať, vaše slová by mohli byť priamočiare. 21. júna nastane zmena, keď sa Slnko presunie do Raka a vášho sektora cieľov a ambícií. Je to čas, keď vaše svetlo môže jasne žiariť a môžete mať najväčší vplyv na ostatných. Využite túto príležitosť na propagáciu svojich schopností a obchodných služieb, či rozošlite svoj životopis. Možno budete chcieť využiť čo najviac rôznych spôsobov propagácie vrátane sociálnych médií či aj letákov a videa. A napokon, nov mesiac v znamení Raka 28. júna bude vašou šancou uviesť na trh nejaký produkt, začať nejaký projekt alebo sa pohnúť v čomkoľvek, čo je pre vás dôležité.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Škorpión, slnko v znamení Blížencov a vo vašom sektor tajomstva a transformácie vám prezrádza, že tento mesiac by mohol byť silný a zároveň oslobodzujúci. V tomto znamení zostane až do 21. júna a počas týchto týždňov máte šancu preniknúť hlboko do seba a pracovať na uvoľnení všetkých blokov, ktoré vám bránia v dosiahnutí šťastia, bohatstva a zdravých vzťahov. Môže to byť vhodný čas na spojenie sa s poradcom, terapeutom alebo životným koučom, ktorý vám pomôže rozlúsknuť zaseknuté emócie a vyriešiť problémy, ktoré môžu mať korene v minulosti. Táto zóna bude v centre pozornosti po celý mesiac, pretože trinásteho sa do nej presunie komunikátor Merkúr a dvadsiateho druhého harmonická Venuša. Tieto vplyvy môžu tiež prispieť k pochopeniu vašich motívov a k opusteniu všetkého, čo už neslúži vašim najlepším záujmom. Mohli by ste si uvedomiť, ako vás určité presvedčenia brzdia, a to by vás mohlo inšpirovať k tomu, aby ste s tým niečo urobili. 14. júna nastane supermesiac v Strelcovi a vo vašom osobnom finančnom sektore. Tento turbo spln by sa mohol zhodovať s túžbou utrácať, najmä ak je nakupovanie vaším spôsobom, ako sa vyrovnať s ťažkými pocitmi. Buďte však opatrní, pretože neskôr by ste mohli niektoré svoje nákupy ľutovať. Možno bude lepšie, ak si zájdete na relaxačnú masáž alebo do kúpeľov, ktoré vás budú hýčkať a upokojovať. Váš sektor cestovania a dobrodružstva sa zvýrazní, keď sa 21. slnko presunie do znamenia Raka a zostane tam štyri týždne. V tomto období budete túžiť preskúmať viac zo svojho potenciálu. Môže to znamenať absolvovanie kurzu, štúdium na získanie titulu alebo certifikátu, cestovanie ci nové skúseností. Nov mesiaca v znamení Raka 28. júna bude najvhodnejším obdobím na iniciovanie nových plánov a projektov. Ak začnete v tento dátum alebo okolo neho, vášmu úsiliu pomôže mesačný príliv a vy môžete rýchlo dosiahnuť potrebnú dynamiku.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Keď bude 3. júna nový mesiac v znamení ľahkovážnych Blížencov, budete radi rozprávať a robiť si plány. Ale aj ak si spravíte zoznam vecí, ktoré máte urobiť, možno v ňom neodškrtnete ani jednu vec ako hotovú - taký bude druh nálady, v ktorej teraz budete. Ak pracujete na nedokončenej veci, len ju oprášte a aspoň pár vecí na nej urobte. 10. júna príde šťastné obdobie, vaša nálada pôjde hore a nebudete sa môcť neusmiať, keď všetko okolo začne pekne zapadať na svoje miesto. Užite si, kým to potrvá, Strelec, ale príliš si nato nezvyknite, lebo spohodlnieť by mohlo priniesť dôsledky, ktoré by zruinovali túto párty. 14. júna, počas trigónu Marsa a Jupitera sa vám bude páčiť všetko, čo má niečo spoločné s umením a vaša kreativita ešte zvýši vaše umelecké či hudobné schopnosti. Chceli ste vždy niečo maľovať alebo mať hudobnú skupinu? Práve teraz máte vysoké šance uspieť v podobných oblastiach. Spln mesiaca vo vašom znamení 17. júna vám pripomenie, že život je jedno veľké dobrodružstvo a má sa žiť naplno. Bude fajn odložiť na chvíľu povinnosti bokom, kým budete na malú chvíľu naháňať svoje sny. Cudzie miesta budú na vás volať. Ak cestovanie neprichádza do úvahy, skúste čo najviac preskúmať nejakú cudziu kultúru, ktorá sa vám páči.