Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Čo môžete dosiahnuť počas mesiaca, ktorý nebude mať retrográdne fázy? Celkom dosť a začne to 3. februára, keď Venuša vstúpi do vášho praktického a ambiciózneho znamenia. To vám umožní dať si nejaké obdivuhodné ciele a aj sa s nimi efektívne popasovať. 5. februára Mesiac vstúpi do trocha citovo založených Rýb. Táto lunárna energia spôsobí, že budete mať trocha viac pochopenia a tolerancie, no na druhej strane zas toho nespravíte toľko, ako by ste chceli. 18. februára príde obdobie, keď vás začnú viesť financie a ambície. Ambiciózne investície však môžu byť trocha riskantné. Bude dobré oddeliť emócie (aj nadšenie) od logiky. 23. februára budú konverzácie zaujímavejšie a mohli by ste mať kopu narážok a sarkazmov. Ak budete chcieť vedieť, čo si niekto naozaj myslí, budete vedieť ako to zistiť. Mesiac strávi 27. a 28. čas v znamení Strelca a otvorí vám dvere k mentálnej slobode a bezstarostnému vyjadrovaniu. Budete viac von než zvyčajne a zažijete pritom aj zábavné spoločenské interakcie. Nebráňte sa teda a nedržte sa bokom.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Začiatkom mesiaca budete mať kopec romantických a finančných príležitostí. Bude ľahké nechať sa tým veľkým výberom uniesť, ale nakoniec by sa mal ukázať jasný víťaz. 4. bude skvelý čas zasadiť semená rastlín, ktoré budú prinášať úžitok po dlhé roky potom. Nechajte minulosť tak a pohnite sa smerom k budúcnosti, Vodnár. Existujú úžasné veci, na ktoré sa môžete tešiť. Nejaké „cool” prekvapenia tu budú pre vás 18. februára. Nesnažte sa ale vôbec dopredu hádať, čo sa stane. Krásne na tomto období budú práve tie elementy prekvapenia - tak nechajte veci, nech prirodzene plynú. 22. sa môžete dostať do bodu varu so šéfom, klientom či spolupracovníkom, lebo budete mať snahu trocha príliš sa preferovať. Dávajte pozor, nato čo hovoríte. Nie je nič zlé natom, ak máte sebadôveru, ale možno by ste sa mali viac spriateliť s malou vecou zvanou byť pokorný. Mesiac v znamení Strelca vám na koniec mesiaca 26. a 27. dá kopu energie na zábavu, najmä ak ste zamilovaný alebo chcete stretnúť nových priateľov. Život bude teraz mať menej limitov, tak si užite nové skúsenosti.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Niekedy sa treba k niečomu jednoducho odhodlať - najmä ak sa jedná o vzťahy. Viete, že o nikom nie je možné vedieť všetko, predtým než naozaj niekoho spoznáte. Tak prečo si myslíte, že by ste toho mali byť schopní? Nie, nie. Je oveľa rozumnejšie myslieť si, že ich spoznáte a až potom budete môcť urobiť informované rozhodnutie, či tá osoba ide alebo nejde s vami alebo s istou vecou dokopy. Preto sa 1. v mesiaci odhodlajte - ale majte na pamäti aj svoje srdce, kým nebudete vedieť viac. 5. sa majte na pozore. Budú vaši psychologickí „zlí duchovia” na fláme?. Spojenec na dobrom mieste vám 10. uľahčí cestu. Počas veľmi romantického 14. tu budú pre vás objatia a bozky. Viac toho istého bude pre vás skladom 15. Páni! Nebudú vás volať miláčik a chrobáčik len tak pre nič za nič! Krása vás bude obklopovať počas slnečného/zasneženého/daždivého/veterného a senzačne vlhkého 20. Či už bude svietiť slnko, alebo pršať budete sa cítiť super! Vaše zdravie bude prvoradé 25. Vaše vzťahy budú centrom vašej pozornosti 27. Dovoľte im to!
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Keď komunikatívny Merkúr vstúpi 3. februára do intuitívnych Rýb, nasledujúce týždne vám pomôžu zvládať vaše inštinkty. Nerozhodnosť sa objaví, keď budete chcieť spraviť väčšie rozhodnutia, ale bude to len preto, že nechcete prepásť nič zo svojich možností. Zvážte všetky pre a proti, než urobíte nejaký veľký krok. Romantická Venuša vstúpi do vášho ohnivého znamenia 7. februára, ale nebude to práve kombinácia ako by spadla z neba. Kým bohyňa lásky a peňazí bude vo vašom znamení, sústredíte sa najmä na splnenie vašich potrieb. Kľúč ku šťastiu bude zistiť, ako dosiahnuť čo chcete tak, aby aj druhí ľudia vo vašom živote boli spokojní. Vaša domáca planéta Mars opustí 16. februára dobrodružného Strelca a vstúpi do prísneho Kozorožca a tak budete cítiť viac tlaku na serióznejšiu nôtu a na povinnosti. Bude tu veľa pozitívnej energie, ale nebude len tak jazda zdarma. Využite vašu vnútornú silu a odhodlanie na dosiahnutie ďalšieho pokroku na ceste k väčšiemu cieľu. Keď 25. februára vstúpi Mesiac do vášho energetického znamenia, budú vás priťahovať výzvy a riziko. Budete pripravený ukázať, z čoho ste zhotovený aj keby to malo znamenať nepohodlie alebo aj nejaký súboj. Ľudia,s ktorými sa stretnete neodkráčajú len tak preč, bez toho aby nevedeli čo chcete. Bude takmer nemožné ukryť vašu vášeň a odhodlanie.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

3. februára začnú byť vzťahy so spolupracovníkmi a obchodnými partnermi lepšie. Budete si dobre rozumieť s ľuďmi s podobnou vnútornou hnacou silou a spojenie s nimi bude pre vás obzvlášť výhodné. Mocný Mars sa presunie do vášho stabilného znamenia 14. februára, čo môže zvýšiť vašu tvrdohlavosť. Nebudete chcieť ustúpiť, kým vec nedosiahne vašich vysokých štandardov - ale kto vie, kedy to tak bude? 17. vás bude priťahovať nakupovanie luxusných položiek, najmä vás môžu priťahovať luxusné šperky či drahé doplnky do domácnosti. Keď pôjde o míňanie vašich tvrdo nadobudnutých peňazí, kúpte aspoň to, čo je naozaj dobré. Konjunkcia Venuše a Pluta 22. zvýši vašu potrebu lásky a partnerstva a budete vo vzťahoch hľadať hlbší zmysel. Čo to všetko naozaj znamená? Budete pripravení zistiť to. 23. februára Mesiac vstupujúci do Škorpióna skúsi vystaviť na svetlo tajomstvá iných ľudí - ale vy veľmi dobre viete, ako si udržať svoje vlastné len pre seba. Nik iný predsa nemá čo vedieť o vašich čisto súkromných veciach, pokiaľ im to vy nechcete povedať, Býk.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Priatelia sú 1. vaším najlepším zdrojom. Či už pôjde o pracovné rozhodnutie, ľúbostnú zápletku alebo radu k výchove dieťaťa, najlepšie urobíte, ak sa opriete o staré známe spoľahlivé rameno. Kamaráti vás dobre poznajú (niekedy aj lepšie ako vy sami seba!) a vždy vedia, čo treba poradiť. Ak by ste si napokon vybrali odlišnú cestu, už len poznanie, že sú na vašej strane, všetko uľahčí. 3. a 4. ste pripravení na štart a vaše predsavzatie nabité super energiou a železnou vôľou vás povedie k úspešnému koncu. 9. sa pripravte na úžasný deň – choďte von a užívajte si! 13. sa všetci chystáte vybrať jednou cestou, ale inšpirácia v poslednej minúte vás presvedčí zvoliť si opačný smer. 17. ste pripravení na uzavretie dohody. Zavolajte a predstavte svoje podmienky. 22. môžete zmeniť názor. Buďte opatrní, ako to oznámite, nechcete predsa, aby ste vyzerali nespoľahlivo. 27. sa pripravte, že pôjdete do mesta. Hoci máte na večer skromné plány, nezabudnite tráviť spoločný čas s priateľmi.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Poznáte to, že keď niekedy meškáte, ste v panike a nemáte ani chvíľočku času, práve vtedy vám zmiznú kľúče od auta, pretrhne sa šnúrka na topánke, mobil zahapruje a na pevnú linku vám zavolá dlho stratená sesternica? Ak si nebudete dávať pozor, 1. by to mohlo vyzerať trošku aj takto. Nechajte si množstvo času a ak sa nakopí meškanie, určite nepanikárte. 2. sa budete cítiť oveľa pokojnejšie, chladnokrvnejšie a sústredenejšie, keď každého nadchnete žiarivým úsmevom a uvoľneným správaním. 5. a 6. určite dosiahnete, čo si zaumienite. Môžete dostať ohromný nápad – povedzme, postaviť zrub na zadnom dvore a dávať ho do podnájmu za extra peniaze, ale 12. a 13. na to nik nereflektuje. 17. sa nevzdávajte, práve vtedy je mimoriadne dôležité, aby ste rástli. 23. nesmiete zabúdať na peniaze. Mesiac zakončite 28. nejakou peknou party s večerou. Veď ste predsa naladení na romantiku!
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Čo by ste robili, keby vám živor neprinášal nové výzvy a príležitosti učiť sa? 1. na túto otázku našťastie nemusíte odpovedať, pretože ste intelektuálne (a je celkom možné, že aj citovo) stimulovaní. Radi si osvojujete poznatky a máte z toho dobrý pocit! Ale dajte pozor, aby vám to 3. nestúplo do hlavy. Predávkovanie pýchou môže predstavovať skutočný mentálny blok. 8. prejdite rovno k vedúcemu triedy. Ste jednotka! A dostanete zlatú hviezdu! 12. a 13. si s niekým špeciálnym vymieňate pohľady cez konferenčnú sálu plnú ľudí (kaviareň, kuchyňu u vás doma). Čo keby ste túto osobu pozvali von, napríklad... tak 14.? Mohlo by to skončiť veľmi romanticky, pokiaľ si nenaplánujete nič príliš nákladné. „Šetrný“ a „roznežnený“ predsa nie sú protiklady. Existuje taká vec, ako sranda za lacné! 19. musíte počúvať. Usilovne. 23. začnete veci vidieť jasnejšie, ale ani to však nemusí zabrániť zrážke s egom toho druhého. 28. rozožeňte chmúry – najmä v práci.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď sa 3. februára spojí logicky uvažujúci Merkúr - vaša domáca planéta, s intuitívnymi Rybami, budete sa cítiť trocha mimo zaužívaného poriadku. Dávate prednosť použitiu rozumu, keď sa rozhodujete, ale čo sa stane keď použijete vaše pocity? Dajte priestor aj novým nápadom a kreatívnym inšpiráciám. Mesiac bude 9. v splne vo vašom praktickom znamení, čo vás vhupne späť priamo do reality. Niekedy je fajn utiahnuť sa vo svete snov, ale teraz dosiahnete lepších výsledkov použitím zdravého rozumu a logiky. Ak čosi vo vašom živote nie je v poriadku, bude čas dať veci správne miesto - tam, kam patria. Nakopnutia sa vám dostane 16. februára vďaka ambicióznej energii Marsu, ktorý sa spoji s tvrdo pracujúcim Kozorožcom - budete schopní naozaj niečo pohnúť vpred, ale urobíte tak rozumným spôsobom. Kým dosiahnute cieľovej pásky, vaši konkurenti nebudú mať vôbec poňatia, kedy a ako ste ich predbehli. Nov mesiaca v zasnených Rybách 23. februára prinesie čas rozjímania a premýšľania o udalostiach z niekoľkých predchádzajúcich týždňov. Ste spokojní s tým, čo sa stalo, alebo by bolo treba urobiť nejaké zmeny? Teraz bude čas na všeobecné myšlienky a nápady, nie však na zaoberanie sa detailami.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Začiatkom mesiaca vám po rozume chodia zastarané prístupy a novinky, špecifiká, všeobecné rámce aj detaily vzťahovej dynamiky, ale kým sa 1. budete zamýšľať nad jedným konkrétnym vzťahom, tento mesiac bude dobrou príležitosťou zamyslieť sa nad všetkými vzťahmi prebiehajúcimi vo vašom živote. Počínajúc láskami až po rodinu, od šéfa až po chlapca, od ktorého si každé ráno kupujete bagetu – musíte preskúmať, ako prebieha vzájomná interakcia. Dajte sa do toho a pedantne preštudujte tieto veci. Budete radi, že ste sa tomu venovali, keď 4. dospejete k dôležitému zisteniu, ktoré posilní harmóniu vo vašom živote. 9. bude fyzická aktivita a prítomnosť priateľov presne to, čo by vám lekár predpísal. Aké máte plány na 14.? Nezáleží na tom, ako romantickí chcete byť, ide o to, aby ste na to nemuseli vykradnúť banku. 19. a 20. odpočívajte a netrápte sa, ak vás zachváti smútok. Je to spôsob, ako si sami sebe naznačíte, že potrebujete dobiť baterky. 23. už budete zas vo svojej koži a 28. budete pripravení na romantiku.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Ak sa 1. cítite trošku nadmieru agresívni, vždy pripravení stlačiť spúšť, vytočení a svrbia vás dlane, viete, čo to znamená? Je najvyšší čas vrátiť sa k svojmu tréningovému režimu! Áno, len sa spätne zamyslite: Nezvyšuje sa miera podráždenosti priamo úmerne k vynechaným cvičeniam? Uhm-uhm. A nemyslíte, že by pre každého bolo lepšie, ak by ste v kancelárii prestali zúriť a vybrali sa do fitnesscentra? Uhm-uhm. Tak na čo čakáte? Do toho! Prínosy tohto prístupu sa prejavia už 5. 10. máte chuť si naplánovať niečo veľké. Sústreďte sa a bude z tohto veľký úspech! 15. vám nikto nepovie nie, tak žiadajte len o veci, ktoré si zaslúžite. 20. sa môžete dostať do bitky dvoch vôlí. Bojujte čestne. 25. sa budete cítiť ohromne romanticky, čo keby ste si naplánovali niečo osobité s niekým, koho máte tak naozaj radi? Mesiac zakončite 28. snahou o väčšiu otvorenosť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Ak 1. sedíte niekde vonku v snehu, plávate v mori, šplháte sa na kopec alebo sa hráte s lietajúcim tanierom v parku, postupujete správne. Bez ohľadu na to, čo sa deje v práci alebo doma, musíte sa dostať von a byť aktívni, aby ste sa cítili v tej najlepšej forme. A určite sa tak cítiť budete! Užívajte si a v závislosti od zemskej šírky sa aj teplo oblečte! 5. musíte venovať zvláštnu pozornosť svojej nálade. Cítite sa šťastní? Smutní? Vystrašení? Pokojní? Zaľúbení? Zaláskovaní? Podráždení? Potešení? Zmätení? Akokoľvek sa cítite (a mohlo by ísť o nejakú divnú kombináciu vyššie uvedeného), venujte tomu mimoriadnu pozornosť. Pocity vysledujte až ku samým koreňom a zistíte niečo veľmi zaujímavé. 9. cestujte a budete mať šťastie! 14. buďte otvorení voči všetkým druhom predstavivosti a možno vás postretne viac romantiky, než ste si kedy želali. Ľúbostná záležitosť by sa potom 17. a 18. mohla zmeniť na hotovú lásku. Tešte sa! 23. si o tom pohovorte a pripravte sa, že 28. to bude zas veľmi romantické.