Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Stresujúca kvadratúra milujúcej Venuše a vašej domácej planéty Saturna môže 3. marca priniesť napätie a nevrlosť. Naozaj teraz s vami nebude moc zábavy, ale nakoniec to nebude až také zlé. Všetci máme niekedy takéto dni, Kozorožec. Nerobte si s týmto dočasným rozladením starosti. Keď nadíde spln mesiaca 9. marca v znamení Panny, budete sa cítiť oveľa produktívnejšie, najmä ak máte dlhý zoznam toho, čo treba urobiť. Budete schopní teraz s radosťou robiť na projektoch ale aj doma a keď vyčistíte a upracete veci, dá vám to pocit, akoby ste zhodili ťažké bremeno. Jarná rovnodennosť príde tesne predtým ako Saturn vstúpi do znamenia Vodnára 21. marca, čo vytvorí vo vašom živote harmonickú rovnováhu. Budete teraz mať širokú perspektívu o svete, čo vám môže pomôcť na vašej osobnej ceste. Pomôcť popri tom ostatným bude vždy plus a vaša humanitárna stránka bude silná. 30. marca sa spojí popoháňajúci Mars s experimentálnym Vodnárom, čo vám umožní od dať sa do práce na niektorých vašich fantastických víziách. Nestáva sa často, že by ste ukázali svoje karty, ale teraz bude skvelý čas, aby ste iným ukázali svoje nápady a idey, najmä tie, ak sa týkajú budúcnosti. Ak si ich viete predstaviť, viete ich aj dosiahnuť. Mierte vysoko.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Keď mesiac 1. začne budete vo veľmi chytrom a inteligentnom období. To bude super vec - môžete použiť reflektor vašej inteligencie na akýkoľvek problém, ktorý vám príde do cesty. Ale keď už bude pritom,nezabudnite počúvať aj svoje srdce. Ako sa s tým dáko vyrovnať? Otázky, ktoré si kladiete, nie sú predsa čiste akademické. Okolo krásne osviežujúceho 4. a 5. budete mať pár veľmi udivujúcich nápadov, ktoré budú pokrývať pozoruhodne širokú škálu tém. Páni! Počas báječného 8. a 9. budete s druhými vychádzať naozaj veľmi, veľmi dobre a budete si to naozaj veľmi užívať a bude to pre vás naozaj veľmi inšpirujúce v v každej oblasti vášho života. 13. a 14. by ste s vašimi totálne radikálnymi (a naozaj vynikajúcimi) myšlienkami proste mohli začať revolúciu (alebo aspoň evolúciu). Vy dvaja budete mať kopu chémie a keď sa stretnete, môže dôjsť k explózii! Tak vopred varujte každého, nech si 17., 18. a 19. pre istotu radšej dá ochranné laboratórne okuliare. 25. buďte rozvážny pokiaľ pôjde o obchodné rozhodnutie a dávajte pozor na všetky detaily. 31. buďte v kontakte.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Merkúr začne cúvať 5. marca, čo nebude najlepšia správa, Ryby. Máte radi, keď veci idú dopredu pekne hladko, teraz to však tak väčšinou nebude. Využite vašu povestnú predstavivosť, ak si bude treba oddýchnuť, keď bude príliš ťažké zaoberať sa realitou. 10. marca budete musieť spraviť prvý krok, aby ste začali ísť tým správnym smerom. Iniciatíve nie je vždy pre vás, ale ak niečo naozaj chcete, dáte si dokopy, ako spraviť ten prvý krok. 20. marca vstúpi jasné slnko do znamenia Barana, ale vy nebudete úplne ladiť s tvrdou, priebojnou povahou Barana. Hodiť sa však bude novonájdená odvaha - no neprežeňte to. Trúfnite si trocha, no zostaňte vo vašej pohodlnej zóne. Krásna Venuša vstúpi do vášho zasneného znamenia 26., otvárajúc dvere romanci a dobrodružstvu. Viete byť nežný, prítulný a dôverný a potrebujete niekoho, kto vás rešpektuje a obdivuje. Ak s takou osobou už nie ste alebo ste ju ešte nenašli, vo vašom srdci budete vedieť, čo si zasluhujete. Merkúr nakoniec začne ísť vpred 28. a získate tak späť pokoj, po ktorom túžite. Možno všetko nepôjde hneď po poriadku okamžite, ale užijete si aj najmenšiu úľavu, ktorá príde.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Počas kvadratúry Venuše a Saturna 3. marca môžete začať pociťovať dištanc v niektorých vašich najdôležitejších osobných vzťahoch. Nebude s vami až taká zábava, čo môže len pridať na vašich problémoch. Chcete, aby sa veci zmenili, no bude vám chýbať motivácia, aby ste niečo preto naozaj spravili. Spln mesiaca v znamení Panny 9. marca prinesie vďaka slnku v znamení Rýb rovnováhu do vašich divokejších fantázií. Bude trocha ťažké zostúpiť späť do reality, ale nakoniec budete radi, že ste si niektoré veci uvedomili včas. Slnko vstúpi do vášho tvrdohlavého a ohnivého znamenia 19. marca, a vy budete veriť sami v seba snáď viac, než vaši najväčší fanúšikovia. Máte veľa obdivovateľov, ale budete takí zaneprázdnený tým, že chcete vyhrať jazdu, že ani nebudete vidieť, kto beží vedľa vás, podáva vám vodu a povzbudzuje vás k víťazstvu. (Nápoveda: neprehliadajte ľudí, ktorí sa o vás zaujímajú, jedného dňa ich budete potrebovať.) 24. marca nov mesiaca vo vašom spontánnom znamení môže spôsobiť, že budete konať na základe naozaj zbrklých impulzov. Čo získate tým, že budete predstierať, že vás nič iné na svete nezaujíma? Milujete vzrušenie, Baran, ale neprenasledujte za každú cenu.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

1. marca dostanete nezvyčajné nápady pokiaľ pôjde o lásku a o peniaze. Zas nie, že by ste celkom zišli z cesty, ale chytia vás inovatívne myšlienky. 5. marca začne Merkúr cúvať, vytvárajúc zvyčajnú sériu nepríjemností. Komunikačné nedorozumenia a technologické závady môžu byť vašim najväčším problémom, najmä ak sa budú týkať vašej práce alebo oblasti lásky. Teraz bude čas využiť dobre známu trpezlivosť Býka - kým Merkúr nepôjde zas vpred 28. marca. Urán vstúpi do vášho konzervatívneho znamenia 6. marca, čo ešte viac zatrasie vecami. Priťahuje vás stabilita, ale nebudete si vedieť pomôcť, keď budete vidieť ako iní ľudia robia veci inak - a s veľkým úspechom. Zmeníte vaše spôsoby? Možno dočasne. 21. maca choďte za tým, čo chcete - či už romanticky alebo finančne. S rozhodnutiami, ktoré teraz urobíte budete musieť ďalej žiť, ale predsa málokedy urobíte krok bez toho, aby ste si neboli sami sebou istí. 27. až 29. marca bude Mesiac v znamení praktického Kozorožca držať vaše emócie pevne zviazané a musel by to byť niekto naozaj špeciálny, aby ich rozviazal. Opustením opatrnosti však nič nezískate.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

5. marca vaša domáca planéta Merkúr začne cúvať a začne obvyklými spôsobmi vytvárať chaos vo vašom živote. Ale už viete čo sa deje a ako nato. Nájsť alternatívne riešenia na vaše komunikačné problémy bude krok číslo jeden. 15. vytvoria Merkúr s Jupiterom zaujímavú dynamiku. Do budúcnosti vkladáte veľké nádeje, ale stále sa budú ukazovať prekážky na vašej ceste vpred. Buďte optimistický napriek ľuďom, ktorí sa snažia pokaziť vaše parádne počasie. 20. marca budete mať motiváciu uskutočniť projekt, ktorý ste už dlho odkladali. Pocit vzrušenia bude teraz späť, čo by vám mohlo pomôcť nakoniec dokončiť to, čo ste začali. 24. marca budú vaše myšlienky niekde medzi realitou a fantáziou. V tomto období bude dobré meditovať, ale možno trocha ťažké niekedy sa sústrediť. Merkúr nakoniec pôjde vpred 28. marca, čo prinesie úľavu od chaotickej energie, s ktorou ste sa museli pasovať. Teraz, keď veci začnú bežať znova normálne, môžete si zhlboka vydýchnuť. Tak nech príde Apríl!
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Poznáte to, že keď niekedy meškáte, ste v panike a nemáte ani chvíľočku času, práve vtedy vám zmiznú kľúče od auta, pretrhne sa šnúrka na topánke, mobil zahapruje a na pevnú linku vám zavolá dlho stratená sesternica? Ak si nebudete dávať pozor, 1. by to mohlo vyzerať trošku aj takto. Nechajte si množstvo času a ak sa nakopí meškanie, určite nepanikárte. 2. sa budete cítiť oveľa pokojnejšie, chladnokrvnejšie a sústredenejšie, keď každého nadchnete žiarivým úsmevom a uvoľneným správaním. 5. a 6. určite dosiahnete, čo si zaumienite. Môžete dostať ohromný nápad – povedzme, postaviť zrub na zadnom dvore a dávať ho do podnájmu za extra peniaze, ale 12. a 13. na to nik nereflektuje. 17. sa nevzdávajte, práve vtedy je mimoriadne dôležité, aby ste rástli. 23. nesmiete zabúdať na peniaze. Mesiac zakončite 28. nejakou peknou party s večerou. Veď ste predsa naladení na romantiku!
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Čo by ste robili, keby vám živor neprinášal nové výzvy a príležitosti učiť sa? 1. na túto otázku našťastie nemusíte odpovedať, pretože ste intelektuálne (a je celkom možné, že aj citovo) stimulovaní. Radi si osvojujete poznatky a máte z toho dobrý pocit! Ale dajte pozor, aby vám to 3. nestúplo do hlavy. Predávkovanie pýchou môže predstavovať skutočný mentálny blok. 8. prejdite rovno k vedúcemu triedy. Ste jednotka! A dostanete zlatú hviezdu! 12. a 13. si s niekým špeciálnym vymieňate pohľady cez konferenčnú sálu plnú ľudí (kaviareň, kuchyňu u vás doma). Čo keby ste túto osobu pozvali von, napríklad... tak 14.? Mohlo by to skončiť veľmi romanticky, pokiaľ si nenaplánujete nič príliš nákladné. „Šetrný“ a „roznežnený“ predsa nie sú protiklady. Existuje taká vec, ako sranda za lacné! 19. musíte počúvať. Usilovne. 23. začnete veci vidieť jasnejšie, ale ani to však nemusí zabrániť zrážke s egom toho druhého. 28. rozožeňte chmúry – najmä v práci.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Informatívny Merkúr 4. marca vstúpi do nekonvenčného Vodnára, čo vám dá pár týždňov myslenia dopredu a progresívnych perspektív. Bude to super čas na brainstorming a zdieľanie vašich veľkých myšlienok s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Spln mesiaca vo vašom znamení 9., kým bude slnko v zasnených Rybách prinesie do vášho života rovnováhu a nohami budete pevne stáť na zemi (tam, kde chcete). Bude aj čas na upratovanie a zbavenia sa starých vecí a tak čím menej neporiadku budete mať, tým budete mať aj čistejšiu hlavu. Seriózny Saturn vstúpi 21. marca do bezprostredného Vodnára, čo vám umožní realizovať nejaké z vašich vznešenejších cieľov. Máte vynikajúci prehľad o technológií a o tom, čo teraz hýbe vecami a vynaliezavosť je vašou silnou stránkou. Keď vaše vyššie ciele skombinujete s pracovnou etikou Saturna, nebude možné ísť inak než hore. Mocná konjunkcia Marsu a Pluta 23. marca vás posadí takpovediac do šoférskeho kresla a budete si extrémne uvedomovať moc, ktorou vládnete. Môže to byť nebezpečné pre vás a ľudí okolo vás, ak sa rozhodnete použiť to na niečo zlé namiesto dobrého. Dať kus svojej energie do niečoho, čo vás baví, vám pomôže vyhnúť sa problémom.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Začiatkom mesiaca vám po rozume chodia zastarané prístupy a novinky, špecifiká, všeobecné rámce aj detaily vzťahovej dynamiky, ale kým sa 1. budete zamýšľať nad jedným konkrétnym vzťahom, tento mesiac bude dobrou príležitosťou zamyslieť sa nad všetkými vzťahmi prebiehajúcimi vo vašom živote. Počínajúc láskami až po rodinu, od šéfa až po chlapca, od ktorého si každé ráno kupujete bagetu – musíte preskúmať, ako prebieha vzájomná interakcia. Dajte sa do toho a pedantne preštudujte tieto veci. Budete radi, že ste sa tomu venovali, keď 4. dospejete k dôležitému zisteniu, ktoré posilní harmóniu vo vašom živote. 9. bude fyzická aktivita a prítomnosť priateľov presne to, čo by vám lekár predpísal. Aké máte plány na 14.? Nezáleží na tom, ako romantickí chcete byť, ide o to, aby ste na to nemuseli vykradnúť banku. 19. a 20. odpočívajte a netrápte sa, ak vás zachváti smútok. Je to spôsob, ako si sami sebe naznačíte, že potrebujete dobiť baterky. 23. už budete zas vo svojej koži a 28. budete pripravení na romantiku.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Ak sa 1. cítite trošku nadmieru agresívni, vždy pripravení stlačiť spúšť, vytočení a svrbia vás dlane, viete, čo to znamená? Je najvyšší čas vrátiť sa k svojmu tréningovému režimu! Áno, len sa spätne zamyslite: Nezvyšuje sa miera podráždenosti priamo úmerne k vynechaným cvičeniam? Uhm-uhm. A nemyslíte, že by pre každého bolo lepšie, ak by ste v kancelárii prestali zúriť a vybrali sa do fitnesscentra? Uhm-uhm. Tak na čo čakáte? Do toho! Prínosy tohto prístupu sa prejavia už 5. 10. máte chuť si naplánovať niečo veľké. Sústreďte sa a bude z tohto veľký úspech! 15. vám nikto nepovie nie, tak žiadajte len o veci, ktoré si zaslúžite. 20. sa môžete dostať do bitky dvoch vôlí. Bojujte čestne. 25. sa budete cítiť ohromne romanticky, čo keby ste si naplánovali niečo osobité s niekým, koho máte tak naozaj radi? Mesiac zakončite 28. snahou o väčšiu otvorenosť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Ak 1. sedíte niekde vonku v snehu, plávate v mori, šplháte sa na kopec alebo sa hráte s lietajúcim tanierom v parku, postupujete správne. Bez ohľadu na to, čo sa deje v práci alebo doma, musíte sa dostať von a byť aktívni, aby ste sa cítili v tej najlepšej forme. A určite sa tak cítiť budete! Užívajte si a v závislosti od zemskej šírky sa aj teplo oblečte! 5. musíte venovať zvláštnu pozornosť svojej nálade. Cítite sa šťastní? Smutní? Vystrašení? Pokojní? Zaľúbení? Zaláskovaní? Podráždení? Potešení? Zmätení? Akokoľvek sa cítite (a mohlo by ísť o nejakú divnú kombináciu vyššie uvedeného), venujte tomu mimoriadnu pozornosť. Pocity vysledujte až ku samým koreňom a zistíte niečo veľmi zaujímavé. 9. cestujte a budete mať šťastie! 14. buďte otvorení voči všetkým druhom predstavivosti a možno vás postretne viac romantiky, než ste si kedy želali. Ľúbostná záležitosť by sa potom 17. a 18. mohla zmeniť na hotovú lásku. Tešte sa! 23. si o tom pohovorte a pripravte sa, že 28. to bude zas veľmi romantické.