Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Ak budete mať 1. pocit, že dávate celú dušu a srdce do vašej práce v spoločnosti na výrobu potravy pre mačky, ale tí múdro tváriaci sa manažéri proste nepochvália, zhlboka sa nadýchnite a choďte na jogu. Áno, sú dni, kedy je lepšie urobiť to, čo môžete a potom ísť, než udierať hlavou do steny (au!). Alebo ešte horšie, dostať sa do úplne zbytočného sporu so šéfom! Okolo 2. budete mať už oveľa viac perspektívy. Budete chladný ako uhorka. A presne budete vedieť to, čo treba urobiť, aby ste získali to, čo chcete na sviatky! Čo chcete, bude vaše, počas super nabitých dní 6., 7. a 8. To bude jazda! Využite svoje bohaté tvorivé schopnosti a pripravte 11., 12. a 13. niekomu niečo, na čo nikdy nezabudne. Naozaj uvoľnene sa budete cítiť 19. a 20., čo vám veľmi uľahčí byť naozaj romantickým! Páni, to bude skvelé! Plánujte vopred a váš 25. a 26. december budú divokým úspechom. Na potešenie davu neexistuje nič lepšie ako dobrá pečená hus! Moc. Prestíž. Lepšie postavenie v spoločnosti na výrobu potravy pre mačky. Je to to, čo naozaj chcete? 29., 30. a 31. o tom znova popremýšľajte. Potom si dajte predsavzatia!
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Neexistuje nič podobné, ako spojenie s inou ľudskou bytosťou na hlbokej úrovni, čo by vám dalo taký dobrý vnútorný pocit. A to bude práve to, čo sa 1. decembra bude diať - a možno viac než jeden krát. Vy a váš spolucestujúci tu na planéte Zem si pozriete z do očí a vy obaja budete o to bohatší. Ách! 5. sa budete cítiť ešte viac spojený. Bude to ročným obdobím? Srdcia budú otvorené a vy nato budete naozaj naladení. 9. a 10. si ničo želajte a je veľmi pravdepodobné, že sa to zmení na skutočnosť. Ak chcete pomáhať druhým, tak sa do toho 15. pustite ako dobrovoľník pri pomoci vo svojom okolí. Budete sa cítiť dobre vediac, že robíte naozaj dobre pre ostatných. Ak 19. a 20. zapálite plameň v srdci niekoho naozaj atraktívneho, nebuďte prekvapení, keď to bud horieť a horieť a horieť! Áno, bude to celkom rozpálené a atraktívne spojenie, pravda. Dbajte na to, aby vaše obchodné starosti nezaberali všetku vašu pozornosť 25. a 26.. V skutočnosti, najlepšie bude na ne nemyslieť vôbec. Ste hlbokým typom, a 29. a 30. sa chcete celkom iste dostatočne hlboko pozrieť na rok, ktorý práve uplynul. 31. oslávte všetky dary, ktoré vám život dal.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Je váš vzťah 1. decembra trochu kolísavý.? Ak áno, aký z toho máte pocit? Premýšľajte o tom - tvrdo. Akonáhle dobre pochopíte situáciu, môžete určiť, čokoľvek to bude, čo je pri koreni tejto veci. Potom sa pobozkajte a urovnajte to! 5. si dajte si pozor pri práci (i inde): niekto niekde nemá za lubom nič dobrého. Ste chytrejší a mazanejší než oni, ale budete musieť zostať v pozore a na špičkách, aby ste ich chytili pri ich neférovej hre. Ste viac než pripravení na naozaj fantastické dni, ktoré prídu k vám, jeden po druhom, a to 11., 12. a 13. Páni, bude to akoby sviatky prifrčali skôr, a to len pre vás! Ak budete 18. vyčerpaný, neberte si potom prácu navyše rôzne spoločenské záväzky. Keď ste unavení, treba si odpočinúť inak nebudete môcť nikomu s ničím pomôcť (a prinajmenšom ani sebe). Buďte úprimní, keď 23. pôjde o váš jedálniček a pravidelný pohyb. Inak sa nebudete cítiť práve dobre, keď sviatky skončia. Snažte sa nebyť príliš kritický 25. a 26. Všetci robia čo najlepšie vedia. 29. a 30. sa bude treba trvať dlho a tvrdo pozrieť na všetky aspekty vo vašom živote, ktoré vám nepomáhajú byť zdravými. Na 31. sa odhodlajte a dajte si predsavzatie zmeniť tieto aspekty. Potom zdvihnite pohár! Na zdravie!
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Dať seba na prvé miesto nemusí byť práve tou najlepšou stratégiou 1. decembra. Nie, keď začne tento mesiac, urobíte len dobre, ak na prvé miesto dáte svojho miláčika, svoju rodinu, vašich kolegov a kruci, dokonca aj vášho šéfa. Áno, bude sezóna na dávanie a čím lepšie práve toto budete robiť, tým viac šťastia budete mať. Tak pochovajte tie sebecké impulzy pod lavínu dobrej vôle a nesebeckých aktov. Veci potom dopadnú skvele! Okolo 4. a 5. bude treba byť usilovnejší v práci, ak naozaj chcete urobiť všetko čo treba predtým, než naozaj zasiahne predvianočný zhon. Tak sa teda už pousilujte! 10. budete v skvelom období na uskutočnenie zmien, ktoré ste chceli urobiť. A popri tom sa vám podarí dosiahnuť aj pár iných cieľov! 12. a 13 si dajte pozor na a zastavte prípadný hnev či surové pocity. 14. a 15. budú dni, ktoré by mali priniesť veľa spokojnosti so sebou. 20. december môže byť emotívny. Držte sa a robte čo treba a 25. december vyjde presne podľa plánu. 29., 30. a 31. urobte nejaké pocitové zhodnotenie - a plánovanie.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Radšej než sa nudiť a zívať, snažte sa 1. v mesiaci byť aktívnym! Prečítajte si knihu, choďte na nejaké predstavenie, pozrite si koncert. Ak nemôžete odísť od pracovného stola, robte to on-line. Choďte na prechádzku, skontrolujte, čo sa menilo v okolí. Tento mesiac sa držte svojej zvedavosti a môžete zmeniť „nudnú dedinu” na „krajinu dobrodružstiev”. Ak sa 3. budete cítiť naozaj hore a potom zase naozaj dole, nič si z toho nerobte. Toto ročné obdobie môže byť pre mnohých komplikované, tak buďte k sebe zhovievavý. 8. bude dobre uzemniť sa nejakým dobrým cvičením. Okolo 13. by ste mali urobiť to, čo najlepšie viete, aby ste sa otvorili ľuďom, ktorí sú vám najbližší. Nakoniec, naozaj, naozaj im na vás záleží! 16. a 17. s vám dostane celá kopa skutočne báječných darov. Na predčasnom doručení nie je predsa nič zlé! 21. uvarte dobré jedlo a pozvite najbližších a najdrahších, aby s vami oslávili zimný slnovrat. Nie je nič lepší spôsob, ako stráviť najdlhšiu noc roka. 25. a 26. bude definitívne v kartách romanca. Potom 29. a 30. strávte nejaký seriózny tichý čas premýšľaním o tom, čo ste sa tento rok naučili a v čo dúfate na budúci rok. 31. sa dobre odviažte a zabavte!
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Pokiaľ pôjde o zábavné aktivity, budete 1. decembra v tej správnej nálade. Pečenie koláčov? Zapíšte sa! Horúca čokoládová poleva? To tak isto! Dlhý výlet počas oblačného, veterného dňa? Spravte to. Nie hádam nič, čo by ste tento mesiac nechceli robiť, ak vám to bude znieť tak, že pri tom bude nejaká zábava. Vy a váš partner budete 5. pripravený na veľkú vec. Bude to niečo, čo ste už nejakú chvíľu chceli. A iste to bude zábava. Vaše myšlienky a názory na niečo, čo ste vždy brali ako evidentné, sa môžu zmeniť 9. a 10. Nie je nič, čo by ste mali radšej než len tak sa porozprávať s priateľmi - a mali by ste to teda začať 14. a 15. Okolo 19. a 20. budete naozaj cítiť ten krásny sviatočný pocit. Nič lepšie neuľahčí priebeh vecí, než ten príjemný a teplý pocit „majú ma radi”! 25. si dajte pozor pri komunikácii. Niektorý ľudkovia môžu byť trocha ostrí a vy chcete aby veci boli harmonické. 29. a 30. budú dni aby ste zvážili svoje hodnoty, svoje pocity, to čo ste dosiahli a svoje ciele. Čo chcete na budúci rok? Urobte si zoznam a pozrite sa, čo vám ukáže. Potom 31. oslavujte!
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Všetko vo vašom domácom priestore nemôže ísť vždy perfektne a ak sa 1. objaví nejaká disharmónia, nenechajte sa tým príliš vyviesť z miery. Je len prirodzené, že ľudia, ktorí sú vám najbližšie sú tiež tí, ktorí vám najčastejšie idú na nervy (a naopak). To znamená, že by nebolo na škodu popracovať na pár fundamentálnych veciach, ktoré sa vždy znovu a znovu vynoria. Pokoj doma je definitívne čosi, za čím sa oplatí ísť. Ak sa budete 5. cítiť prepnuto a celkovo s nízkou hladinou energie, bude to čosi, o čo sa treba postarať. Ako? Nuž dobrou starostlivosťou o seba. Doprajte si masáž alebo si zdriemnite. Potrebujete to! 10. bude váš mozog pracovať na plné obrátky čo vám umožní prežiť intelektuálne stimulované skúsenosti. 14. a 15. trocha spomaľte váš reakčný čas. Doprajte vašej divokej stránke to najlepšie 19. a 20. Potrebuje sa trocha ukázať v najlepšom svetle. 25. máte pred sebou veľmi pekný deň. Zostaňte hore dlho do noci pri rozhovore. Ak nie ste si istí čo to je, čo naozaj chcete v novom roku, doprajte si 29. a 30. čas na premýšľanie. Potom sa rozhodnite stráviť 31. fajn deň a večer!
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Keď 1. začne mesiac, bude pred vami čertovsky veľká kopa romance! Ostatní ľudia sa môžu v priebehu týchto chladných mesiacov hibernovať. Ale vy budete hibernovať vo dvojici! A to je oveľa príjemnejšie. Dajte svojmu medveďovi-miláčikovi bozk a nechajte krb robiť svoje, aby vás dvoch držal pekne v teple a pohodlí. Iste, musíte sa niekedy vrátiť aj do práce, a ten čas by mohol prísť už tak skoro ako 3. decembra. Urobte to: 4. a 5. bude pre vás dvoch skladom ešte o čosi viac lásky. Problém? Príďte s riešením 10. Ste nato vybavený lepšie ako ktokoľvek iný - len to urobte. Nevadí, ak máte 15. zostať v robote dlho a pracovať nadčas. Prečo? Pretože dokážete obrátiť hocičo na dobré časy! A tak aj urobíte. Choďte do spoločnosti. Intelektualizujte. Predebatujte nové nápady. 20. budete nezastaviteľný! Okolo 25. a 26., pokiaľ ste predtým trocha šetrili, kde ste si to mohli dovoliť, budete môcť relaxovať a vychutnať si dobre-plánované, dobre-riadené udalosti, ktoré nebudú prekračovať rozpočet. Skvelé! 29. a 30. bude treba ísť hlboko a analyzovať všetko, čo sa stalo v tomto roku. Akonáhle budete mať pocit, že presne viete, kam ste došli a kde ste mali zvoliť iný smer, dajte si 31. svoj párty klobúk. Potom sa pozbierajte a choďte na párty!
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď neobmedzený Jupiter vstúpi 2. decembra do praktického Kozorožca, najlepší postup ako dosiahnuť vaše ciele, bude postupovať realisticky a metodologicky. Môžete sa stotožniť s uzemnenou energiou Kozorožca, ale expanzívny Jupiter dodá akýsi hlas v pozadí, ktorú bude hovoriť, že to čo ste spravili, stále nie je dosť. Rozjímavý sextil Merkúra a Pluta 3. decembra pridá hĺbku a intenzitu vašim myšlienkovým pochodom a budete si chcieť spraviť čas pred každým významnejším rozhodnutím. Budete milovať učiť sa nové veci (najmä okultné a astrologické) a bude vás magicky priťahovať neznámo. Strávte svoj voľný čas hľadaním odpovedí na tajomstvá univerza. Komunikatívny Merkúr, vaša domáca planéta vstúpi do optimistického Strelca 9. decembra, dávajúc vám znova obnovený pocit nádeje. Uvidíte teraz okolo seba viac nových možností a budete vzrušený očakávaním toho, čo sa asi stane ďalej. Váš entuziazmus bude nákazlivý a urobí hlboký dojem na ľudí, s ktorými sa budete v tomto období rozprávať. 28. vstúpi Merkúr do Kozorožcovho praktického znamenia čo zakončí mesiac serióznejšou náladou. Vaše myslenie bude teraz vnímavé a logické a budete mať tendenciu premýšľať skúr o tom čo je realistické než čo je možné. Vaše plány budú z tohot pohľadu stále v poriadku, ale teraz sa vám bude zdať že na realizáciu vašich snov treba viac práce a úsilia. Držte sa toho, čo treba.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

1. bude pre vás totálne skvelý deň. Budete sa cítiť v objatí vašich najbližších a najmilších a budete radi, že ste živí. Vzduch bude iskrivý a vaše myšlienky budú vyrovnané. Vaše srdce bude otvorené a váš úsmev bude široký. A budete tiež pôsobiť veľmi pekelne príťažlivo! Objavujte. Vyjadrujte sa. Zvolajte. 5. definitívne nebudete chcieť sedieť, kým svet sa okolo vás bude hýbať! V žiadnom prípade! 9. a 10. si doprajte kvalitný čas s vašim zajačikom-miláčikom (alebo s tým niekým sladkým, ktorý by jeden deň mohol byť vašim miláčikom-zajačikom). Nie, na lásku si iste aj pri vašej vyťaženosti nájdite čas! 14. a 15. sa sústreďte na vaše vzťahy. Celkom iste sú to veľmi dôležité veci vo vašom živote. Vaša veľká energia vás 18., 19. a 20. povedie ďaleko. Len sa nezabudnite opýtať, kam to idete! Budete mať 25. pocit, že ste na niečo zabudli? Pravdepodobne ste tak spravili. Nič si z toho nerobte - šou pôjde ďalej. Keď budú starý rok odvievať vetry, vec, na ktorú budete naozaj sústredený, bude vaša kariéra. Dosiahli ste všetko, čo ste chceli dosiahnuť? 29., 30. a 31. si navrhnite stratégiu na urobenie všetkého, čo ešte chcete urobiť. Potom privítajte celkom nový rok!
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Máte 1. ťažké časy pri robení rozhodnutí? Hej, stáva sa to aj najlepším. Doprajte si trocha viac času. Naopak, najlepšie bude ak o celej veci úplne prestanete premýšľať. Choďte si zabehať alebo zaplávať nechajte svoje rozhodnutia-robiace svaly odpočívať. Ách! Ale máte teraz lepší pocit, však? 2. a 3. budú tak báječné dni a budete presne vedieť čo chcete a čo treba, aby ste to dostali. Ako ste to len spravili že ste tak prekliate neodolateľný? 7. a 8. budú dobré dni ničo uzavrieť alebo niečo podpísať. Tak tam dole do rohu dajte svoje meno. 11., 12. a 13. budú pre vás romanca a kreativita dva kľúčové koncepty. Tak nechajte svoju predstavivosť bežať naplno! 18. nič v práci v svojej horlivosti neunáhlite. Potrebujete postupovať pomaly. Váš šéf vám 23. pôjde na nervy. 25. bude dobrý deň. Rovnako aj 26. Nakoniec sa budete cítiť, akoby ste našli svoj rytmus. Pripravte sa na super hviezdny koniec roka 29., 30. a 31. Veci sa budú diať naľavo i napravo. Sny sa budú plniť. Urobte si predsavzatia, potom si užite jazdu!
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Viete, čo chcete. Viete, po čom túžite. Tak prečo to nevedia ľudia okolo vás? 1. bude najvyšší čas začať komunikovať. Ak im nepoviete, čo potrebujete, bude im to oveľa ťažšie vám dať - a potom naozaj z toho môžete viniť len seba. Okolo báječného 5. , kedy bude akoby všetko na svete v poriadku, už uvidíte ako sa vyplatí komunikovať o tom, čo chcete. Skvelé! 10. komunikujte ešte trocha viac. Páni, začne to ísť tak ľahko! 15. sa budete cítiť fantasticky. Len si iste naplánujte aj dáky čas vonku a veci budú dokonalé. Ak sa 20. nebudete vy niekto vám blízky cítiť práve tak skvele, doprajte im trochu leňošenia. Možno majú trocha napätia z vianočného zhonu o ktorom ešte neviete. Ak bude s vami niekto 25. a 26. pri sviatočnom stole neprestajne s vami zaobchádzať tak, ako by ste boli neporiadne dieťa nejako zatnite zuby, usmejte sa a pretrpte to. Myslia to dobre, naozaj. 29. a 30. si pauze medzi rokmi iste doprajte toľko potrebný spánok. Potom zostaňte dlho hore 31.!