Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Slnko a zvodná Venuša pokračujú v októbri vo svojej ceste zónou vysokých letov, Kozorožec. Je to jeden z najlepších časov na propagovanie seba a toho, čo robíte, aby si vás všimli tí správni ľudia. Krásna Venuša má pôvab a šarm, ktoré vám môžu pomôcť pridať oleja do ozubených kolies obchodu a dať vám náskok. Pomôže vám aj zhovorčivý Merkúr, ktorý sa 2. októbra zmení na priamy. Ak ste boli frustrovaní z odkladov svojich najlepších plánov, teraz sa vám všetko uľahčí. Mocné Pluto sa 8. obráti na priamy smer a potom 22. októbra aj Saturn, takže prekážky začnú miznúť. Čoskoro pokročíte. 9. októbra pri splne Mesiaca v Baranovi hrozia doma hádky, pretože sa prejaví temperamentnejšia a náladovejšia stránka každého z nás. A práve maličkosti by mohli spôsobiť, že sa vám emócie vymknú spod kontroly. Ak sa vám podarí zbaviť sa prebytočnej energie iným spôsobom, napríklad cvičením alebo domácimi prácami, mohli by ste sa vyhnúť všetkým následkom. 23. sa Venuša a slnko presunú do Škorpióna, takže v tomto období bude váš spoločenský život na vrchole. Zvyčajne sa radi stýkate s vplyvnými ľuďmi a toto bude pre vás príležitosť, ako to urobiť. Zatmenie slnka v Škorpiónovi 25. októbra môže byť zlomovým bodom, ktorý vedie k novému začiatku. Ak túžite začať s dlhodobým projektom alebo uviesť do života nejaký sen, môžete byť k tomu dotlačení skôr, ako ste zamýšľali. 27. sa optimistický Jupiter vráti do znamenia Rýb, čo prinesie podporu všetkému, čo sa týka médií, komunikácie, vytvárania sietí alebo online podnikania. Nečakajte na príležitosti. Vytvorte si ich. Nakoniec sa 30. októbra ohnivý Mars stane retrográdnym vo vašom sektore životného štýlu a zostane ním až do 12. januára 2023. To znamená, že budete čas na reorganizácie svojich každodenných zvykov.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Každý potrebuje cítiť, že je potrebným členom spoločnosti. Ale niekedy cítite, že to potrebujte viac, než iné veci. 1. sa ponorte do svojej hlbokej túžby pomôcť. Čím viac sa do toho dáte, tým lepšie sa budete cítiť. Začnite s dobrovoľníčením v polievkovej kuchyni alebo pomáhaním rodinám v núdzi s organizovaním ich výdavkov. Skôr než sa nazdáte by ste mohli začať s vašim vlastným charitatívnym fondom. Obmedzenia a reštrikcie zvyčajne padnú reštriktívne. Ale niekedy - ako 5. a 6. - sa reštrikcie ukážu ako požehnanie. Prinútia vás ku kreativite pri riešení problémov a vy prídete s riešením, z ktorého spadne šéfom sánka! 11. musíte dobre prehodnotiť vaše zdroje. a nemíňajte zbytočne! Okolo objavov plného (ale na výnosy chudobnejšieho) 17. októbra prídete na pár fascinujúcich záverov o tom, odkiaľ a kam smerujete. 21. budete triumfovať v hádke či súboji o moc. 26. sa spojte, nehľadiac na to, aké neľahké to bude. 30. zorganizujte vyrazenie von.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Dôverujete a to je jedným z vašich silných bodov. Dávate tým ľuďom istú výhodu - dôverujte im aj v pochybnostiach, pri ktorých by ich iní obišli a keď sa títo ľudkovia chovajú tak ako podľa seba zvyknú, môžete sa od nich veľa naučiť. Niekedy sa ukážu tak, že majú veľa toho, čo môžu dať. Ale 1. potrebujete byť trocha opatrní. Niekto nebude dôveryhodný , tak sa majte na pozore (ak to dokážete). Nemeňte ale kompletne svoj štýl - keď dôverujete, riskujete sklamanie a je vašou silnou stránkou že ste ochotný to podstúpiť. 5. vám niekto pomôže. Úžasné! 10. a 11. budete mať dva skvelé dni. Kto by to vedel, že toľko úspechu a romance môže tak dobre padnúť? 16. budete pripravený na ešte dokonca viac fajn zážitkov v oblasti lásky. Okolo 21. bude naozaj potrebné opäť sa pozrieť na svoj plán zdravia. Robíte všetko čo sa dá (vrátane dostatku spánku). aby ste zostali zdravý? 26. nájdite rovnováhu. 30. vykročte alebo postúpte vpred. Dôverujte im, aj ak by vás celkom ľahko mohli podraziť.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Barani, tento mesiac bude z hľadiska astrológie veľmi rušný. Mohol by podporiť viaceré posuny a zmeny. Slnko v znamení Váh znamená, že budete mať veľa radosti z toho, že ste v spoločnosti iných ľudí, aj pri práci vo dvojici alebo v tíme. Vďaka krásnej Venuši, ktorá sa tiež nachádza v tomto družnom znamení, nebudete mať problém s urovnaním problémov, vyjednávaním a spoluprácou. Ak chcete stráviť nejaký čas s partnerom, bude na to tiež dobrý čas. Tento mesiac 2. októbra zhovorčivý Merkúr zmení svoju dráhu na priamu. Radikálne Pluto ho bude nasledovať 8. a rozvážny Saturn dva týždne po ňom. Aby toho nebolo málo, temperamentný Mars, vaša osobná planéta, sa 30. októbra stane retrográdnym a zostáva ním až do 12. januára 2023. Budete sa môcť pohnúť dopredu v oblastiach, ktoré boli zablokované, ale v otázkach komunikácie môže dôjsť k spomaleniu alebo komplikáciám. Veci by sa mohli stať emocionálnymi 9. októbra v čase splnu Mesiaca vo vašom znamení, čo prinesie príležitosť vyčistiť vzduch. Záležitosť, ktorá bola zametená pod koberec, by sa mohla náhle objaviť a vzplanúť. Bude treba byť kľudný. Situácia sa zintenzívni, keď sa pôvabná Venuša a slnko 23. októbra presunú do Škorpióna. Nasledujúce týždne prinesú šancu na zmenu v kľúčových oblastiach, ale najprv sa budete musieť zbaviť toho, čo vás brzdí. Šanca na dynamický nový začiatok príde so zatmením slnka v Škorpiónovi 25. Toto zatmenie sa spája s krásnou Venušou, takže jeho energia môže ovplyvniť vzťahy, peniaze, tvorivý podnik alebo podnikanie. Dobrý začiatok povedie k dobrému výsledku. Napokon sa 27. októbra veselý Jupiter presunie späť do znamenia Rýb, čo môže posilniť vašu intuíciu. V záležitostiach srdca a ducha získate náskok a budete dobre pripravení na to, keď sa 20. decembra presunie späť do vášho znamenia. Vtedy sa môžete pustiť do práce.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Býci, dôraz na životný štýl na začiatku mesiaca bude vynikajúci nato, aby ste do svojho každodenného života vniesli viac harmónie a rovnováhy. Slnko a očarujúca Venuša vo Váhach naznačujú, že sa vám ľahšie spravia niektoré zmeny v zvyklostiach, ktoré zlepšia produktivitu a poskytnú vám viac času na oddych. A keďže sa 2. októbra šikovný Merkúr stane priamym, plány alebo projekty, ktoré boli odložené, môžu teraz pokročiť. Môže chvíľu trvať, kým sa rozbehnete na plné obrátky, ale počas nasledujúceho týždňa sa vám to podarí. Tento mesiac menia svoju dráhu na priamu aj ďalšie planéty: 8. októbra Pluto a 22. rozvážny Saturn. Akoby proti tomu sa na konci mesiaca objaví priebojný Mars, ktorý začne cúvať v znamení Blížencov. Spln mesiaca nastane 9. októbra v znamení Barana a vo vašom duchovnom sektore a vytvorí harmonické spojenie so Saturnom. Dávajte si pozor na živé sny alebo intuitívne podnety, ktoré by mohli mať niečo spoločné s vašou prácou alebo kariérou. Ak sa nimi budete riadiť, môžete sa posunúť vyššie. Vaše vzťahy sa stanú vášnivejšími, keď sa krásna Venuša a žiarivé slnko 23. presunú do Škorpióna. Hoci tieto dve planéty môžu pomôcť vyhladiť akékoľvek ťažkosti v kľúčovom zväzku, môžu spôsobiť, že na povrch vyjdú aj skryté vášne. Silné zatmenie Slnka v Škorpiónovi 25. októbra prináša šancu na nový začiatok týkajúci sa vzťahu. Či už ide o priateľstvo, románik alebo obchodné spojenie, veci by sa od tohto momentu mohli uberať zaujímavým smerom. 27. sa dôrazný Jupiter vráti do znamenia Rýb a vášho spoločenského sektora a zostane tu až do 20. decembra. Jeho prítomnosť by sa mohla zhodovať so stretnutím z minulosti, ktoré by mohlo zmeniť situáciu. A napokon, keďže 30. októbra prudký Mars xačne cúvať, oplatilo by sa vám udržať si prehľad vo finančných záležitostiach.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Tento mesiac prináša pozitívne zmeny. Živý Merkúr, silný Pluto a majster úloh Saturn sa začnú pohubovať vpred. Tento mesiac sa kladie dôraz na romantiku a tvorivosť, pričom slnko a Venuša vo Váhach vás povzbudzujú, aby ste si užívali, chodili na nádherné rande a relaxovali, keď sa budete venovať svojim obľúbeným koníčkom. Využite túto príležitosť na prezentáciu svojho tvorivého talentu, či už na internete alebo mimo neho. Existuje tiež šanca na spoluprácu alebo na získanie lukratívneho projektu. Ak ste pripravení zabávať sa, spln v znamení Barana 9. októbra by sa mohol zhodovať s oslavou alebo inou zábavnou udalosťou. Atmosféra by mohla byť veľmi búrlivá, nech už sa chystáte na čokoľvek, a city a temperament by sa mohli ľahko vymknúť spod kontroly, preto si dávajte pozor. Pozitívom je, že stretnete niekoľko fascinujúcich ľudí a budete sa náramne baviť. 23. veci naberú intenzívnejší spád, keď sa sladká Venuša a slnko presunú do Škorpióna a vašej zóny životného štýlu. Život v práci by mal byť plynulejší, pretože Venuša v tomto sektore môže pomôcť zmierniť akékoľvek ťažkosti. Prioritou môže byť váš denný rozvrh a wellness a mohli by ste byť pripravení urobiť nejaké dobré zmeny. 25. októbra nastane zatmenie slnka v znamení Škorpióna, čo znamená, že máte šancu na nový začiatok. Ak existujú projekty alebo činnosti, ktoré plytvajú vaším časom a zdrojmi, je vhodný čas nechať ich odísť, aby ste sa mohli sústrediť na produktívnejšie príležitosti. Možno začnete nové zamestnanie alebo možno vlastné podnikanie. Zatmenia nás môžu povzbudiť k tomu, aby sme sa posunuli na našej vývojovej ceste, ale niektoré veci sa musia najprv zmeniť, preto buďte pripravení. A napokon, veselý Jupiter sa 27. októbra presunie späť do znamenia Rýb a do vašej kariérnej zóny, kde zostane až do 20. decembra a bude vás inšpirovať k tomu, aby ste sa rozvíjali a skúmali nové možnosti.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Rak, je tu vzrušujúci mesiac, kedy je možné dosiahnuť pokrok na viacerých frontoch. Na začiatku mesiaca bude šesť planét v retrográdnej fáze, vrátane Merkúra, čo by mohlo veci výrazne spomaliť. Keď sa na priamy zmení najprv Merkúr, potom Pluto a nakoniec Saturn, veci sa zmenia j k lepšiemu. Avšak od 30. októbra začne bojovný Mars cúvať a budete musieť byť stále na pozore. Do 23. sa dôraz kladie na vašu zónu domova a rodiny. Budete sa zaoberať rodinnými záležitosťami, dávať si do poriadku bývanie a možno tak urobíte krok preč od každodenného zhonu a získate odstup od akýchkoľvek pretrvávajúcich problémov. Je to príležitosť získať lepší pohľad na veci. Spln 9. októbra by vás mohol vrhnúť do centra pozornosti a povzbudiť, aby ste rozprávali a svoje pocitoch v oblasti, ktorá je pre vás dôležitá. Konajte čestne a dbajte na svoju povesť, pretože táto fáza by mohla ovplyvniť váš imidž. Vyhnite sa impulzívnym krokom a zbytočným konfliktom. Nastane však zmena taktiky, pretože svieža Venuša sa 23. presunie do Škorpióna a vašej zóny voľného času, po ktorej nasleduje žiarivé slnko. To je vaša šanca preskúmať tie záľuby, ktoré sú vašou vášňou. Využite tento čas na zdokonaľovanie svojich zručností a rozvíjanie nových. A zvážte propagáciu svojich talentov, kedykoľvek to bude možné. Romantika bude tiež v kurze bez ohľadu na stav vášho vzťahu. Ak hľadáte lásku, môže to byť čas vášnivých stretnutí a intenzívnych pocitov. Ak ste vo vzťahu, môžete ísť na niečo špeciálne alebo na krátky čas odísť spolu preč, čo by mohlo oživiť vášne. Zatmenie Slnka v znamení Škorpióna 25. októbra by sa mohlo zhodovať so silnými citmi k niekomu alebo nutkavou potrebou nasledovať určitý postup. Nech už urobíte čokoľvek, rozhodnite sa múdro. Napokon, pozitívny Jupiter sa 27. presunie späť do znamenia Rýb a vášho sektora ďalekých obzorov, čo naznačuje, že by ste opäť mohli využiť premárnenú príležitosť.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Leo, v októbri sa kladie dôraz na oblasť rozhovorov a myšlienok. V nasledujúcich týždňoch až do 23. októbra by ste mohli nadväzovať kontakty, vyjednávať, študovať a túžiť nadviazať nové cenné kontakty. Vďaka slnku aj diplomatickej Venuši vo Váhach budete mať prirodzený talent riešiť situácie spôsobom, ktorý vyhovuje všetkým. Nasledujúce týždne budú však aj príležitosťou na prezentáciu vašich tvorivých schopností a talentov. Ak potrebujete propagovať svoje podniky alebo predávať svoju prácu, je na to vynikajúci čas. Zároveň sa 2. vo vašej zóne peňazí začne priamo pohybovať zhovorčivý Merkúr, čo môže ukončiť akékoľvek prieťahy a frustráciu v súvislosti s finančnými záležitosťami. Čoskoro si všimnete rozdiel a aj vaše peňažné toky začnú vyzerať živšie. Silný Pluto sa 8. októbra zmení na priamy a o dva týždne neskôr ho bude nasledovať seriózny Saturn. Ak ste v posledných týždňoch a mesiacoch narazili na niekoľko prekážok, tie sa teraz môžu začať uvoľňovať. V čase splnu Mesiaca v Baranovi, ktorý nastane 9. októbra, by sa mohli vyostriť napätia. Emócie by mohli byť niekedy dosť divoké a prudké a vy určite nebudete ustupovať z akýchkoľvek konfrontácií. Možno však bude lepšie zvoliť taktickejší prístup k riešeniu hádky. Ak tak neurobíte, mohol by utrpieť kľúčový vzťah. Zmena bude vo vzduchu, keď sa 23. októbra pôvabná Venuša a slnko presunú do Škorpióna a vášho domáceho sektora. Najbližšie štyri týždne môžu byť obdobím uzdravovania a regenerácie, najmä ak si nájdete čas na oddych a relaxáciu. Zatmenie slnka v Škorpiónovi 25. by sa mohlo zhodovať s dôležitým rozhodnutím. Možno ste pripravení kúpiť alebo predať nehnuteľnosť alebo sa presťahovať na nové miesto a toto zatmenie môže takýto vývoj urýchliť. Napokon, 30. októbra sa priebojný Mars stane retrográdnym vo vašom sociálnom sektore, čo znamená, že ľudia z vašej minulosti by mohli byť mostom k novým príležitostiam.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď sa komunikatívny Merkúr, vaša domáca planéta, spojí 3. októbra s tajomným Škorpiónom, nechať si veci pre seba bude pre vás príťažlivejšou voľbou, než všetko vyklebetiť svetu. Môže byť lákavé vyzradiť nejaké senzačné tajomstvo, ale vaša loajalita by mala prevážiť toto nutkanie. Romantická Venuša vstúpi do vášnivého Škorpióna 8. októbra, čo povzbudí váš milostný život. Dôvera a úprimnosť a budú pre vás teraz dve najdôležitejšie veci, a musia byť prítomné, než s niekým budete intímne. Báječný sextil Merkúra a Saturna 14. októbra vám dá jasnú myseľ a bude to perfektný čas na organizovanie vecí, dohnanie upratovanie alebo na postaranie sa o veci, ktoré ste odkladali. Prácu môžete teraz spraviť za polovičný čas, než by vám trvala počas iných dní. Nepremeškajte to a využite tento čas. Blokujúca kvadratúra Marsa a Saturna 27. októbra môže priniesť odmietnutie a prekážky tam, kde by ste ich najmenej čakali. Možno nebudete hneď na mieste vedieť ako sa vysporiadať so zlými správami, ale nájdete spôsob ako sa z toho dostať vašim logickým, praktickým spôsobom. Zvyčajne to tak viete.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Tento mesiac je až do 23. októbra venovaný vám, Váham. Slnko je vo vašom znamení spolu s krásnou Venušou, vašou osobnou planétou. To vás môže zastihnúť v tej najpríťažlivejšej a najlepšej nálade. Odvážte sa byť trochu sebeckí a sústreďte sa na to, čo chcete. Tak dobre sa vám darilo dávať druhým, a teraz je čas vrátiť to sebe. V tomto mesiaci sa tiež tri planéty pohybujú priamo. 2. sa dopredu tlačí šikovný Merkúr, 8. nasleduje intenzívne Pluto a 22. prísny Saturn. Ak ste sa trápili kvôli mnohým prekážkam a odkladom, ktoré ste zažili, teraz sa situácia môže začať zlepšovať. Bojovný Mars bude od 30. októbra do 12. januára 2023 retrográdny vo vašom sektore ďalekých obzorov, čo by mohlo oddialiť všetky cestovné plány. 9. počas splnu v znamení Barana pocítite nával emócií, ktorý by mohol vniesť nepokoj do dôležitých vzťahov. S blízkymi ľuďmi môže dôjsť k podráždeniu alebo hádkam, pričom by mohlo ísť o maličkosti, ktoré prerastú do drámy. Budete mať však aj šancu vyčistiť vzdch. 23. októbra sa finančné záležitosti posunú na vyššiu priečku vo vašom zozname priorít, pretože sladká Venuša a Slnko sa presunú do mocného Škorpióna. Nasledujúce týždne môžu byť vašou príležitosťou na recykláciu určitých vecí a predaj alebo darovanie všetkého, čo vám zaberá životne dôležité miesto. Veľa neporiadku by vám mohlo brániť v prístupe k bohatstvu, ktoré si zaslúžite. Otvorte viac priestoru a môže k vám prúdiť viac peňazí. Zatmenie Slnka 25. by mohlo byť zlomovým bodom, ktorý sa zhoduje s rozhodnutím alebo udalosťou, ktorá zmení váš finančný obraz. Ak chcete začať uplatňovať zdravšie finančné návyky, je na to vhodný čas. A napokon, 27. októbra sa do znamenia Rýb vráti veselý Jupiter, ktorý tu zostane až do 20. decembra, čo by vám mohlo dodať novú energiu a niekoľko príležitostí na to, aby ste vykročili z pohodlia domova za novým.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Mesiac začnete 1. a 2. celkom intenzívne. Áno, budete ako elektráreň a ľudia sa budú zdať akoby chceli robiť čokoľvek, čo chcete aby robili. A budú vyzerať akoby si mysleli že ste absolútne príma! Užite si tieto úžasné časy. Impulzívny nákup 3. môže viesť k tmou, že sa vráti späť, aby vám to spočítal. Môžete ho ešte vrátiť? Ak áno, urobte to. Ak nie, urobte si mentálnu poznámku: žiadne ďalšie impulzívne nákupy! Potom si spomeňte na tento záznam keď sa budete prechádzať popred výklady v nákupnom centre. Okolo 8. a 9. sa možno budete musieť vysporiadať s nečakaným výbuchom. Niekto nebude šťastný. Urobíte každému láskavosť ak sa pozriete na to, o čo tu do pekla ide. 13. bude treba byť extra opatrný, najmä ak sa do niečoho zažeriete, aby ste nevyrazili poistky. Obchod nebude až tak „čo vidíte, to dostanete” ako sa bude zdať 18. Vás šéf si bude 22. myslieť že vie všetko, ako inak? Urobte čo najlepšie aby ste si zahryzli do jazyka. Opatrnosť bude polovicou vyhranej bitky 27. 28. a 29. budete v skvelej pozícií získať všetko čo chcete. Nezabudnite povedať „ďakujem”.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Cítite sa 1. zasnene? A 2. zasa rozladene a pomalo? Nuž, niektoré mesiace jednoducho začínajú tak nejako pomaly. To vonkoncom nie je zlá vec - pomalšie tempo vám dá šancu spýtať sa sám seba, čo je to, čo naozaj chcete. Snívajte - jedného dňa sa to môže stať realitou. 3. a 4. urobíte nejaké významnejšie (a významne pozitívne) zmeny. 8. a 9. naozaj, skutočne a naozaj urobíte na niekoho dojem. 14. si zahrajte. Zahrajte si karty, futbal, tenis, monopoly - hocijaká hra (nie ale hra s citmi) vám dá vitalitu a budete sa opäť cítiť ako dieťa. Vaše ideály budú vaše ideály - bude nato dôvod 19. Sú pre vás dôležité! Nerobte v nich kompromisy. Ak vás bude 24. niekto privádzať k šialenstvu, berte to s humorom, dajte si ovocný pohár so šľahačkou a tešte sa z pekného dňa. 28. a 29. bude pre vás skladom ďalší pomalý čas. Uistite sa, že ho využijete tak, aby ste našli to správne smerovanie vašich projektov. Mesiac ukončíte vo fantastickej nóte. Všetko v čo ste dúfali sa bude materializovať. Čo budete ďalej?