Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Kozorožci, sústredenie na vaše znamenie počas tohto mesiaca kladie dôraz na sebavyjadrenie a na všetky plány a projekty, ktoré s vami rezonujú. Slnko bude vo vašom znamení až do 19. januára, čo znamená, že budete vo svojom živle a prirodzene budete mať sklon k organizovaniu. Ak chcete, aby sa rok 2022 začal čo najlepšie, bude to vhodný čas na stanovenie cieľov a plánov. Kde chcete byť o šesť mesiacov? O rok? Ak si to napíšete, môže vám to uľahčiť cestu k cieľu. Vďaka novu mesiaca, ktorý bude vo vašom znamení 2. januára, sa môžete pustiť do práce tým, že hneď začnete konať v súvislosti s nejakým nápadom. Vypracovanie stratégie a jej rozdelenie na zvládnuteľné časti vám to výrazne uľahčí. Dávajte si však pozor, pretože táto lunárna fáza sa spája s nepokojným Uránom, takže by ste mohli byť v pokušení konať impulzívne, čo by mohlo spôsobiť kolísavý začiatok. 14. januára premýšľajúci Merkúr začne cúvať a môže sa tak vyskytnúť niekoľko prekážok, s ktorými sa budete musieť popasovať . Táto udalosť sa odohráva vo vašej zóne peňazí, takže by sa oplatilo byť mimoriadne opatrný vo všetkých vašich obchodoch. Plánujete si kúpiť nejaký veľký tovar? Nezabudnite si uschovať všetky účtenky a doklady. Spln vo vašom sektore vzťahov sedemnásteho by vás mohol zastihnúť v citlivej nálade. Mohlo by to vo vás vyvolať pocity súvisiace s nejakým problémom, najmä ak ste ho doteraz zametali pod koberec. Ak sa cítite zraniteľní alebo citovo založení, oslovte niekoho a nechajte sa utešiť. Presun Slnka do vášho finančného sektora 19. januára by vás mohol inšpirovať k tomu, aby ste zhodnotili svoju súčasnú situáciu a urobili niekoľko zlepšení. Možno je čas prepracovať svoj rozpočet, usporiadať si výdavky a možno zredukovať všetky zbytočné výdavky. Okrem toho druhý nov - modrý mesiac 31. januára by mohol byť ideálnym časom na začatie vedľajšej činnosti alebo na hľadanie nových spôsobov, ako zvýšiť svoj príjem. Mohli by ste mať niekoľko skvelých nápadov.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

1. a 2. namiesto toho, aby ste skočili hneď po prvej možnosti pred vami, zjednávajte. Ak chcete nižšiu cenu, alebo sa obzeráte po inej farbe, vypýtajte si, čo chcete a uvidíte kam konverzácia bude ďalej povedie. 5., 6. a 7. budete skvelý debatér, ale možno bude lepšie nájsť si lepšie miesto na vaše argumenty než verejnosť. A pamätajte, na udržanie konverzácie vždy treba dvoch. 15. a 16. bude vo vzduchu zmena a vy budete mať skvelé možnosti, aby ste pomohli veciam stať sa. Zistite, čo z humanitárnej oblasti vás najviac priťahuje a potom pracujte na tom, aby Zem bola lepším miestom - a to tak, že urobíte toľko charitatívnych skutkov, koľko len bude humánne možné. Nie je nič lepšie ako ísť spať s pocitom, že vaša snaha naozaj niekomu inému pomohla. 22. a 23. asi totálna zmena nebude nutná, ale pridať do plánu pár alternatív bude dobrým nápadom. 30. a 31. by bolo fajn na 100% veriť ľuďom, ale keď pôjde o peniaze, nič také nerobte. Potrasenie rukou bude fajn, ale žiadajte to aj na papieri.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Máte práve vrátiť dlh, poslať splátku alebo splatiť pôžičku? 5., 6. a 7. sa bude treba vyrovnať s finančnými záležitosťami, čo môže byť skľučujúce. Spýtajte sa priateľa či priateľky na radu - môže to pomôcť, ale ak myslíte, že potrebujete viac pomoci než vám vedia poskytnúť, najmite si profesionála. Nemalo by sa to len tak odfláknuť! 10., 11. a 12. budete dobre spať, ak budete vedieť, že máte čisté ruky - robiť niečo s čistým svedomím naozaj veľmi stojí za všetky obete, ktoré bude treba preto urobiť. Mať vysoké štandardy nie je ľahké, ale naozaj to bude stáť za pocit, ktorý teraz budete mať. Vaši priatelia,príbuzní a kolegovia vás poznajú ako niekoho dôveryhodného a spoľahlivého, ale je to všetko, čím ste? 17. a 18. budú dobré dni na odskúšanie celej kopy klobúkov, aby ste videli, ktorý vám najviac pasuje. Môžete byť kým len chcete - rezonuje vo vás táto fráza? Vaše nápady budú 24. a 25. naozaj veľkolepé - ale bude dobré držať sa najprv v plánovacej fáze namiesto okamžitej akcie. Urobte nejaké testy, nakreslite čí zhotovte model alebo rozdajte pár vzoriek, aby ste sa uistili, že vaše koncepty sú solídne.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Zdá sa, že v roku 2022 budete mieriť vysoko, Baran s množstvom akcií vo vašom sektore ambícií. Nov mesiaca 2. januára, bude ako stvorený nato, aby ste sa naskočili na vlak ku hviezdam a začali niečo veľké. Budete však musieť byť trpezliví, pretože pôvabná Venuša bude až do dvadsiateho deviateho v retrográdnej fáze a reakcie ľudí na vaše plány sa môžu zmeniť. Keďže vás však žiarivé Slnko povzbudzuje až do 19. januára, bude to vynikajúci čas nato, aby ste vymysleli stratégiu ako vaše predsavzatia ci nápady uskutočniť. Budú aj ďalšie dôvody, prečo byť tento mesiac trpezlivý. Zhovorčivý Merkúr začne štrnásteho cúvať a bude v tejto fáze do 3. februára, čo znamená, že okolnosti sa môžu zvrtnúť a možno budete musieť svoje nápady zrekonštruovať. Bude lepšie to urobiť, ako sa príliš hnať dopredu za každú cenu. Počas splnu 17. by mohol nastať čas pozrieť sa na rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Ak bývate preťažení, mohli by ste pocítiť naliehavé nutkanie niečo s tým urobiť. 19. januára sa Slnko na štyri týždne presunie do ľudsky založeného Vodnára, a bude to dobrá doba na nadväzovanie kontaktov a tímovú prácu. Je to pre vás príležitosť pozrieť sa na svoje priateľstvá a skupinové vzťahy z nadhľadu a urobiť niekoľko nových rozhodnutí. Viac energie príde 24. januára, keď sa dynamický Mars na približne šesť týždňov presunie do praktického Kozorožca. Možno zistíte, že ste cieľavedomejší a odhodlanejší a že vás nič nezastaví v napredovaní. Šarmantná Venuša 29. januára prestane cúvať a začne ísť vpred v Kozorožcovi a nastane čas rozhodnutí a nových začiatkov. Kľúčové vzťahy a dohody môžete vnímať novým spôsobom a tento posun by mohol stáť za niektorými dôležitými zmenami. A napokon, 31. januára nastane druhý nov - modrý Mesiac v znamení Vodnára - a tento mesiac vám dá ešte jednu príležitosť realizovať svoje sny.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Býk, január bude pre vás vzrušujúcim mesiacom, v ktorom sa vám otvorí množstvo nových príležitostí. Keďže posol Merkúr sa 1. januára presunie do znamenia Vodnára, je čas zorganizovať sa, aby ste mohli uskutočniť niektoré zo svojich najinovatívnejších nápadov a plánov. Ak chcete na ostatných zapôsobiť, dajte priechod svojej genialite a určite sa vám to podarí. Na váš sektor ďalekých obzorov a nových príležitostí kladie dôraz vzrušujúci nov mesiaca 2. januára. Môže to byť výzva na prijatie nových skúseností, najmä tých, ktoré môžu okoreniť vašu budúcnosť. Nie je čas na to, aby ste sa venovali osvedčenému, ale aby ste rozšírili svoj záber a rozvíjali mentalitu vášnivého objaviteľa. Merkúr však 14. januára začne cúvať, čo môže byť dvojsečná zbraň. Na jednej strane by ste mohli zaznamenať oneskorenie alebo by ste museli niečo prerobiť. Keďže sa to odohráva v zóne vysokých letov, vaše chyby by mohli byť všetkým na očiach, preto by sa oplatilo dávať si v nasledujúcich troch týždňoch mimoriadny pozor. Na druhej strane by sa mohli objaviť odpovede na dlhodobé problémy a priniesť úľavu. Sedemnásteho nastane silný spln v znamení Raka a vo vašom sektore rozhovorov a myšlienok, ktorý by mohol byť dosť emotívny. Možno sa neubránite zdieľaniu svojich pocitov, a hoci vás to môže urobiť zraniteľnými, môže to vyčistiť vzduch a upozorniť ostatných na vašu situáciu. Keď sa Slnko 19. januára presunie do znamenia Vodnára, bude čas využiť svoj talent a predviesť svoje najlepšie schopnosti. Vychutnajte si tento čas v centre pozornosti. Napokon, krásna Venuša, vaša osobná planéta, sa dvadsiateho deviateho otočí a začne ísť priamo, čo by pre vás mohlo byť zlomové. Ak ste sa doteraz zdráhali urobiť rozhodnutie, teraz sa môže rozplynúť akýkoľvek zmätok, pretože získate istotu, kam smerujete.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Ste pripravení pustiť všetko, čo vás brzdí, Blíženci? Tento mesiac je ako stvorený na to, aby ste si vyriešili problémy, ktoré vás už nejaký čas trápia. Nov mesiaca v znamení Kozorožca 2. januára môže posilniť vašu túžbu začať rok 2022 čo najlepšie. S týmto vedomím by ste si mohli veľmi dobre uvedomiť, čo je potrebné zmeniť. A ak ste moment zúčtovania odkladali, táto lunárna fáza môže pomôcť rozhýbať veci. Avšak vzhľadom na to, že Venuša bude pokračovať vo svojej retrográdnej fáze až do dvadsiateho deviateho, mohli by nastať chvíle, keď budete pochybovať o svojich rozhodnutiach, najmä tých, ktoré sa týkajú peňazí alebo vzťahov. Snažte sa viac počúvať svoje inštinkty a nepremýšľať nad vecami. Vaša intuícia vás nesklame. Zhovorčivý Merkúr, vaša osobná planéta, 14. januára začne cúvať, čo by mohlo narobiť problémy v súvislosti s cestovateľskými plánmi, štúdiom alebo inými novými príležitosťami. Kým sa veci nevyriešia, bude potrebná trpezlivosť. 17. by ste mohli dostať chuť utrácať, keď nastane spln v znamení Raka a vo vašej zóne peňazí. Lepšie ako nakupovanie by vám mohla padnúť starostlivosť o seba alebo nejaká fyzická aktivita vonku či prechádzka v prírode. Keď Slnko 19. januára vstúpi na štyri týždne do znamenia Vodnára, mohli by ste sa v niektorých ohľadoch začať cítiť o niečo ľahšie. Mohla by sa objaviť príležitosť rozšíriť svoj záber a priniesť vám nový vývoj. Bojovný Mars sa 24. presunie do Kozorožca a intenzívneho pásma, čo zdôrazní potrebu pracovať na hlboko zakorenených blokádach, ktoré by vám mohli brániť v užívaní si väčšieho bohatstva alebo citového šťastia. A napokon, nov mesiaca 31. januára môže byť momentom na prijatie vzrušujúcej výzvy.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Rak, yento mesiac sa dozviete veľa o vzťahoch a o svojich motívoch, prečo sa púšťate do vzťahov s rôznymi ľuďmi. Vďaka Slnku, ktoré osvetľuje tento sektor, získate nový pohľad na to, čo sa deje a ako by ste mohli veci zlepšiť. Nov mesiaca v Kozorožcovi 2. januára vám môže dodať odvahu začať odznova. Ak ste prešli ťažkým obdobím, možno vás to inšpiruje k ďalším pokusom. Ak nemáte nádej, môže to byť výzva, aby ste to ukončili a išli ďalej. Milujúca Venuša nude až do dvadsiateho deviateho vo svojej retrográdnej fáze, takže môže nastať zmätok v tom, čo skutočne cítite. Ak je to tak, vyčkajte s rozhodnutiami, čo vám umožní urobiť predísť sklamaniam. Komunikátor Merkúr nude od 14. januára do 3. februára cúvať, čo môže vaše záležitosti zdržať, takže sa na to pripravte. Obchodné a finančné záležitosti by sa mohli zdržať a záležitosti, ktoré sa zdali byť hotové, by sa mohli meniť. Najlepšie by bolo nepočítať zisky skôr, ako maozaj budú. Spln vo vašom znamení 17. vyzerá, že by mohol byť dosť nabitý emóciami. Nechajte radšej tiecť slzy, než aby ste sa prejedali jedlom na upokojenie. Pridajte k tomu trochu rozmaznávania a starostlivosti o seba a čoskoro sa budete cítiť spokojnejšie. Intenzívnejšie štyri týždne sa začnú, keď Slnko 19. januára vstúpi do znamenia Vodnára. Lepšie si uvedomíte, čo vás brzdilo, a inšpiruje vás to, aby ste s tým niečo urobili. Bude to tiež príležitosť usporiadať si obchodné záležitosti a financie, pretože sa vám vyjasnia nevyriešené problémy. Zvodná Venuša sa 29. otočí do riemeho smeru, čo môže priniesť koniec neistoty okolo záležitostí týkajúcich sa romantických ale aj obchodných vzťahov. Napokon 31. januára nastane druhý nov mesiaca vo Vodnárovi, ktorý bude užitočný na naštartovanie nových iniciatív.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Lev, veľké zameranie na vašu oblasť každodenných zvyklostí a životného štýlu by mohlo priniesť veľa pozitívneho. Slnko v tomto sektore až do 19. januára vás spolu s harmonickou Venušou a Plutom nabáda k tvorivému prístupu, aby ste si svoje dni urobili zaujímavejšími a príjemnejšími. Je to tiež príležitosť preformulovať svoje ciele tak, aby ste boli motivovaní ich dosiahnuť. 1. sa do znamenia Vodnára presúva bystrý Merkúr, ktorý dodá iskru do oblasti vzťahov. Mohli by ste sa hlboko zaujímať o druhých a nadväzovať fascinujúce kontakty. V nasledujúcich týždňoch by ste mohli viesť zaujímavé rozhovory. Nov mesiaca v Kozorožcovi 2. januára by mohol byť odrazovým mostíkom a príležitosťou na stanovenie vašich zámerov na nasledujúci mesiac. Keďže sa spája s elektrizujúcim Uránom, môže podnietiť nové nápady a príležitosti. Vypracujte si rozumnú stratégiu, ktorá vám pomôže uskutočniť vaše vzrušujúce plány. 17. nastane emocionálny spln v znamení Raka a vo vašom duchovnom sektore, ktorý signalizuje čas odpočinku. Bolo by dobré, keby ste si mohli vziať deň voľna od práce alebo zjednodušiť svoj rozvrh, aby ste mohli dobehnúť samých seba a zorientovať sa. Je to vaša šanca spracovať problémy a nájsť väčší pokoj v duši. Slnko 19. januára vkročí do znamenia Vodnára a vrhne nové svetlo na vaše súčasné záväzky a vzťahy. Ako by ste mohli veci zlepšiť? Toto je vaša šanca získať prehľad a urobiť niekoľko kľúčových rozhodnutí. Bojovník Mars sa 24. presunie do Kozorožca, čo dodá energiu na rutiny, úlohy a denné plány a povzbudí vás, aby ste preskúmali spôsoby, ako sa stať produktívnejšími. A napokon, druhý nov, modrý mesiac 31. januára môže byť príležitosťou posunúť vzťah ďalej. Nech už plánujete čokoľvek, čo sa týka vášho milostného života alebo iných prepojení, toto je ten správny čas, aby ste to uviedli do pohybu.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Keď sa brilantné slnko spojí s vašou domácou planétou Merkúr v rozhodnom Kozorožcovi 10. januára, všetko sa môže splniť. Komunikácia bude bezproblémová, čo vám umožní zamerať sa na ďalšie dôležitejšie veci. Vaším hlavným cieľom by mala byť efektívnosť. Počas spojenia Merkúra a Saturna (tiež v Kozorožcovi) 12. januára sa môže ukázať pár mentálnych výziev, budete však na ne mimoriadne pripravení.Možno si myslíte, že lúštenie hádaniek a hranie hier bola strata času, ale v skutočnosti pomáhalo vytrénovať váš mozog aby ste sa vedeli vynájsť v skutočných situáciách. Dobrá práca, Panna! Emocionálny mesiac nebude celkom dobre vedieť ako konať, keď bude tráviť čas vo vašom praktickom znamení 13. januára, ale jedna vec bude istá: váš svet bude určite čistejší, elegantnejší a organizovanejší ako obvykle! Ak si nebudete istí, ako konať, zaoberajte sa vecami, ktoré viete robiť a do tejto kategórie spadajú aj všetky druhy každodenných prác! Počas nového mesiaca v znamení Vodnára 24. januára budete schopní otvoriť svoju myseľ a vidieť veci trocha inak než obvykle, čo bude dobre. Ak ste v poslednom čase nechceli alebo nemohli konať inak ako ste zvyknutý, táto nepredvídateľná energia by mala byť závanom čerstvého vzduchu. Kto vie, čo sa sa môže stať, ak sa otvoríte novým možnostiam?
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Váhy, keď začne rok 2022, budete sa venovať domácim a rodinným aktivitám. Možno ste si v období dovoleniek vytvorili nové nápady a plány a teraz ste pripravení urobiť niekoľko zmien. Tie by mohli zahŕňať čokoľvek od stavebných úprav vášho domova, cez výzdobu, naštartovanie malého biznisu až po trávenie viac času spoločne ako rodina. Nov mesiaca v Kozorožcovi 2. januára by mohol byť urýchľovačom, ktorý vám pomôže pohnúť sa z miesta. Ak máte veľké ambície týkajúce sa vášho bývania, teraz je ten správny čas na ich realizáciu. Plánujte však opatrne, pretože spojenie s elektrizujúcim Uránom v tento deň naznačuje, že v rozrušení by ste mohli prehliadnuť dôležité detaily, čo by vás mohlo vyjsť draho. Obchodník Merkúr začne 14. cúvať vo Vodnárovi a bude v tejto fáze až do 3. februára V tomto období by ste mohli zažiť nečakané prerušenia, oneskorenia a zmiešané správy. Vopred sa vám dostalo varovania, preto sa snažte pripraviť na každú eventualitu. Spln mesiaca 17. januára by vás mohol dostať do centra pozornosti, aj keď nepriamo. Možno sa budete chcieť podeliť o svoje pocity v nejakej kľúčovej záležitosti, čo by mohlo ovplyvniť ostatných a upriamiť pozornosť na vás. Skôr ako niečo poviete, uistite sa, že sa dokážete vyrovnať s prípadnou kritikou. Vstup Slnka do znamenia Vodnára 19. januára rozžiari vašu romantickú a tvorivú zónu na nasledujúce štyri týždne a prinesie do vášho života závan čerstvého vzduchu. Je čas experimentovať a objavovať nové záujmy, ako aj venovať sa tým, ktoré už máte. Bojovný Mars sa 24. januára presunie do Kozorožca a rozvíri domáce a rodinné záležitosti. Ak sa po sviatkoch potrebujete zbaviť neporiadku a dať svoje bývanie do poriadku, budete mať energiu a odhodlanie pustiť sa do toho. Napokon 29. januára Venuša prestane cúvať a začne ísť priamo, čo môže odštartovať proces urovnávania vzťahov s niekým po období nezhôd.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Škorpión, tento mesiac by ste mohli byť mať pres debou fascinujúce rozhovory, konštruktívne dialógy a kľúčové rokovania. Pokračujte v komunikácii - to je cesta k dosiahnutiu cieľov, uzatváraniu dohôd a rozbehnutiu obchodu. Je to tiež príležitosť na usporiadanie a prehodnotenie rozhodnutí a záväzkov. Nov mesiaca v Kozorožcovi 2. januára by sa mohol zhodovať s uzavretím dohody alebo úspešným vyjednávaním. Ak máte dôležité veci na prerokovanie, vyhnite sa impulzívnym sľubom, ktoré by ste nemuseli byť schopní dodržať. Skôr podceňujte ako preceňujte svoje možnosti a malo by sa vám dariť. Aj napriek tomu 14. januára geniálny Merkúr v znamení Vodnára začne cúvať, a tak sa môže stať, že veci nepôjdu podľa plánu. Mohli by sa vyskytnúť oneskorenie či frustrácia v súvislosti s obchodmi. Mohlo by sa oneskoriť sťahovanie alebo sa nepodarí včas zrealizovať iné rodinné projekty. Ak dokážete počkať, kým táto rýchla planéta 3. februára opäť obráti a začne ísť vpred, záležitosti môžu prebiehať hladšie. Spln 17. januára by mohol priniesť túžbu po úteku. Ak sa vám podarí odísť na dovolenku alebo krátky výlet a užiť si nové zážitky, mohlo by vám to prospieť. Deň v kúpeľoch v liečivom prostredí by mohol byť presne to, čo potrebujete. Keď sa 19. žiarivé Slnko presunie do znamenia Vodnára a vašej domácej zóny, môže vás inšpirovať k stanoveniu cieľov, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť váš životný priestor a rodinu. Mars v Kozorožcovi 24. januára môže byť vynikajúci, ak pracujete v oblasti predaja alebo máte ambície viesť nejaké podnikanie. Veci môžu ísť od ruky. A napokon, nov mesiaca vo Vodnárovi 31. bude ideálny čas na nový začiatok, najmä na domácom fronte. Ak ste pripravení na zmenu, tento deň je vhodný na stanovenie vašich zámerov a preskúmanie možností, čo zlepšiť.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Bude sa vám 2. a 3. zdať, že každý nosí masku? Budete sa musieť naozaj dobre pozrieť, aby set videli až pod fasádu, ale akonáhle to urobíte, budete mať šancu sformovať s niekým novým dlhotrvajúce a hlboké spojenie. 8. a 9. budete mať pocit, že všetko pôjde ako v lete na saniach a keď budete chcieť niečo urobiť - čo ako sa budete snažiť, niečo vám akoby bude brániť pohnúť sa vpred. Hm, možno sa treba len zhlboka nadýchnuť a ticho sedieť, kým tento pocit pominie. Porozprávať sa len tak s neznámymi môže byť 15. a 16. zábava, pretože ak sa spýtate tie správne otázky, zrejme zistíte, že väčšina neznámych ľudí, s ktorými sa počas týchto dní budete rozprávať, sú v určitom stupni známi vašich známych či príbuzných. Svet je nakoniec taký malý! Mladí duchom budete 19. a 20. nezávisle na vašom chronologickom veku a tak hranie hier, robenie grimás, a hlasný smiech aj na hlúpe vtipy budú súčasťou vášho dobre stráveného dňa. 26. a 27. tu bude nerovnomerný prúd energie, čo môže spôsobiť, že budete robiť veci, ktoré by ste normálne nerobili. Aktuálne dôsledky toho čo spravíte nemusia byť nakoniec zlé - pokiaľ sa potom budete môcť na seba pozrieť do zrkadla, počínali ste si fajn.