Capricorn

Kozorožec 22. december - 20. január

Kozorožci, tento mesiac sa začne pozitívne vďaka zatmeniu slnka a novu mesiaca vo vašom duchovnom sektore 4. decembra. Keďže ide o rušné, ale aj reflexívne ročné obdobie, táto lunárna fáza vás nabáda, aby ste prehodnotili zmysel života a nad tým, čo by to mohlo byť. Ako blízko ste k tomu, aby ste to čo chcete žili? Nemusí to byť nič prevratné. Môže to byť tak jednoduché, ako rozosmievať druhých ľudí, využívať kreatívny talent alebo len šíriť viac lásky vo svete. A je to niečo, čo sa dá vpliesť do štruktúry vášho každodenného života. Ak však máte urobiť niečo viac, môže sa vám to zjaviť vo sne alebo ako silný intuitívny impulz, preto dávajte pozor. Ohnivý Mars sa 13. marca presunie do znamenia Strelca, kde zostane približne šesť týždňov, takže to môže byť čas zvýšeného sebauvedomenia a sebapoznania. Tento vplyv spolu so spomínaným zatmením by mohol nastoliť obdobie sebazdokonaľovania, počas ktorého budete chcieť naplno využiť svoj potenciál. Aby ste to dokázali, možno ste pripravení spojiť sa s učiteľom, životným koučom alebo mentorom, ktorý vám môže pomôcť na vašej ceste. Spoločenská Venuša 19. decembra začne cúvať vo vašom znamení čo by mohlo spôsobiť odstup v niektorých vzťahoch. Nemusí sa to stať hneď, ale počas nasledujúcich týždňov môžete začať cítiť, že niečo nie je v poriadku. Keď sa 25. vytvorí silný aspekt Venuše s mocným Plutom, možno si začnete uvedomovať, prečo sa to deje. Tento mesiac sa slnko 21. decembra presunie do vášho znamenia, čo znamená, že budete vo svojom živle. A keď sa 28. Jupiter presunie do znamenia Rýb, môžu sa vám naskytnúť príležitosti vďaka nadväzovaniu kontaktov a spojeniu so spriaznenými dušami.
Aquarius

Vodnár 21. január - 19. február

Vodnári, tento december sa začína s impulzom, keďže zatmenie Slnka v znamení Strelca a vo vašej spoločenskej zóne dá veci do pohybu. Toto zatmenie je zároveň supermesiacom, ktorý by sa mohol priniesť stretnutia prinášajúce zlaté príležitosti. Bude dobré preskúmať všetky možnosti, ktoré môžu viesť k novým skúsenostiam a novým výzvam. 13. sa sústredíte na svoj duchovný sektor, keďže sa k vám presunie zhovorčivý Merkúr, ktorý vás povzbudí, aby ste si našli čas na pokojné aktivity, ako je meditácia, joga alebo prechádzky v krásnom prostredí. Život je už aj tak dosť rušný a pozorný Merkúr vás v tomto období môže vyzvať, aby ste spomalili a načerpali nové sily. 14. decembra sa ohnivý Mars presunie do znamenia Strelca, je čas uviesť do života nejaký sen. Už dlhšie premýšľate o tom, že by ste sa do niečoho pustili? Ak áno, tento silný vplyv by vás mohol zastihnúť pripravených pohnúť sa dopredu. 18. bude spln mesiaca - vo vašej zóne potešenia, a ten by sa mohol zhodovať s nejakou sviatočnou udalosťou alebo oslavou a mohol by byť niečím, čo si naozaj užijete. Pozor však na prchké emócie či negatívne staré spomienky Buďte rozvážni a vyhnite sa tomu, aby ste urobili alebo povedali niečo, čo by ste neskôr mohli ľutovať. Bujará Venuša sa od 19. vracia do Kozorožca a vašej duchovnej zóny a zostane tam až do 29. januára 2022. V dôsledku toho by ste o sebe mohli začať pochybovať. Mohlo by vám prospieť spojenie s poradcom alebo životným koučom, ktorý vám pomôže tieto skúsenosti preformulovať tak, aby ste ich videli v pozitívnejšom svetle. Presunom slnka do praktického Kozorožca 21. decembra nastane pokojnejšie obdobie roka, keď vás vesmír nabáda k odpočinku a regenerácii. Užite si sviatky, ale nezabudnite si nájsť čas aj na oddych. Dvadsiateho ôsmeho sa Jupiter presunie do znamenia Rýb a vašej zóny peňazí, čo prinesie šancu zvýšiť vaše príjmy a peňažné toky.
Picses

Ryby 20. február - 20. marec

Tento horúci mesiac má všetko, Ryby. Začína sa silným zatmením Slnka vo vašom sektore cieľov a ambícií 4. decembra. Toto zatmenie sa zároveň zdvojnásobí ako supermesiac v nove, čo znamená, že bude pravdepodobne ešte silnejšie. Možno sa rozhodnete prijať nejaký cieľ alebo ambicióznu výzvu. Je to čas, keď môžete prijať neznáme a užívať si cestu k úspechu, aj keď sa na nej budete musieť veľa naučiť. Ohnivý Mars sa 13. presunie do znamenia Strelca, takže budete mať ešte viac energie a odhodlania, ktoré môžete vynaložiť na svoje ciele a kariéru. Môže to byť obdobie, keď budete poháňaní k tomu, aby ste veci dotiahli do konca. Chcete vidieť výsledky a urobíte všetko pre to, aby sa tak stalo. Váš spoločenský život je sľubný, pretože bystrý Merkúr sa 13. decembra tiež presunie do znamenia Kozorožca a povzbudí vás k nadväzovaniu kontaktov. Je to vhodný čas na nadviazanie kontaktov s ľuďmi, ktorí majú vplyv alebo skúsenosti, pretože by vám mohli byť veľkou pomocou. Zatmenie Mesiaca v Blížencoch a vo vašom sektore domova a rodiny 18. by mohlo byť vhodnou príležitosťou na oslavu alebo sviatočné stretnutie. Všetci možno budú hovoriť naraz, ale táto udalosť by mohla byť jedným z vrcholov sezóny. Venuša 19. začne cúvať v Kozorožcovi a vo vašom spoločenskom sektore a zostane tak až do 29. januára 2022. Možno začnete vidieť niektorých svojich spolupracovníkov v novom svetle a rozhodnete sa od nich dištancovať. Slnko 21. vstúpi do vášho spoločenského sektora a vy vstúpite do vrcholného obdobia sviatkov. A napokon, akonáhle sa Jupiter 28. decembra presunie do vášho znamenia, prejdete do plodnej a šťastnej fázy, ktorá potrvá až do jeho presunu do znamenia Barana 10. mája 2022.
Aries

Baran 21. marec - 20. apríl

Ste pripravení na nové dobrodružstvá, Barani? Tento mesiac sa začne zatmením slnka v Strelcovi 4. decembra. Dôraz sa kladie na váš sektor ďalekých obzorov, takže je čas vykročiť do neznáma a urobiť niekoľko úžasných objavov. Ak ste pripravení chopiť sa príležitosti, môže vám zmeniť život. Bojovný Mars sa 13. presunie do slobodomyseľného Strelca, čo by mohlo byť úľavou po niekoľkých intenzívnych týždňoch. Môžete sa zamerať na cestovanie, dobrodružstvo a zapájanie sa do nových výziev. Tento mesiac vyniká aj v iných ohľadoch, pretože spln v Blížencoch 18. decembra by mohol upozorniť na projekt alebo cieľ, ktorý sa blíži k úspešnému koncu. Na základe toho sa môže zrodiť geniálny nápad. Rozkošná Venuša v Kozorožcovi 19. začne cúvať, pričom táto fáza potrvá až do 29. januára 2022. Dávanie a prijímanie, ktoré je obvyklé vo všetkých vzťahoch, by sa mohlo narušiť a tok náklonnosti môže byť narušený. Nie je to najlepší čas na to, aby ste sa zaviazali k novému zväzku alebo obchodnému partnerstvu. 21. decembra sa slnko na štyri týždne presunie do znamenia Kozorožca a bude klásť dôraz na vaše ciele a ambície. Stanoviť si predsavzatia a ciele na nový rok dobre stráveným časom. A napokon sa Jupiter 28. decembra presunie do znamenia Rýb a zostane v ňom až do 10. mája, čo bude dobrý čas na duchovné aktivity a sebazdokonaľovanie.
Taurus

Býk 21. apríl - 21. máj

Býk, december sa začne zaujímavým spôsobom, keď ohnivý Mars rozbúri váš sektor vzťahov a upozorní na niektoré hlboko zakorenené problémy. Máte šancu vyriešiť všetky ťažkosti a dosiahnuť uzdravenie. Zatmenie slnka v Strelcovi 4. decembra nastane v silnej a hlboko emocionálnej zóne. Ak už nejaký čas uvažujete o zmene, práve teraz by ste sa do nej mohli pustiť. Ak ste o tom príliš premýšľali, zatmenie by vás mohlo postrčiť k rozhodnutiu. Vo vašom sektore dobrodružstva a ďalekých obzorov je tiež veľa aktivít. Premýšľavý Merkúr sa 13. spája sa s krásnou Venušou a silným Plutom. Možno nie ste spokojní so súčasným stavom. Ak áno, budete hľadať praktické spôsoby, ako rozšíriť svoj záber. Zhovorčivý Merkúr vás povzbudí, aby ste sa spojili so spriaznenými dušami a všetkými, ktorí vám môžu pomôcť na vašej ceste. Priebojný Mars sa 13. decembra tiež presunie do znamenia Strelca, čo môže byť ideálny čas na to, aby ste vyriešili problémy, ktoré vám boli príliš dlho tŕňom v oku. Nebude hanba priznať si, že potrebujete pomoc, a požiadať o ňu. Sladká Venuša sa 19. vstúpi do Kozorožca, a bude cúvať, čo by mohlo spôsobiť, že budete pochybovať o určitých vzťahoch, dohodách alebo finančných opatreniach. Vyhnite sa záväzkom, ktoré by zmenili váš život, až do 29. januára 2022. Presun slnka do Kozorožca 21. decembra prinesie šancu zorientovať sa. Ak máte plány, je čas stanoviť si svoje zámery. A napokon sa 28. Jupiter presunie do znamenia Rýb, čím do vášho života prinesie lásku, svetlo a smiech.
Gemini

Blíženci 22. máj - 21. jún

Blíženci, zatmenie slnka a supermesiac v nove 4. decembra odštartujú tento mesiac. Táto silná lunárna fáza vás môže povzbudiť k upevneniu určitých väzieb a možno k prerušeniu väzieb s inými. Môže to byť začiatok nového alebo príležitosť na to, aby ste súčasný vzťah posunuli novým smerom. Až do 21. vám tímová práca a spolupráca môže pomôcť dosiahnuť pozitívny pokrok. Zatmenie však naznačuje, že jeden vzťah môže vyniknúť a vy budete pripravení venovať mu osobitnú pozornosť. Merkúr, vaša osobná planéta, sa 13. decembra presunie do Kozorožca a transformačného pásma, čo vás možno povzbudí, aby ste sa porozprávali o nejakých problémoch alebo si v prípade potreby nechali poradiť. Medzitým ohnivý Mars vpláva do znamenia Strelca, takisto 13- a dodá vašim vzťahom ďalšie korenie. Jeho prítomnosť by tu mohla spôsobiť poriadny rozruch a povzbudiť vás k väčšej odvahe vo vašich vzťahoch Spln vo vašom znamení 18. decembra by mohol vyniesť na povrch pocity, ktoré ste doteraz možno odsúvali nabok. Teraz je ten správny čas, aby ste si ich uvedomili. Ak sa potrebujete porozprávať, počkajte ale deň alebo dva, potom budú rozhovory pokojnejšie a produktívnejšie Krásna Venuša vstupuje 19. do svojej retrográdnej fázy a vo vašom sektore podnikania alebo spoločného majetku, to naznačuje odklady, zmenu plánov alebo dokonca zmenu názoru. Presun slnka do Kozorožca 21. decembra kladie dôraz na finančné a obchodné záležitosti, ako aj na hlboké citové väzby. Vďaka dôrazu na tento sektor by ste počas nasledujúcich štyroch týždňov a ešte nejaký čas mohli získať užitočné poznatky. A napokon sa 28. decembra Jupiter presunie do znamenia Rýb, čo môže pripraviť pôdu pre niektoré skvelé príležitosti v novom roku.
Cancer

Rak 22. jún - 22. júl

Rak, tento mesiac sa začína novom v Strelcovi 4. decembra - vo vašom sektore životného štýlu . Táto silná lunárna fáza, ktorá je zároveň supermesiacom, môže zamiešať vašou rutinou a zmeniť vaše priority. Veci, ktoré boli kedysi dôležité, sa vám už nemusia zdať také významné, a to preto, že ste sa zmenili. Možno si chcete založiť vlastné podnikanie alebo si hľadáte novú prácu či životný štýl, ktorý by lepšie vyhovoval vašim sklonom. Čokoľvek, čo sa v tomto období stane, by mohlo podporiť zmenu. Mars sa 13. presúva do znamenia Strelca, takže akýkoľvek nepokoj, ktorý pociťujete, môže pokračovať. Budete v režime hľadania, čo by mohlo trvať niekoľko týždňov. Výsledkom je, že to môže viesť k fascinujúcim príležitostiam, ktoré by ste inak nikdy neobjavili. Spln 18. decembra sa odohráva v súkromnej zóne a mohol by byť výzvou na zjednodušenie vášho dňa. Mohol by to byť jeden z lepších časov na osobné ústranie, ktoré by mohlo priniesť hlboký odpočinok a živé sny. Venuša sa 19. obracia naspäť v znamení Kozorožca, čo by mohlo ovplyvniť niektoré vzťahy. Dohody a dohody by sa mohli prehodnotiť, rovnako ako iné záväzné zväzky. Presun slnka do Kozorožca 21. decembra môže vrhnúť svetlo na všetky vaše vzťahy a poskytnúť vám dôležitú spätnú väzbu. Počas nasledujúcich približne štyroch týždňov máte šancu dosiahnuť zlepšenie, odstrániť ťažkosti a preskúmať potenciál nových priateľstiev alebo partnerstiev. 28. sa napokon do znamenia Rýb presunie Jupiter, ktorý vás povzbudí, aby ste mysleli a snívali vo veľkom. Budúcnosť bude vaša.
Leo

Lev 23. júl - 23. august

Levi, akékoľvek plány na voľný čas, ktoré máte na tento mesiac, môžu byť zmenené zatmením Slnka a novým mesiacom v Strelcovi 4. decembra. Táto silná lunárna fáza sa vyskytuje vo vašej zóne pôžitkov a mohla by sa zhodovať s príležitosťou na dovolenku, oddych alebo iný nápad, ktorý ste nepredpokladali - a môže to byť presne to, čo potrebujete. Ak hľadáte iný spôsob, ako stráviť tieto sviatky, toto by mohol byť ten pravý. Ak túžite predviesť svoje schopnosti a zručnosti, je čas na propagáciu, pretože 13. sa Mars presunie do znamenia Strelca. Nech už ste dobrí v čomkoľvek, dajte o tom vedieť iným ľuďom tak, že čo najviac využijete sociálne médiá a osobné rozhovory. Mesiac v splne v Blížencoch 18. decembra bude dobrým znamením pre nejakú udalosť, ktorú si nebudete chcieť nechať ujsť. Mohla by byť búrlivá, ale bude to veľká zábava a šanca, ako si po roku tvrdej práce rozpustiť vlasy. Presun Slnka do ambiciózneho Kozorožca a vášho sektora životného štýlu 21. decembra bude ideálny na plánovanie dopredu a na to, aby ste sa zaoberali programom na budúci rok. 23. decembra sa triezvy Saturn po tretí raz v tomto roku priblíži k svojráznemu Uránu. Pripravte sa na nejaké odhalenia a udalosť, ktorá by vám mohla pomôcť oslobodiť sa od minulosti a posunúť sa k spokojnejšej budúcnosti. Napokon sa 28. Jupiter presunie do znamenia Rýb a do tajomnej zóny. Tento sektor je spojený s financiami, podnikaním a spoločným bohatstvom, takže nasledujúce týždne a mesiace by mohli priniesť príležitosti na zvýšenie vašich príjmov akýmkoľvek spôsobom, ktorý sa vám bude zdať najlepší.
Virgo

Panna 24. august - 23. september

Domáce záležitosti sú tento mesiac na prvom mieste. Zatmenie Slnka a supermesiac v nove v znamení Strelca 4. decembra by mohli podporiť nový začiatok. Ak už nejaký čas uvažujete o zmenách, táto lunárna fáza môže pôsobiť ako katalyzátor, ktorý vás vytlačí z vašej pohodlnej zóny. Je to príležitosť preskúmať možnosti, ktoré by mohli byť trochu na hrane. Toto je čas, keď by ste ho mohli uskutočniť. Navyše, bojovník Mars, ktorý sa 13. presunie tiež do znamenia Strelca, by mohol mať dosť burcujúci vplyv, ktorý by podnietil ešte viac zmien. Možno sa ocitnete vo víre aktivít, ale kým divoký Mars približne o šesť týždňov opustí znamenie Strelca, dosiahnete toho veľa. Spln v Blížencoch 18. decembra by vás mohol dostať do centra pozornosti. Môžno si zaslúžite oslavu. Dajte si ale pozor, čo a akým tónom komu poviete. Venuša 19. začne cúvať a to vo vašej zóne romantiky a kreativity, čo by mohlo ohroziť nový vzťah. O budúcnosti tohto vzťahu možno nie ste rozhodnutí. Ak áno, netlačte na odpoveď. Uvidíte, čo bude, a rozhodnutie by mohlo padnúť samo. Presun slnka do Kozorožca a vášho sektora voľného času a pôžitkov 21. decembra predznamenáva čas zábavy a radosti. Je to príležitosť, aby ste si relaxovali a využili sviatky na oddych a načerpanie nových síl.
Libra

Váhy 24. september - 23. október

Váhy, mesiac začne silným zatmením slnka a supermesiacom v nove v znamení Strelca 4. decembra. To by mohlo znamenať geniálny nápad alebo rozhovor, ktorý otvorí cestu k lepšej budúcnosti. A to môže prísť z ničoho nič a môže to byť niečo, čo ste vôbec nečakali. Mohlo by vás to vyviesť z vašej komfortnej zóny, ale odmena bude naozaj stáť zato. A bude vás toho čakať viac, keďže 13. sa ohnivý Mars presunie do znamenia Strelca, takže nasledujúcich približne šesť týždňov bude vynikajúcich na brainstorming, nadväzovanie kontaktov či zvyšovanie vašej prítomnosti na internete. Nech už sú vaše plány akékoľvek, táto živá planéta vám dodá energiu na ich uskutočnenie. Dôvtipný Merkúr sa 13. decembra tiež presunie do vašej domácej zóny a povzbudí vás, aby ste sa zorganizovali a naplánovali si sviatky a nový rok. Keď si svoje myšlienky zapíšete a termíny si poznačíte do kalendára, pomôže vám to prekonať zhon. Sladká Venuša 19. začne ale cúvať a tak bude až do 29. januára 2022. Dochádza k tomu v znamení Kozorožca a vo vašom domácej zóne, čo by mohlo spôsobiť, že sa zamyslíte nad niektorými vzťahmi. Presun slnka do Kozorožca 21. decembra prinesie svetlo a pohodu do rodiny a dodá energiu všetkým plánom na dovolenku. Je to tiež výzva na to, aby ste si oddýchli a užili, kedykoľvek to bude možné. 28. decembra filozofický Jupiter presunie do zasnených Rýb, čo zvýši vašu energiu, aj potenciál nových príležitostí.
Scorpio

Škorpión 24. október - 22. november

Škorpióni, tento mesiac sa sústreďuje na váš finančný sektor a na to, aby vaše peniaze pracovali lepšie pre vás. Vzhľadom na zatmenie Slnka, ktoré nastane 4. decembra v znamení Strelca, môžete byť pripravení na nový začiatok. Ak sa vám veci vymkli spod kontroly, toto zatmenie vás môže povzbudiť, aby ste sa vrátili do správnych koľají a našli spôsob, ako pracovať s tým čo máte, namiesto toho, aby ste sa namáhali zarábať viac. Tento vplyv spolu so vstupom temperamentného Marsu do znamenia Strelca 13. vám môže dodať sebavedomie pri riešení akýchkoľvek pretrvávajúcich problémov. Budete otvorení a ochotní počúvať rady, ako aj vyhľadávať informácie, ktoré vám môžu pomôcť. Veci by sa mali zlepšiť, pokiaľ budete aktívne hľadať riešenia. A ak budete mať čas na rozvoj vedľajšej činnosti, ktorá vám môže priniesť peniaze navyše, tým lepšie. Zhovorčivý Merkúr 13. decembra tiež zmení postavenie a presunie sa do Kozorožca a vášho sektora rozhovorov a myšlienok. Tento vplyv je ideálny na plánovanie, organizovanie a stanovenie vašich cieľov a zámerov. Keď si ich zapíšete a budete ich denne prehodnocovať, je väčšia pravdepodobnosť, že sa zrealizujú. Venuša bude od 19. decembra do 29. januára 2022 cúvať. To by mohlo narušiť niektoré vzťahy a spôsobiť oneskorenie a odklady rokovaniach a uzatváraní obchodov. Najlepšie by bolo nič neunáhliť, pretože okolnosti sa môžu zmeniť. Presun Slnka do Kozorožca a vašej komunikačnej zóny 21. decembra vám však posvieti na všetky dilemy a pomôže vám ich rozlúsknuť a nájsť východisko. Napokon sa 28. Jupiter presunie do znamenia Rýb a vášho sektora voľného času a pôžitkov a zostane tu až do 10. mája 2022. To môže priniesť skvelé príležitosti na romantiku, ako aj na spoluprácu na tvorivých projektoch.
Sagittarius

Strelec 23. november - 21. december

Mesiac sa začína s veľkou pompou, Strelci, vrátane zatmenia Slnka spojeného s novom vo vašom znamení 4. decembra. Je to príležitosť užiť si nový začiatok. Čo chcete dosiahnuť? Je dôležité, aby ste si dobre poznačili svoje ciele a plány, najmä tie, ktoré majú pre vás najväčší význam. A ak ich budete denne prehodnocovať, možno sa vám ich podarí zrealizovať skôr ako neskôr. Tento mesiac by mohol byť mesiacom, keď sa naplno pustíte do hľadania nových dobrodružstiev. Keď sa od 13. na šesť týždňov presunie do vášho znamenia ohnivý Mars, budete pripravení vziať veci útokom. Spolu so zatmením Slnka by vás to mohlo katapultovať do nových situácií, v ktorých sa vám bude dariť vďaka výzvam a vzrušujúcim zážitkom. Je čas otvoriť svoju myseľ, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a užívať si objavovanie nového. Obchode nadaný Merkúr sa 13. decembra presunie do vašej zóny peňazí a povzbudí vás, aby ste boli počas tohto sviatočného mesiaca rozumní. Keďže sa môžu tieto dni dosť predražiť, oplatí sa aj v tomto neskorom termíne stanoviť si rozpočet. A ak sa vám podarí zredukovať niektoré výdavky, budete na tom naozaj dobre. Venuša začne cúvať od 19. decembra. Táto fáza sa odohráva vo vašej zóne peňazí a môže sa zhodovať s odkladmi vo finančných záležitostiach. Keď slnko 21. decembra vstúpi do znamenia Kozorožca, jeho prítomnosť tu vás môže povzbudiť, aby ste si dali do poriadku čo treba (aj financie) a mohli si v nasledujúcich týždňoch užívať pocit pokoja. Napokon, 28. decembra sa veselý Jupiter presunie do znamenia Rýb a do vašej domácej zóny a váš domáci život by mohol zažívať radosť a šťastie.